Epson z nowymi urządzeniami na Festiwalu Druku 2021Poprzedni artykuł 

W dniach 15-16 września 2021 roku w halach EXPO XXI w Warszawie obędzie się kolejna edycja imprezy FestiwalDruku.pl – jednego z największych w Polsce wydarzeń wystawienniczych branży druku reklamowego. Na evencie nie mogło zabraknąć firmy Epson, która zaprezentuje swoje najnowsze urządzenia.

Festiwal Druku.pl będzie świetną okazją, żeby zapoznać się z szerokim portfolio firmy Epson. Wśród urządzeń LFP, które dostępne będą na stoisku, zobaczyć będzie można m.in. drukarkę SC- F2100 służącą do nadruku na tekstyliach oraz obejrzeć i przetestować drukarkę z serii SC-R5010 - nagrodzoną Złotym Medalem Festiwalu Marketingu i Druku w 2021 roku.

Dla zainteresowanych dostępne będzie wiele urządzeń drukujących do znakowania odzieży (sublimacja, DTG, eko solwent) w tym takie modele jak SC-V7000 czyli pierwsza drukarka wielkoformatowa LED UV która umożliwia twórcom oznakowań i ekspozycji poszerzenie portfolio produktów. Model stworzono do drukowania przyciągających wzrok oznakowań wewnętrznych i zewnętrznych, ekspozycji okiennych, paneli reklamowych, opakowań, materiałów promocyjnych i produktów dekoracyjnych.

Na stoisku Epson Polska będzie też można poznać m.in. takie urządzenia jak Epson SC-F9400 czyli 64-calowa drukarka sublimacyjna przeznaczona do szybkiego wysokonakładowego drukowania na odzieży, tkaninach, miękkich szyldach i innych materiałach promocyjnych. Z kolei Epson SC-F2100 to drukarka, która powstała z myślą o małych i średnich firmach, które oferują usługi związane z drukiem na odzieży. Drukarka umożliwia tworzenie odbitek na T-shirtach, bluzach czy torbach reklamowych o najwyższej jakości. W porównaniu do poprzedniego modelu SC-F2100 dzięki trybom szybkiego uruchamiania pozwala na szybsze drukowania, z kolei udoskonalenia rastrowania zapewniają jeszcze płynniejszą reprodukcję zdjęć i szerszą paletę barw.

Drukarka wyposażona jest w głowicę drukującą PrecisionCore TFP, która zapewnia najwyższą precyzję wydruku. W celu maksymalnego zredukowania czynności związane z jej konserwacją SC-F2100 posiada tryb automatycznej konserwacji z osobnym wkładem. Co więcej, pochłaniacz kurzu zapobiega osadzaniu się brudu i kurzu. Do każdego urządzenia dołączane jest bezpłatne oprogramowanie Garment Creator, które umożliwia dodawanie tekstu oraz zdjęć, jak i tworzenie indywidualnych ustawień ich korekty.

Nagrodzona seria drukarek EPSON SureColorSC-R5010 do druku ekologicznymi atramentami żywicznymi rozszerza asortyment drukarek wielkoformatowych firmy Epson. Technologia oparta o atramenty na bazie wody, o niskiej emisyjności LZO, umożliwiająca zastosowania wydruków we wrażliwych środowiskach zapewnia drukowanie na różnych materiałach w ekologiczny i trwały sposób. Dzięki zaawansowanym technologicznie rozwiązaniom, takim jak żywiczny atrament na bazie wody UltraChrome RS, trwałe i precyzyjne głowice drukujących PrecisionCore™ Micro TFP z trzema technologiami do obrazowania PrecisionDot, uzyskujemy wyraziste kolory obrazu o zmniejszonej ziarnistości i nierówności, zapewniając wysoką jakość i trwałość druku. Nowy Epson na atrament żywiczny daje możliwość realizacji zamówień na różnych typach nośników, tj.: tapetach, obrazach typu canvas, tekstyliach, banerach ściennych, oraz plakatów, folii i klisz oraz tekstyliów – przy zachowaniu najwyższych standardów jakości i ochrony środowiska. 6-kolorowy zestaw atramentów UltraChrome RS to bezzapachowe, wodne tusze żywiczne, gwarantujące bezpieczeństwo stosowania we wrażliwym środowisku.

Zapraszamy serdecznie do odwiedzenia naszego stoiska.

Epson Europe B.V. Sp. z o.o. Oddział w Polsce

Epson - olimpijskie początki

Dzieje tej firmy uczą, że na długofalowy sukces składa się kilka warunków. Oprócz ciężkiej pracy niezbędna jest też odwaga do podejmowania ryzyka. Dziś znamy Epson na podium lidera produkcji drukarek i projektorów, ale do tego miejsca wiodła długa droga. W 1964 roku podczas sportowych zmagań lekkoatletów z całego świata Epson mierzył czasy sportowców pierwszym kwarcowym stoperem i automatycznie je drukował. W 1969 roku przedstawił światu pierwszy zegarek kwarcowy, a w 1989 – pierwszy kolorowy projektor LCD. Inżynierom Epson zawdzięczamy też powstanie prekursora miniaturowych komputerów, wizjer cyfrowy w aparatach i pierwszego latającego robota.

Projekcja czy druk – przede wszystkim wierny obraz

Sprzętem, w produkcji którego Epson przoduje, od lat pozostają projektory oraz drukarki atramentowe. Projektory Epsona dzięki zastosowanej technologii 3LCD generują obraz, który zapewnia przyjazne dla wzroku światło oraz wysoką jasność i nasycone barwy. Dlatego, doceniając jakość projekcji, w ślepych testach klienci uznają ten sprzęt za najlepszy w 95% przypadków.

O klasie drukarek z niebieskim logo świadczy fakt, że to właśnie Epson jako pierwsza atramentówka na świecie poleciała w kosmos. Pozycję lidera na tym rynku firma zawdzięcza innowacjom kierowanych dla różnych grup odbiorców – od kieszonkowych drukarek hi-tech, poprzez rozwiązania dla domu i biznesu, aż po wielkonakładowe maszyny przemysłowe. Hitem dla użytkowników indywidualnych i małych firm są urządzenia EcoTank (z systemem stałego zasilania w atrament) godzące wysoką jakość wydruku z niskimi kosztami eksploatacji. Biznes z kolei docenia wielofunkcyjne RIPS mogące wydrukować aż 75 tys. stron na jednym zestawie tuszów.

Sekret powodzenia? Badania i rozwój zamiast cięć

Firma istnieje od 1942 roku, pozycję lidera w świecie nowych technologii utrzymuje już od półwiecza. Nie byłoby to możliwe bez inwestycji w badania. Ta strategia sprawdza się doskonale i sprowadza się do ciągłego rozwoju i inwestycji zamiast redukcji zatrudnienia czy optymalizacji kosztów poprzez redukcję R&D. O rezultacie świadczy liczba niemal 14 patentów jakie wychodzą z laboratoriów firmy... każdego dnia, co daje ponad 5 tys. innowacji rocznie!

Na podstawie informacji firmy Epson

 Produkcja: WebFabrika 1999-2024 | Kontakt | Regulamin | Polityka Prywatności