Warsztaty aplikacyjne IKONOS po raz 27 i premiera nowej folii typu SLPoprzedni artykuł 

Aplikacje IKONOS - część teoretyczna
Aplikacje IKONOS - część teoretyczna
Aplikacje IKONOS - część praktyczna
Aplikacje IKONOS - część praktyczna

12 grudnia miała miejsce dwudziesta siódma edycja warsztatów teoretyczno-praktycznych p.t. „Aplikacje Samochodowe od A do Z”, podczas której zadebiutowała na polskim rynku folia wylewana typu SL!

Uczestnicy grudniowej edycji warsztatów organizowanych przez Atrium i IKONOS oprócz samych warsztatów, jako pierwsi w kraju mieli okazję poznać i sprawdzić na żywo możliwości nowej folii wylewanej Grafityp GT38SL.
Oznaczenie „SL” oznacza z j. angielskiego „slideability”. Oznacz ta, że premierowa folia ma bardzo niską przyczepność początkową, umożliwiającą poślizg folii na oklejanej powierzchni. Obrazując to, możemy położyć wydruk na masce samochodu i sobie go swobodnie przesunąć celem jej spozycjonowania. Następnie po docisku i termicznym utrwaleniu folia charakteryzuje się już wysoką przyczepnością końcową. Oczywiście mamy jeszcze kilkadziesiąt minut na ewentualne poprawki, gdyż ta jak i inne folie wylewane Grafityp umożliwiają repozycjonowanie. Mówi prowadzący szkolenie, Jakub Soluch z Atrium Centrum Ploterowe.

Pierwsze oceny z użytkowania tych folii zarówno przez trenerów-praktyków jak i początkujących aplikatorów, są bardzo wysokie, i nie jest to opinia „na zamówienie” tylko rzetelne porównanie do „klasycznych” folii wylewanych różnych marek.

Aplikacje od A do Z

Atrium Centrum Ploterowe wraz z marką IKONOS od ponad 10 lat prowadzą cykl szkoleń z „car wrappingu” czyli oklejania pojazdów. Co kilka miesięcy przyjeżdża do Opola kilkadziesiąt osób. Łącznie w ostatnich latach, w podstawowym szkoleniu p.t. „Aplikacje samochodowe od A do Z” wzięło udział ponad 1200 uczestników. Jest to stałe wydarzenie w kalendarzu producenta i dystrybutora folii, odbywające się zawsze na wiosnę i jesień.

Mamy za sobą już blisko 30 edycji cyklu Aplikacje Samochodowe od A do Z. W tym czasie przeszkoliliśmy ponad tysiąc osób, rozpoczynających a często i już posiadających doświadczenie w zakresie „car wrappingu”. Szkolenia prowadzone są przez nas, czyli dystrybutora folii Ikonos z ponad 25 letnim doświadczeniem oraz zawodowych aplikatorów, legitymujących się tytułami mistrzowskimi w aplikacjach. Warsztaty mają na celu przede wszystkim na celu postawienie pierwszych, prawidłowych kroków w pracy z folia wylewaną.

Od kilku lat nie zmieniamy sprawdzonego i dobrze ocenianego programu tego podstawowego szkolenia. Kierujemy je do nowicjuszy, ale także do firm, które chciały by rozszerzyć portfolio swoich usług o oklejanie pojazdów. Warto dodać, że techniki wypracowane przy aplikacjach samochodowych, pomogą także w codziennej pracy z innymi materiałami, a co będzie skutkowało lepszymi realizacjami, mniejszymi stratami materiałów i czasu.

Trzecią grupą docelową są „oklejacze” posiadający już pewną praktykę, którzy mają za sobą już kilka realizacji, ale chcieli by pogłębić swoją wiedzę, skonfrontować ją ze specjalistami i poznać kilka nowych „trików”. Ogromna dawka wiedzy praktycznej podczas części prezentacyjnej zaskoczy nawet bardziej doświadczonych aplikatorów. Kontynuuje Jakub Soluch.

Warsztaty poprowadził jeden z czołowych polskich aplikatorów z firmy Media Target z użyciem folii wylewanych Grafityp. Folie te są cenione na rynku, za długi czas pozycjonowania i dedykowane są zarówno dla początkujących jak i profesjonalistów. Charakterystyka folii obejmująca wielokrotne przyklejanie i odklejanie wynosi aż 30-45 minut. Inną zaletą tych europejskich folii jest możliwość aplikacji w głębokich przetłoczeniach, czyli tzw. „pełnym trójwymiarze”.

Rozpoczynająca szkolenie, cześć merytoryczna będzie miała na celu ma przekazanie niezbędnych informacji o procesie produkcji różnego rodzaju folii. Omówione zostały cechy folii kalandrowanych i wylewanych, jak i sposoby ich dobierania w zależności od aplikacji.

Teoretyczna część spotkania to także omówienie procesu oklejania pojazdów, które można podzielić na kilka etapów. Zaczynając od wyboru folii, przez przygotowanie projektu i przystosowanie go na dany samochód. Dalsze etapy to zatwierdzenie projektu, drukowanie i laminowanie. Ważnym etapem jest przygotowanie pojazdu do samej aplikacji.
Najważniejszym punktem szkolenia był oczywiście proces pozycjonowania, naklejania i repozycjonowania folii, a także sposób jej zdejmowania, oraz innych technik stosowania podczas oklejania.

Podczas prezentacji i warsztatów, specjalista wyjaśnił wszelkie niuanse, które towarzyszą niełatwej sztuce oklejania. Każdy z uczestników miał możliwość pod okiem mistrza wykonać próbne, podstawowe aplikacje, sprawdzić charakterystykę folii, nauczyć się prawidłowej pracy z nagrzewnicą, folią i raklą.

Wiemy, że po takim szkoleniu, uczestnicy będą jeszcze musieli wiele trenować, aby aplikować na wysokim poziomie. Jednakże, mając na uwadze potężną dawkę wiedzy producenta folii i praktyków-zawodowców, można tę drogę skrócić, a przez to zaoszczędzić wiele metrów źle zaaplikowanego winylu. Przekonuje organizator.

Dystrybutorem materiałów Grafityp / Ikonos w Polsce jest Atrium Centrum Ploterowe. Kolejne szkolenia z cyklu „Aplikacje Samochodowe od A do Z” odbędą się na wiosnę 2020 roku.

www.atrium.com.pl

 Produkcja: WebFabrika 1999-2024 | Kontakt | Regulamin | Polityka Prywatności