Spotkanie ze współtwórcami wystawy „W klimatach Schulza. Obrazy i słowa” w Muzeum PapiernictwaPoprzedni artykuł 

W Galerii Sztuki Papieru Muzeum Papiernictwa możemy obecnie podziwiać ekspozycję „W klimatach Schulza. Obrazy i słowa”, która zainspirowana została twórczością genialnego grafika i prozaika Bruno Schulza. Wystawa prezentuje prace kilkudziesięciu artystów, a jej wielowymiarową całość tworzą grafiki wykonane m.in. w technice cliche-verre, fotografie inscenizowane oraz poezja. W ramach kontynuacji tematyki wokół twórczości Schulza, 3 grudnia br., odbędą się warsztaty oraz spotkania ze współtwórcami wystawy – Dawidem Hadarem oraz Mariuszem Kubielasem.

Dawid Hadar, emerytowany pracownik Muzeum Sztuki w Tel – Awiwie, przeprowadzi w godzinach porannych warsztaty zamknięte z młodzieżą, podczas których uczestnicy wykonają prace w technice cliche-verre. W zaadoptowanym na potrzeby ciemni pomieszczeniu naświetlą przygotowaną wcześniej płytkę, będącą ręcznie wykonanym negatywem. Technikę tę szczególnie upodobał sobie Schulz, wykorzystując spalone, szklane płyty.

Druga część warsztatów przewidziana jest z udziałem artystów, tuż po prelekcji Mariusza Kubielasa, artysty-fotografika, który w godzinach popołudniowych opowie o swoim projekcie fotograficznym zatytułowanym „U Schulza”. Kubielas na kliszy fotograficznej utrwala sceny z pogranicza performance i pantomimy, przypominające kadry z filmu niemego.

Serdecznie zapraszamy na otwartą część spotkania, które rozpocznie się o godzinie 16:00. Chętnych prosimy o dokonanie rezerwacji: 748-627-400.

Na podstawie informacji organizatora

 Produkcja: WebFabrika 1999-2024 | Kontakt | Regulamin | Polityka Prywatności