Wskocz na rower!Poprzedni artykuł 

Tomasz Przygucki, prezes TrybEco
Tomasz Przygucki, prezes TrybEco

Aktualna sytuacja związana z pandemią koronawirusa zmusza nas wszystkich do poddania się wyjątkowym obostrzeniom. Na czas zagrożenia epidemicznego doskonałym rozwiązaniem transportowym jest rower. Nie wymaga kontaktu z ludźmi, pozwala dostać się praktycznie wszędzie i co najważniejsze wspomaga kondycję oraz odporność. Co więcej, jednoślady to rozwiązanie polecane przez ekspertów ze Światowej Organizacji Zdrowia oraz Polskie Stowarzyszenie Rowerowe.

Poruszając się na rowerze możemy bezpiecznie, unikając komunikacji zbiorowej i zachowując odpowiednią odległość od innych, dojechać do sklepu czy pracy. Jednoślad to także doskonały sposób zadbania o kondycję, w okresie, kiedy musimy rezygnować z wielu aktywności, także tych fizycznych. Warto tutaj rozważyć korzystanie z elektryków, gdzie wspomaganie zachęca do intensywniejszego pedałowania, bez dodatkowego obciążania mięśni. Dodatkowo badania pokazują, że e-rowerzyści pokonują prawie dwa razy dłuższe trasy, zarówno w przypadku codziennych przejazdów, jak i wycieczek rowerowych, mówi Tomasz Przygucki, Prezes TrybEco.

Zdrowie przede wszystkim!

Wiosenna pogoda sprzyja rowerowym wycieczkom. W celu zachowania maksymalnego bezpieczeństwa najlepiej korzystać z własnego jednośladu. Jeżeli takiego nie posiadamy, możemy nabyć rower w lokalnym sklepie - unikniemy długiego oczekiwania na przesyłkę oraz dodatkowo wesprzemy polskie firmy. Taki jednoślad z powodzeniem da się zdezynfekować i umyć. Podczas użytkowania, warto także co jakiś czas wyczyścić rączki kierownicy oraz najczęściej dotykane elementy. Podczas przejażdżki zachowajmy też podstawowe zasady higieny - zasłonięte usta i nos.

R E K L A M A
W celu zachowania dobrej formy fizycznej warto rozważyć korzystanie z roweru elektrycznego. Opublikowane w Transportation Research Interdisciplinary Perspectives badanie 3 dowodzi, że korzystanie z jednośladów z napędem prowadzi do dłuższej i częstszej aktywności fizycznej niż jazda zwykłym rowerem. E-rowerzyści pokonują prawie dwa razy dłuższe trasy, zarówno w przypadku codziennych przejazdów, jak i wycieczek rowerowych. Rower elektryczny to także doskonałe rozwiązanie dla osób, które wcześniej stroniły od aktywności fizycznej. Chętnie zamieniły one swoje samochody i komunikację miejską na jednoślady z napędem i były bardzo zadowolone z tego rozwiązania.

WHO zaleca jazdę na rowerze

Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) zauważyła, że podczas gdy na całym świecie opracowywane są procedury ograniczające kontakty fizyczne, wiele osób musi nadal poruszać się, aby dotrzeć do pracy, zrealizować najważniejsze codzienne potrzeby lub wspierać osoby potrzebujące pomocy. Jeżeli to tylko możliwe, organizacja zaleca wykorzystanie roweru w celu poruszania się.

Wśród korzyści korzystania z jednośladów eksperci wskazują na zapewnienie bezpiecznego dystansu od innych oraz spełnienie minimum dziennej aktywności fizycznej, co może być trudne w trybie pracy zdalnej oraz przy limitowanym dostępie do sportu i innych aktywności rekreacyjnych.

Na podstawie informacji TrybEco

 Produkcja: WebFabrika 1999-2024 | Kontakt | Regulamin | Polityka Prywatności