„Komnaty dawnych papierników” – nowa ścieżka zwiedzania w Muzeum PapiernictwaPoprzedni artykuł 

Muzeum Papiernictwa udostępnia zwiedzającym sale z zabytkowymi polichromiami w całkiem nowej odsłonie. Prace konserwatorskie, trwające tam w latach 2019-2020, zaowocowały otwarciem nowej wystawy. Do końca maja ekspozycja jest dostępna w ramach standardowego biletu wstępu.

Prócz pięknie odrestaurowanych ściennych malowideł, urozmaiconych delikatną grą świateł i ciepłym głosem lektora opowiadającego ich historię w jednym z czterech wybranych języków, udostępniamy także nową ekspozycję poświęconą naszemu młynowi papierniczemu. Zobaczymy tu dawne zdjęcia i obrazy, które przeniosą nas w przeszłość tego niezwykłego obiektu. Dowiemy się również nieco o papiernikach, którzy przez wieki kreowali wizerunek Dusznik i dbali o to, by młyn przetrwał ponad cztery wieki. Dodatkową atrakcją, jaka została wprowadzona na nowo otwartej trasie, jest salka kinowa, w której wyświetlany jest krótki film opowiadający o historii i architekturze młyna.

Z okazji otwarcia nowej ścieżki zwiedzania, muzeum gościło dyrektora Wydział Kultury Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego Grzegorza Ćwiertniewicza: „Piękna wystawa, nowoczesna. Wystawa pokazująca w pigułce historię tego miejsca i odkrywająca to, co jest dla tego miejsca najważniejsze (…)”.

Projekt dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Ochrona zabytków 2020 oraz z budżetu Samorządu Województwa Dolnośląskiego.

Na podstawie informacji Muzeum Papiernictwa

 Produkcja: WebFabrika 1999-2024 | Kontakt | Regulamin | Polityka Prywatności