Kornit Digital zobowiązuje się do zaoszczędzenia 4,3 biliona litrów wodyPoprzedni artykuł 

Kornit Digital Ltd. (NASDAQ: KRNT), światowy lider w dziedzinie technologii cyfrowej produkcji tekstyliów, opublikował dziś raport dotyczący wpływu i zarządzania środowiskowego, społecznego i zarządzania („ESG”) na rok 2020 . Ten raport inauguracyjny potwierdza zaangażowanie Kornit w osiąganie określonych celów ESG. Obejmuje to sposób, w jaki Kornit prowadzi działalność, wywiera znaczący wpływ na społeczności lokalne i osiąga równowagę środowiskową, a także sposób, w jaki Kornit będzie nadal budować zróżnicowaną i integracyjną kulturę firmy, wspierać wzrost i rozwój pracowników oraz wspierać uczciwe i bezpieczne praktyki pracy na całym świecie.

„Naszą wizją jest odważna zmiana świata mody i tekstyliów na lepszą, bardziej zrównoważoną planetę” – powiedział Ronen Samuel, dyrektor generalny Kornit Digital. „Ten raport służy jako nasza mapa drogowa do osiągnięcia tej wizji”.

Pan Samuel kontynuował: „Branża mody jest niestety odpowiedzialna za poważne szkody ekologiczne, wytwarzając każdego roku prawie 20% światowych ścieków i nadprodukując średnio 30% jako integralną część „normalnego” toku działalności. Jesteśmy skoncentrowani na zmianie tej trajektorii. Zrównoważony rozwój jest w Kornit priorytetem, zarówno w naszym duchu, jak i w praktyce, każdego dnia”.

Oprócz umożliwienia ekologicznych procesów produkcyjnych dzięki technologii i materiałom eksploatacyjnym, które zużywają mniej wody, zmniejszają ilość odpadów i minimalizują ślad węglowy, rozwiązania technologiczne Kornit umożliwiają zrównoważoną produkcję na żądanie, co eliminuje nadprodukcję odzieży i innych wyrobów tekstylnych. Ocena cyklu życia w 2021 r. przeprowadzona na dwóch flagowych produktach, Kornit Atlas MAX i Kornit Presto S, wykazała, że w porównaniu z tradycyjnymi procesami analogowymi, cyfrowe systemy produkcyjne Kornit zużyły do 95% mniej wody i 94% mniej energii i wyprodukowały do 83 % mniej emisji gazów cieplarnianych (GHG) dla systemu Presto S i do 93% mniej wody i 66% mniej energii oraz wytworzyło do 82% mniej emisji gazów cieplarnianych (GHG) dla systemu Atlas MAX.

Na podstawie tego badania, oprócz wcześniejszych wyników w zakresie zrównoważonego rozwoju i strategicznych prognoz dotyczących wzrostu biznesu i ekspansji rynkowej, oczekuje się, że do 2026 r. zrównoważone rozwiązania na żądanie Kornit Digital umożliwią produkcję około 2,5 miliarda artykułów odzieżowych w odpowiedzialny sposób, aby zapewnić:

Zero nadprodukcji: Przenosząc branżę do produkcji na żądanie, Kornit pomoże wyeliminować szacowaną 1,1 miliarda sztuk odzieży, nadprodukowaną przy użyciu tradycyjnych metod produkcji, przy średniej w branży wynoszącej 30% nadprodukcji. To około 1 sztuka odzieży na każdą osobę mieszkającą w Europie i Ameryce Północnej – uratowana.

Zero marnowania wody: Oprócz wyeliminowania nadmiernych zapasów, produkcja na żądanie z wykorzystaniem technologii Kornit pozwoli zaoszczędzić około 4,3 biliona litrów (1,1 biliona galonów) wody. Jest to szacunkowa ilość wody pitnej potrzebna całej populacji USA przez 11 lat.

Zmniejszone emisje CO2: Umożliwiając zrównoważoną produkcję na żądanie, zużywając mniej energii i generując mniej odpadów, Kornit zapobiegnie szacowanej 17,2 miliarda kilogramów (37,9 miliarda funtów) emisji gazów cieplarnianych w porównaniu z tradycyjnymi metodami produkcji. Odpowiada to szacowanej ilości dwutlenku węgla wyemitowanej podczas okrążenia całej planety samochodem prawie 2400 razy.

Ponadto raport nakreśla zaangażowanie Kornit w osiąganie wskaźników KPI, które dotyczą odpadów, chemikaliów, emisji gazów cieplarnianych, energii, rozwoju produktów, szkolenia pracowników, różnorodności i integracji oraz łańcucha dostaw firmy.

„Chociaż jesteśmy dumni z naszych postępów w kierunku osiągnięcia celu, jakim jest bycie liderem technologicznym w zakresie ekologicznej, społecznej i odpowiedzialnej postawy obywatelskiej oraz umożliwienie globalnemu przemysłowi mody podnoszenia jego kreatywnych możliwości przy jednoczesnym zmniejszeniu jego śladu ekologicznego, wiemy, że jest więcej pracy do zrobienia. Raport ten czyni nas odpowiedzialnymi za naszą wizję dostarczania wydajnych, sumiennych, bezkompromisowych możliwości na żądanie naszych interesariuszy, pracowników, klientów i globalnego popytu rynkowego. Te kluczowe wskaźniki efektywności odzwierciedlają podstawowe wartości Kornit, osadzone w każdym aspekcie naszej działalności” – podsumował Samuel.

Raport zasadniczo jest zgodny z podstawową ramową opcją raportowania Global Reporting Initiative Standards oraz standardami raportowania Rady ds. Standardów Rachunkowości Zrównoważonego Rozwoju dla sektora usług profesjonalnych i komercyjnych.

Na podstawie informacji firmy Kornit Digital

 Produkcja: WebFabrika 1999-2024 | Kontakt | Regulamin | Polityka Prywatności