Epson nawiązuje współpracę z Usainem Boltem, aby promować drukarki z serii EcoTankPoprzedni artykuł 

Firma Epson ogłosiła partnerstwo z Usainem Boltem, najszybszym człowiekiem świata - sprinter będzie twarzą ważnej kampanii budowania świadomości na temat drukarek atramentowych bez kartridżów z serii EcoTank.

Kampania promocyjna obejmuje reklamy w mediach społecznościowych, zewnętrzne, w punktach sprzedaży (POS) oraz telewizyjne, emitowane w Niemczech oraz Wielkiej Brytanii. Ma ona na celu promowanie drukarek i urządzeń wielofunkcyjnych z linii EcoTank, a jej wiodące hasło to „Nalej i biegnij dalej”. W serii materiałów filmowych i zdjęć Usain na swój własny, swobodny sposób zaprezentuje, jak dzięki drukarkom EcoTank (bez kartridżów) można drukować bez uzupełniania atramentu nawet przez trzy lata Kampania adresowana jest do mieszkańców Europy, Afryki i Rosji.

Usain Bolt, znany też jako „najszybszy człowiek na świecie”, to ośmiokrotny złoty medalista olimpijski, uważany za najlepszego sprintera w historii. Od Lekkoatletycznych Mistrzostw Świata w Berlinie w 2009 roku do dziś jest podwójnym rekordzistą świata w biegu na 100 metrów (czas 9,58 sekundy) i 200 metrów (19,19 sekundy). Obecnie angażuje się w działania fundacji swojego imienia (Usain Bolt Foundation) - jej celem jest tworzenie nowych możliwości edukacyjnych dla osób potrzebujących oraz rozwój kulturalny. Fundacja zainwestowała miliony dolarów, szczególnie na Jamajce – ojczyźnie lekkoatlety - w projekty wspomagające kulturę fizyczną i zdrowie, edukację młodzieży oraz rozwój lokalnych społeczności.Więcej informacji o działaniach fundacji znaleźć można na jej stronie internetowej. Usain i jego partnerka Kasi Bennett są rodzicami trojga dzieci: córki Olimpii Lightning urodzonej w 2020 i bliźniaków o imionach Saint Leo i Thunder urodzonych w 2021.

Od momentu wprowadzenia na rynek w 2010 r,. na całym świecie sprzedano już ponad 60 milionów drukarek EcoTank z pojemnikami na atrament o dużej pojemności, dzięki którym klienci mogą zaoszczędzić nawet 90% na kosztach drukowania. Zamiast kartridżów są one wyposażone w wydajne, przyjazne w obsłudze butelki. Użytkownicy domowi i małe biura mogą teraz korzystać z zalet drukarek Epson w ich nowej, odświeżonej formule. Wszystkie nowe modele EcoTank są wyposażone w technologię druku niewymagającą użycia ciepła i głowice Micro Piezo lub Precision Core, co pozwala zmniejszyć zużycie energii i minimalizuje czynności serwisowe oraz gwarantuje niski całkowity koszt utrzymania.

Yoshiro Nagafusa, prezes Epson Europe, podsumował partnerstwo, mówiąc: „Usain to dla nas idealny partner! Jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych osób na świecie, a jego radosny charakter pomoże nam w zabawny, zapadający w pamięć i przyjazny sposób pokazać nasze niedrogie rozwiązania do drukowania. Teraz, gdy z domu pracuje więcej osób niż kiedykolwiek wcześniej, a życie rodzinne zyskuje na intensywności, nadszedł właściwy moment, aby zwiększyć świadomość na temat naszych drukarek EcoTank i zapewnianych przez nie oszczędności”.

„Bardzo się cieszę, że będę współpracował z Epson i pomagał przekazywać informacje o drukarkach EcoTank. Nawiązuję partnerstwa tylko z tymi markami, które według mnie mogą naprawdę coś zmienić. Urządzenia EcoTank pozwalają zapomnieć o wielu frustracjach związanych z drukowaniem, jakie występowały przy korzystaniu z kartridżów atramentowych. Jestem zdania, że wszystko, co może nam choć trochę ułatwić życie, jest po prostu dobre. Ale to nie wszystko! Z Epsonem łączy mnie wiele wspólnych wartości, razem chcemy tworzyć lepszą przyszłość. Zależy nam przede wszystkim na budowaniu zaufania dzięki produktom, które pomagają społecznościom rozwijać się w mądry, zrównoważony sposób. Chcę inspirować innych do realizowania swoich marzeń, niezależnie od tego, czy są duże czy małe” - powiedział Usain Bolt.

Na podstawie informacji firmy Epson Europe B.V. Sp. z o.o. Oddział w Polsce

 Produkcja: WebFabrika 1999-2024 | Kontakt | Regulamin | Polityka Prywatności