Firma Brodelec spełnia rosnące zapotrzebowanie na druk bezpośredni na tkaninie i personalizację na małą skalę dzięki technologii druku cyfrowego KornitPoprzedni artykuł 

Dwa lata temu firma Brodelec, właściciel sześciu systemów Kornit Avalanche Hexa R do produkcji DTG na żądanie, zdecydowała sięrozszerzyć zakres swojej działalności, inwestując w jedyny Kornit Presto S - rozwiązanie krokowe, a tym samym najszybsza droga od projektu do gotowego produktu, czyniąc ten model najbardziej wydajnym i ekologicznym rozwiązaniem do drukowania tkanin we Francji.

Dziś Brodelec nie żałuje tej decyzji. Dominique Willems, dyrektor generalny Brodelec, komentuje: „Widzieliśmy już silny trend w zakresie personalizacji produktów, czy to w branży meblarskiej, czy modowej, ale od początku pandemii obserwujemy silny wzrost zapotrzebowania na personalizację na małą skalę. I właśnie tam Kornit oferuje nam rozwiązanie o niesamowitej trwałości i jakości, doskonale dopasowane do naszych potrzeb ”.

Kontynuuje: „Kornit Presto S pozwolił nam ożywić nasz najnowszy projekt: stworzenie strony internetowej w całości poświęconej zamawianiu niestandardowych masek. Dzięki edytorowi online i naszym 200 modelom nasi klienci mogą zamawiać swoje maski w różnych ilościach. od 1 do kilku tysięcy sztuk w razie potrzeby. Ponieważ Kornit Presto jest wolny od pewnych ograniczeń technicznych i chemicznych i doskonale dostosował się do systemu przepływu pracy Brodelec, obecnie drukujemy ponad 10000 masek tygodniowo i możemy odpowiadać na zapytania w bardzo krótkich terminach, gwarantujące jakość i ostrość detali. Maski spełniają zalecenia AFNOR i są zaprojektowane z tkaniny, która filtruje cząsteczki w powietrzu o ponad 90%! Dlatego zaprojektowane i drukowane maski z tkaniny są oznaczone jako kategoria 1 i spełniają UNS1 standardów. Są rozprowadzane po przetestowaniu przez 60 prań ”.

Podsumowuje: „Współpraca z Kornit Digital przez ostatnie 15 lat pozwoliła nam z powodzeniem przetestować drukowanie na tekstyliach z rolki na rolkę (R2R), co pozwoliło nam dotrzeć do nowych klientów i odkrywać nowe rynki”.

Zrównoważony rozwój: zasadniczy aspekt

Używając atramentu NeoPigment Robusto, Kornit Presto opiera się na odpowiedzialnym i prawdziwie zrównoważonym procesie drukowania na sucho. Specjalny zestaw atramentów Robusto posiada certyfikaty Oeko-Passport i GOTS i nie zmienia oddychalności masek produkowanych przez Brodelec, co jest kluczowym kryterium spełnienia obecnych standardów zdrowotnych. Ten nowy zestaw farb charakteryzuje się krótkim czasem schnięcia i przyczepności, dzięki czemu w kilka minut można uzyskać wysokiej jakości gotowe produkty.

Chris Govier, dyrektor zarządzający KDEU: „Brodelec jest wieloletnim klientem i cieszymy się, że technologia produkcji cyfrowej direct-to-fabric firmy Kornit pozwoliła im szybko dostosować się do nowych sytuacji i otworzyć swoje horyzonty oraz czerpać więcej korzyści, jednocześnie spotykając się z klientami potrzeb. Dziękujemy im za referencje, które pomagają zademonstrować, że Kornit Presto jest w stanie drukować bardzo szybko i bardzo wysokiej jakości na szerokiej gamie tkanin, dzięki czemu jest kompatybilny z szeroką gamą zastosowań.

Na podstawie informacji firmy Kornit Digital

 Produkcja: WebFabrika 1999-2024 | Kontakt | Regulamin | Polityka Prywatności