Ploter Anapurna M2050 w firmie Lambit: trwa wielkopolska „ofensywa” Agfa GraphicsPoprzedni artykuł 

Przy nowym ploterze Anapurna M2050 stoją: Tomasz Ratajczak - właściciel firmy Lambit (z lewej) i Przemysław Arabski - szef działu inkjetowego Agfa Graphics.
Przy nowym ploterze Anapurna M2050 stoją: Tomasz Ratajczak - właściciel firmy Lambit (z lewej) i Przemysław Arabski - szef działu inkjetowego Agfa Graphics.

Poznańska drukarnia wielkoformatowa Lambit to kolejny w regionie Wielkopolski użytkownik rozwiązań inkjetowych Agfa Graphics. Od kilku tygodni pracuje tu z powodzeniem ploter Anapurna M2050, który jest wykorzystywany przede wszystkim do bezpośredniego zadrukowywania mediów sztywnych. To pierwsze tego rodzaju rozwiązanie, bazujące na technice inkjet UV, w parku sprzętowym firmy Lambit.

Poznań i okolice to jeden z tych regionów Polski, gdzie firma Agfa Graphics przeprowadza prawdziwą „ofensywę” jeżeli chodzi o liczbę systemów druku wielkoformatowego, dostarczanych do tamtejszych firm. Są wśród nich zarówno pierwsi w naszym kraju użytkownicy plotera Jeti 3020 Titan FTR, jak też coraz liczniejsza rzesza przedsiębiorstw, które decydują się na wdrożenie wszechstronnego urządzenia Anapurna M2050 – najchętniej kupowanego rozwiązania z rodziny Anapurna. Wśród tych ostatnich od niedawna jest drukarnia Lambit z Poznania, do której trafiła 14. maszyna wielkoformatowa, dostarczona przez Agfa Graphics na rynek Wielkopolski.
Firma, założona w 2008 roku przez Tomasza Ratajczaka, od początku specjalizuje się w wielkoformatowym druku cyfrowym. Do niedawna jej park sprzętowy składał się przede wszystkim z ploterów pracujących w trybie „z roli na rolę”, przeznaczonych do obsługi mediów giętkich. Jednak coraz częściej realizowane zlecenia na twardych podłożach – siłą rzeczy dwuetapowo – spowodowały, że Tomasz Ratajczak zadecydował się na zakup plotera pracującego w technice inkjet UV, pozwalającego na bezpośrednie ich zadrukowywanie.

„O wyborze rozwiązania Agfa Graphics zdecydowało kilka czynników – mówi. – Pierwszym, kluczowym były bardzo pozytywne opinie i doświadczenia w pracy z tymi maszynami ze strony innych firm, nie tylko z naszego regionu. Kilka z nich odwiedziliśmy, o innych dowiadywaliśmy się z mediów branżowych – wszyscy chwalili parametry techniczne plotera Anapurna M2050, profesjonalną obsługę przed- i posprzedażową Agfa Graphics oraz możliwości, jakie otworzyła przed nimi inwestycja w tego rodzaju system. Z innymi dostawcami także rozmawialiśmy, ale ich oferta w stosunku do tej przedstawionej przez Agfa Graphics okazała się mało atrakcyjna. Dodatkowym atutem był fakt, że z panem Przemkiem Arabskim, opiekunem naszego regionu, znamy się od dłuższego czasu, a zaufanie do dostawcy przy tego rodzaju inwestycji jest niezmiernie ważne”.
Ploter Anapurna M2050 został uruchomiony w firmie Lambit w kwietniu br. Klient przy jego użyciu zadrukowuje z powodzeniem media sztywne o grubości do 5 cm w formacie maksymalnym 2,07 x 4 m. Urządzenie oferuje druk w sześciu kolorach z możliwością drukowania bielą wykorzystywaną jako kolor podkładowy bądź kryjący. Jego prędkość w najszybszym trybie wynosi 53 m2/h, zaś rozdzielczość – 720 x 1440 dpi. „Po bardzo szybkiej instalacji i szkoleniu w zakresie obsługi RIPa niemal od razu całą naszą produkcję realizowaną na mediach sztywnych przenieśliśmy na ploter Anapurna M2050 – mówi Tomasz Ratajczak. – Na razie wykonujemy na nim głównie prace na podłożach standardowych, takich jak pleksi, PCV czy PP, ale zdajemy sobie doskonale sprawę z jego ogromnych możliwości. Dlatego niebawem zaczniemy eksperymenty z innymi materiałami, także transparentnymi, z wykorzystaniem atramentu białego. Tym bardziej, że już dziś mamy zapytania o tego typu zlecenia”.

R E K L A M A
Wszechstronność plotera Anapurna M2050 objawia się m.in. w możliwości zastosowania w nim także mediów giętkich. „Obecnie w 95% urządzenie wykorzystujemy do zadrukowywania podłoży twardych – kontynuuje Tomasz Ratajczak – ale z pewnością znajdzie on zastosowanie także przy obsłudze mediów giętkich, zwłaszcza takich, gdzie technika inkjet UV sprawdza się lepiej niż solwent, np. bardziej skomplikowanych foliach. Poza tym dostępny tu tryb „z roli na rolę” to dla nas dodatkowe zabezpieczenie na wypadek awarii któregoś z ploterów zwojowych, jakie posiadamy w naszym parku sprzętowym”.

Lambit obsługuje zarówno odbiorców bezpośrednich, m.in. z branży budowlanej, jak też agencje reklamowe, a zasięg działalności przedsiębiorstwa obejmuje całą Polskę. „Zaczynaliśmy od ścisłej współpracy z jednym z największych graczy na rynku outdooru, dziś spektrum naszych odbiorców jest dużo szersze. – przyznaje Tomasz Ratajczak.  – Chcemy im zapewnić jak najlepszą obsługę i jak najwyższą jakość druku, stąd nieustanne inwestycje w rozwiązania z najwyższej półki. Do takich zaliczamy ploter Agfa Graphics. Nasze plany zakładają inwestycję m.in. w stół frezujący oraz ploter rolowy UV o większej szerokości”.
Przemysław Arabski, szef działu inkjetowego Agfa Graphics, dodaje: „Cieszymy się z kolejnej instalacji naszego plotera w regionie Wielkopolski. Tym bardziej, że – jak wynika z wypowiedzi samego klienta – u jej podstaw leżą pozytywne doświadczenia innych naszych użytkowników z Poznania i okolic. To dla nas bardzo ważne, gdyż techniczne zaawansowanie samego urządzenia to tylko część sukcesu. Drugim, niezwykle istotnym elementem, jest sama współpraca z klientem i właściwa obsługa posprzedażowa. Kontrakt z firmą Lambit to najlepszy przykład tego, że w przypadku Agfa Graphics elementy te stoją na bardzo wysokim poziomie. Mamy nadzieję, że ploter Anapurna M2050 przyczyni się do dalszego rozwoju tego przedsiębiorstwa, a firma Lambit stanie się dla nas kolejnym referencyjnym miejscem”.

Na podstawie informacji PrintinPoland.com

 Produkcja: WebFabrika 1999-2024 | Kontakt | Regulamin | Polityka Prywatności