Artemis zaprasza na kwietniowe pokazy przemysłowych ploterów LFPPoprzedni artykuł 

Artemis zaprasza na kwietniowe pokazy przemysłowych ploterów LFP
Artemis zaprasza na kwietniowe pokazy przemysłowych ploterów LFP

6 kwietnia Artemis zaprezentuje kilka przemysłowych, wielkogabarytowych drukarek w tym super szybki ploter drukujący ponad 200 m2/h!

Podczas Dni Otwartych, które odbędą się 6 kwietnia tego roku, uczestnicy prezentacji będą mieli możliwość przetestowania drukarek LED-UV, UV, solwentowych i eko-solwentowych. Najmniejsze z nich miały 160 cm szerokości zadruku, największe 3.20 m.

Ploterom Artemis zawsze towarzyszy duże zainteresowanie, gdyż przykuwają uwagę jakością wykonania, możliwościami technicznymi i atrakcyjną ceną. Dwa najnowsze modele LED/UV – Orion i Pulsar – w ostatnich miesiącach zdobyły aż 3 targowe medale.

W portfolio Artemis znajdują się urządzenia idealne na polski rynek. Łączą w sobie jakość nieodbiegającą od „markowych” urządzeń japońskich czy europejskich i atrakcyjną cenę, nierzadko 2-3 razy niższą od porównywalnych maszyn. Cieszymy się, że od wielu lat dostarczamy na polski rynek taki „złoty środek”. Jeśli już jesteśmy przy złotym kolorze, jesteśmy dumni, że dwa premierowe plotery LED-UV i UV zostały wyróżnione przez konkursowe jury i zostały uhonorowane Złotymi Medalami Festiwalu Druku. Mówi Paweł Stania z działu marketingu dystrybutora ploterów Artemis w Polsce.

Na Artemis Open House zaprezentujemy urządzenia reprezentujące kilka wielkoformatowych technik druku i wykończeń. Przyszłościowy druk LED-UV na materiałach miękkich o szerokości do 3.20 m będzie domeną plotera Artemis Pulsar. Przemysłowy druk UV na materiałach sztywnych prezentowany będzie na flatbedzie UV Artemis Orion. Szybki druk solwentowy na znanym ploterze serii Artemis KM 32xx. Natomiast druk ekologiczny w popularnym formacie 160 cm będzie pokazywany na drukarce Artemis 1621.

W marcu w naszym demo-room pojawi się także super szybki Artemis KM 3208-30 H SPEED, drukujący do 260 m2/h.

Artemis KM 3208-30 H SPEED - druk na 260 m2/h

Najszybszy z Artemisów serii KM wyposażony jest 8 super szybkich, 30-pikolitrowych głowic Konica Minolta 512i. Tak jak cała seria tych ploterów, jest to solwentowy, ciężki, ploter do wysokonakładowych zleceń. Jego wysoka rzeczywista prędkość produkcyjna umożliwia realizowanie największych kontraktów. Ploter poradzi sobie także z jakościową grafiką do wnętrz, w nadal wysokiej prędkości.

Atutami ploterów serii KM 32xx są wysokiej jakości japońskie i amerykańskie podzespoły, niespotykana na rynku stabilność pracy, bardzo dobry stosunek jakości do ceny i niska cena oryginalnych atramentów. Dowodem z kolei grubo ponad setka instalacji w Polsce. Mówi Marek Mróz, specjalista ds. druku i oprogramowania.

W centrum pokazowym zaprezentowany zostanie także najpopularniejszy obecnie ploter w tej szerokości – Artemis KM 3228 H – którego prędkość sięga 160 m2/h. Ten wyposażony jest w 8 głowic Konica Minolta 1024 w wariancie 42 pikolitrowym.

Nie są to prędkości marketingowe a rzeczywiste. Zapraszamy do obejrzenia naszych filmów demonstrujących osiągi Artemisów KM 32xx a najlepiej sprawdzenia ich na żywo na najbliższych dniach otwartych.
Plotery serii KM mają możliwość zadruku roli o szerokości 320 cm jak również 2 lub 3 węższych rolek równolegle. Drukują one w palecie CMYK atramentami twardo- lub eko-solwentowymi (do wyboru w zależności od charakteru produkcji).

Drukarki serii KM cechują się łatwą obsługa i konserwacją. W ploter wbudowana jest stacja robocza z panelem sterowania. Za obsługę odpowiada oprogramowanie PhotoPrint. Kontynuuje ekspert ploterów Artemis.

ARTEMIS ORION – druk na płaskim (i z roli)

Artemis Orion to stołowe plotery o wysokiej precyzji i jakości druku na materiałach płaskich. Rozdzielczość 2880 dpi przy kropli 6, 9 lub 14 pl (w zależności od potrzeb i wymagań klienta) pozwoli na precyzyjny druk gadżetów, dekoracji, oznakowania informacyjnego, itd. Wysoka prędkość druku do 80 m2/h pozwoli na druk standów, reklam zewnętrznych, opakowań i szyldów w dużych nakładach. Na pokładzie drukarki może się znaleźć od 4 do 12 głowic Konica Minolta 1024i.

Artemis Orion umożliwia zadruk materiałów o ciężarze do 300 kg. Grubość nośnika może sięgać 10 cm a jego rozmiar maksymalny w zależności od modelu 2.05 x 1.25 lub 3.05 x 2.05. Ploter Artemis Orion UV-Y2512 można doposażać w system rolowy. Druk na materiałach płaskich odbywa się z wykorzystaniem funkcji automatycznego pomiaru grubości medium.

Tak duży ploter może być obsłużony przez jednego operatora dzięki kilku ułatwieniom, m.in. funkcji odwróconego podsysu o wydajności 35 kg na metr kwadratowy, automatycznemu systemowi pozycjonowania z bolcami. Każda z 8 niezależnych stref podsysu jest uruchamiana z poziomu pulpitu sterowania wyposażonego w komputer z oprogramowaniem.

Ciekawą funkcją jest technologia druku przeplatająca kolejne zadrukowane pasy grafiki, co eliminuje paskowanie wydruków. W jednym przebiegu ploter może zadrukować aż 5 warstw atramentu! Ploter posiada także listwę dejonizującą produkcji amerykańskiej. Na karetce zainstalowane są 2 angielskie lampy UV Integration. Urządzenie posiada stabilną i wzmacnianą konstrukcję a ciężar jednostki wynosi ponad 2 tony. Warto zwrócić uwagę na łatwą obsługa plotera przez jednego operatora. Funkcja „poduszki powietrznej” czyli tak zwany odwrócony podsys ułatwia położenie ciężkich materiałów na stole roboczym plotera.

Dni Otwarte z Ploterami Artemis odbędą się w siedzibie polskiego dystrybutora - Atrium Centrum Ploterowe. Udział jest bezpłatny. Więcej informacji na stronie dystrybutora.

www.artemisprinters.eu

 Produkcja: WebFabrika 1999-2024 | Kontakt | Regulamin | Polityka Prywatności