Nowa, zaprojektowana z myślą o zrównoważonym rozwoju fabryka Swedbrand w PolscePoprzedni artykuł 

Firma SWEDBRAND Group, produkująca opakowania dla najbardziej znanych marek na świecie, poinformowała dzisiaj, że jej nowa fabryka w Gdańsku została zaprojektowana z myślą o zrównoważonym rozwoju. Ten niezwykle nowoczesny, wysoce zautomatyzowany zakład wykorzystuje najnowszy sprzęt i materiały, aby wspierać cele zarówno Grupy SWEDBRAND, jak i współpracujących z nią marek, w zakresie zrównoważonego rozwoju.

„Biorąc pod uwagę, że konsumenci są coraz bardziej świadomi kwestii związanych ze zrównoważonym rozwojem w odniesieniu do produktów, które kupują, w tym opakowań, klienci kładą coraz większy nacisk na zrównoważone rozwiązania w tym zakresie” – mówi Zaid Bunni, współzałożyciel i dyrektor firmy SWEDBRAND. „Wykorzystaliśmy okazję do stworzenia projektu fabryki na niezagospodarowanym terenie, aby móc wdrożyć jak najbardziej przyjazne dla środowiska procesy. Cieszymy się, że naszym zakładem zarządza Bogdan Putko, który ma 35 lat doświadczenia w branży opakowań. Pomógł nam wybrać najbardziej zrównoważone materiały, które mogliśmy wykorzystać do produkcji naszych pudełek, nie obniżając przy tym ich wysokiej jakości”.

Niezwykle nowoczesna, wysoce zautomatyzowana fabryka w Gdańsku produkuje wysokiej jakości pudełka. Każde z nich jest wykonane głównie z szarej tektury makulaturowej, która stanowi nawet 95% całkowitej wagi gotowego produktu. Tektura ta jest zrobiona z papieru pochodzącego z recyklingu i sama także może zostać ponownie przetworzona. „Gdy klienci decydują się na laminat kompostowalny lub w ogóle rezygnują z laminowania, nasze pudełka w 100% nadają się do recyklingu. Zachęcamy ich do tego zawsze, gdy ma to sens” – dodaje Zaid Bunni.

Sama fabryka nie wykorzystuje wody przemysłowej i stosuje bardziej ekologiczne kleje roślinne. Papier i tekturę, które są w większości produkowane z materiałów pochodzących z recyklingu oraz z miazgi drzewnej z lasów zarządzanych zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju, pozyskuje z europejskich zakładów przemysłowych. Makulatura, której ilość jest minimalna, także jest poddawana recyklingowi. Zakład jest ogrzewany za pomocą bardziej wydajnego i przyjaznego dla środowiska gazu ziemnego, a liczne okna w dachu pomagają ograniczyć potrzebę korzystania ze sztucznego oświetlenia. Między innymi dzięki tym inicjatywom zakład firmy SWEDBRAND w Gdańsku zużywa stosunkowo niewielką ilość prądu, zwłaszcza biorąc pod uwagę liczbę produkowanych pudełek.

„Od samego początku zależało nam na tym, aby nowy zakład prowadził najbardziej zrównoważoną działalność w całej branży i jesteśmy przekonani, że nam się to udało” – mówi Zaid Bunni. „Zdajemy sobie sprawę, że zawsze można coś usprawnić, i dlatego wciąż szukamy sposobów na dalsze ograniczenie naszego wpływu na środowisko”.

Na podstawie informacji firmy Swedbrand

 Produkcja: WebFabrika 1999-2024 | Kontakt | Regulamin | Polityka Prywatności