Janmar Centrum zainwestuje w drugą fabrykę opakowań z tektury falistejPoprzedni artykuł 

Teren budowy drugiego Parku Opakowań
Teren budowy drugiego Parku Opakowań
Nowoczesne maszyny i wydajna produkcja opakowań
Nowoczesne maszyny i wydajna produkcja opakowań

Janmar Centrum, producent opakowań z tektury falistej, z siedzibą w Trzcinicy, w południowo-zachodniej Polsce wybuduje drugą fabrykę. Nowa inwestycja powstanie w centralnej Polsce, w Strykowie, na terenie specjalnej strefy ekonomicznej.

Przedsiębiorstwo od początku, czyli od 2000 roku skutecznie realizuje strategię rozwoju. Z sukcesem wdraża kolejne inwestycje i poszerza ofertę produktów, do której należą: opakowania klapowe, opakowania wykrojnikowe i opakowania e-commerce, również z kolorowymi nadrukami w technologii FLEKSO HD oraz opakowania specjalistyczne i wielkogabarytowe.

Wysoka jakość i różnorodność produktów – od małych pudełek, przez opakowania z nadrukiem, po ogromne oktabiny do składowania i transportu towarów luzem, sprawiły, że Janmar Centrum znalazł uznanie wśród firm z wielu branż, z Polski i Europy, m. in.: elektrotechnicznej, motoryzacyjnej, spożywczej, meblowej i chemicznej.

Obecnie firma Janmar Centrum przetwarza ponad 150 mln m2 tektury falistej rocznie i zatrudnia 214 osób.

Kolejny krok w rozwoju

Inwestycja w nową fabrykę zostanie podzielona na dwa etapy. Pierwszy - obejmie budowę i instalację pierwszych linii produkcyjnych. Jedną z nich będzie najnowocześniejsza i najszybsza obecnie na rynku maszyna typu „Jumbo” firmy Bahmüller Göpfert, o szerokości roboczej 4800 mm. Pozwoli ona firmie Janmar Centrum jeszcze bardziej rozszerzyć ofertę opakowań wielkogabarytowych. W kolejnym etapie przewidziane zostały instalacje kolejnych linii produkcyjnych oraz inwestycja w automatyczny magazyn wyrobu gotowego o wysokości 33 m, który zapewni klientom serwis dostaw na najwyższym poziomie.

Docelowo, po zakończeniu drugiego etapu inwestycji, fabryka będzie produkować pełen zakres opakowań z tektury falistej, a moce produkcyjne będę na poziomie 150 mln m2 tektury falistej rocznie.

Nowa fabryka będzie pracować w oparciu o najwyższe standardy w trosce o środowisko, a zainstalowany wewnętrzny automatyczny system transportu, wraz najnowocześniejszymi urządzeniami peryferyjnymi zapewnią komfort i bezpieczeństwo dla pracowników.

Firma Janmar Centrum w nowy zakład zamierza zainwestować około 140 mln zł i zatrudnić ponad 50 osób.

Drugi Park Opakowań w Polsce

Druga fabryka firmy Janmar Centrum działać będzie w oparciu o model parku opakowaniowego. Powstanie w bezpośrednim sąsiedztwie aktualnie budowanej, nowej fabryki tektury falistej (PW14) firmy Progroup.

Po sukcesie pierwszego w Polsce Parku Opakowań, który został uruchomiony 30.01.2017 roku w Trzcinicy, obydwa przedsiębiorstwa postanowiły kontynuować współpracę w tym zakresie.

Model parku opakowań zdecydowanie przewyższa tradycyjne, zintegrowane fabryki. Jest połączeniem wyspecjalizowanej produkcji opakowań z wysokowydajnościową produkcją tektury falistej, bez problemów logistycznych. Dzięki takiej współpracy, oba przedsiębiorstwa Janmar Centrum i Progroup mogą skuteczniej spełniać oczekiwania swoich klientów i szybko reagować na zmieniający się rynek, wciąż pozostając przy tym od siebie niezależne.

Termin uruchomienia nowej fabryki Janmar Centrum i drugiego Parku Opakowań planowany jest na III kwartał 2022 roku.

Jestem przekonany, że dzięki decyzji o budowie drugiej fabryki jeszcze bardziej wzmocnimy swoją pozycję na rynku. Inwestując w nową lokalizację będziemy mogli być bliżej klientów z innej części kraju, a bezpośrednie sąsiedztwo z firmą Progroup pozwoli nam skupić się wyłącznie na produkcji pudeł. Obecna trudna sytuacja rynkowa pokazuje, że tylko firmy o silnej pozycji i ze stabilnym zapleczem w postaci surowca potrafią być wiarygodnymi partnerami dla swoich klientów – podsumowuje Marcin Gatner, prezes zarządu i właściciel przedsiębiorstwa.

Źródło: Janmar Centrum Sp. z o.o. sp. k., www.janmarcentrum.pl

 Produkcja: WebFabrika 1999-2024 | Kontakt | Regulamin | Polityka Prywatności