Przemysłowe DTG i druk pigmentowy z roli na rolę - Akonda Tex - nowy gracz na rynkuPoprzedni artykuł 

Akonda Tex powstała jako inicjatywa ludzi z wieloletnim doświadczeniem w branży poligraficznej, której celem jest dostarczanie innowacyjnych i nowoczesnych rozwiązań do druku cyfrowego na tekstyliach, o wysokiej wydajności i jakości premium! To połączenie kompetencji Fryderyka Wiernickiego, którego cała biznesowa kariera rozwijała się w środowisku poligraficznym, niezmiennie od 1995 roku - z siłami Akondy, znającej rynek poligraficzny i reklamowy, której infrastruktura jest idealnym dopełnieniem całej wizji nowopowstałej firmy.

„Fakt dynamicznego rozwoju cyfrowego druku na tekstyliach w Polsce, niezależnie od sytuacji pandemicznej z okresu ostatnich 2 lat, pozwala nam wierzyć w sukces przedsięwzięcia opartego o rozwiązania sprawdzonych, zaawansowanych technologicznie dostawców, którzy jednak do tej pory byli mniej znani w naszym kraju. Polski rynek przemysłowego druku cyfrowego na tekstyliach tak w zakresie DTG jak i druku bezpośredniego na roli (direct to fabric i transfer) jest praktycznie zmonopolizowany przez 3-4 największych producentów, dlatego jesteśmy przekonani, że Klient będzie ciekawy nie tylko nowych rozwiązań, ale będzie także zainteresowany poszerzeniem możliwości wyboru. Zdecydowanie więc jest miejsce na oferowane przez nas maszyny w polskim świecie przemysłowego druku cyfrowego na tekstyliach, bo jest to rynek o dużym i cały czas rosnącym potencjale!” – mówi otwarcie współzałożyciel firmy Fryderyk Wiernicki. Wątpliwości nie ma też Dominik Szulim z Akondy – „Powstanie Akonda Tex jest w pewnym sensie odpowiedzią na zapotrzebowanie uzupełnienia oferty w Polsce. Oferujemy naszym Klientom między innymi technologię druku pigmentowego, która jest bardzo przyszłościowa i pozwala drukować praktycznie na wszystkich materiałach, bez ograniczeń. Co ważne, pozwala eliminować większość procesów produkcyjnych, które przy standardowym druku na tekstyliach są bardzo uciążliwe.”

Dostawcy Akonda Tex to firmy średniej wielkości, dla których niezmiennie zrozumienie potrzeb oraz budowanie długotrwałych relacji z Klientem są bardzo istotne, tak jak jakość i wydajność oferowanych urządzeń. Powiązanie doświadczenia zawodowego Fryderyka Wiernickiego w sprzedaży i zarządzaniu, z lokalnym wsparciem w zakresie instalacji i serwisu zapewnionego przez Akondę, to rezultat idei spożytkowania znajomości rynku poligraficznego. Akonda Tex ma w swojej ofercie przemysłowe drukarki do druku DTG Aeoon, wyprodukowane w Austrii i drukarki pigmentowe z roli na rolę GoTx, od pochodzącej z Australii firmy PigmentInc, a kompleksowa oferta produktów do zadruku tekstyliów dotyczy również procesów pre i post treatment a także finishingu jak cięcie czy składanie.

„Oferowane przez nas urządzenia to zaawansowane technologie, wysoka jakość wykonania oraz możliwość dostosowania do zdywersyfikowanych oczekiwań klientów. Jako Akonda Tex oferujemy nasze wsparcie na wszystkich etapach wyboru a następnie wdrażania produktu. Nie interesuje nas proste dostarczanie kolejnych pudełek a jedynie sukces klienta wypływający z przemyślanych i skrojonych na miarę inwestycji. Sukces, który stanie się również naszym sukcesem i pozwoli budować długofalowe relacje oparte na współpracy i zaufaniu. Dotychczasowe doświadczenia wynikające z obserwacji przemian jakim podlega rynek druku tekstylnego oraz handlu tekstyliami, gdzie personalizacja, dywersyfikacja i oczekiwanie krótkiego cyklu produkcji i dostawy mają dziś kluczowe znaczenie, pozwalają stwierdzić, że inwestycje w technologie cyfrowe to nieunikniona konieczność dla wszystkich firm, które chcą pozostawać na ścieżce rozwoju i nadążać konkurencyjnie” – podsumowuje Fryderyk Wiernicki.

Na podstawie informacji firmy Akonda Tex

 Produkcja: WebFabrika 1999-2024 | Kontakt | Regulamin | Polityka Prywatności