Ranpak przenosi się do nowego, zrównoważonego budynku w KerkradePoprzedni artykuł 

Ranpak Holdings Corp. („Ranpak”) (NYSE: PACK), światowy lider w zakresie ekologicznych, papierowych rozwiązań opakowaniowych dla handlu elektronicznego i przemysłowych łańcuchów dostaw, ogłosił nawiązanie partnerstwa z szanowanym deweloperem Boelens de Gruyter, aby stworzyć zupełnie nowy obiekt w Kerkrade, Limburg, Holandia.

Nowe rozwiązanie skonsoliduje działalność firmy w zakresie opakowań ochronnych i automatyki w jednej lokalizacji, która pozwoli na bardziej wydajne operacje z lepszą interakcją zespołu i innowacjami w wysoce zrównoważonym obiekcie. Ponadto obiekt jest budowany specjalnie z myślą o kliencie, co zapewnia lepsze wrażenia wszystkim odwiedzającym i pracownikom. Projekt ten konsoliduje trzy istniejące europejskie zakłady w jeden, zatrudniający 350 pracowników i mający plan przyszłego rozwoju. W obiekcie znajdą się powierzchnie produkcyjne, inżynieryjne, magazynowe, badawczo-rozwojowe oraz inne powierzchnie biurowe, a także nowe inspirujące Centrum Doświadczenia Klienta. Budynek ma zostać ukończony do października 2022 roku.

„Punktem wyjścia dla tego projektu był fakt, że potrzebowaliśmy o 60% więcej powierzchni produkcyjnej i podwojenie powierzchni biurowej, aby pomieścić wzrost. Daje nam to również możliwość zintegrowania Ranpak Protective Packaging Solutions and Automation w jeden nowoczesny i inspirujący obiekt, jednocześnie czyniąc teren bardziej zrównoważonym i ulepszając cały obszar” – powiedział Eric Laurensse, dyrektor zarządzający Ranpak Europe. „Oprócz wykorzystywania zrównoważonej energii, w tym paneli słonecznych na dachu oraz mnóstwa okien i świetlików zapewniających naturalne oświetlenie, zapewniamy również stacje ładowania pojazdów elektrycznych i rowerów. Przywiązujemy dużą wagę do kształtowania krajobrazu, minimalizując zużycie wody i dodając drzewa do terenu. W fazie projektowania wprowadziliśmy duże zmiany, aby jakość życia sąsiadów nie została zakłócona w wyniku naszych działań. Jest to zgodne z naszym sloganem: Dostarcz lepszy świat™, nie tylko dla naszych klientów, ale także dla naszych sąsiadów i pracowników”.

Budynek obejmuje 25 000 m2 powierzchni produkcyjnej i logistycznej, 3100 m2 powierzchni biurowej oraz ponad 500 m2 dla nowego Customer Experience Center. Budynek ma nowoczesny design, w tym atrakcyjne wykończenie, które naśladuje wygląd produktów papierniczych Ranpak. Jest to obiekt neutralny energetycznie, który oferuje pełne możliwości recyklingu i zarządzania odpadami, jest w pełni kontrolowany i nie wykorzystuje paliw kopalnych do ogrzewania, a panele słoneczne są podstawowym źródłem energii do ogrzewania budynku z podłogi. Projekt kwalifikuje się do rankingu „bardzo dobry” według BREEAM, wiodącej na świecie metody oceny zrównoważonego rozwoju dla projektów planowania głównego, infrastruktury i budynków. Umieszczenie budynku na nieruchomości i trasowanie ciężarówek zostało zaprojektowane tak, aby wywierać minimalny wpływ na domy, firmy i tereny rekreacyjne znajdujące się w pobliżu.

„Potrzebowaliśmy więcej specjalistów i więcej przestrzeni biznesowej, aby zaspokoić popyt na nasze produkty, który jest wyższy niż kiedykolwiek ze względu na obecne warunki i trendy rynkowe” – dodał Laurensse. „Ten obiekt spełnia oba te cele, a także zapewnia dostępność profesjonalnych miejsc pracy dla społeczności, które dobrze płacą i oferują bezpieczne i zdrowe środowisko pracy”.

Na podstawie informacji firmy Ranpak

 Produkcja: WebFabrika 1999-2024 | Kontakt | Regulamin | Polityka Prywatności