Poznańska drukarnia Profes stawia na ploter 0604 MTPoprzedni artykuł 

Ploter tnący 0604MT Grafmasz
Ploter tnący 0604MT Grafmasz

Firma Grafmasz zainstalowała kolejny ploter tnąco-bigujący 0604 MT. Tym razem na zakup urządzenia zdecydowała się poznańska drukarnia PROFES, z którą Grafmasz współpracuje od wielu lat. Profes użytkuje dotychczas między innymi, krajarkę Grafmasz G73H oraz urządzenia do oprawy spiralnej marki RENZ. Firma oferuje druk cyfrowy, bazując na rozwiązaniach do druku Heidelberg. „Sukcesywne poszerzamy własny park maszynowy i potrzebowaliśmy urządzenia elastycznego, które nie wymaga skomplikowanej obsługi i pozawala nam na wykonywanie mniejszych zleceń, w tym nietypowych, bez potrzeby projektowania wykrojników" - wspomina w rozmowie właściciel Profes -Pan Mariusz Grobelniak.

"Pomysł zakupu plotera tnąco-bigującego pojawił się dość spontanicznie- mówi Pan Mariusz- Poszukiwaliśmy rozwiązania do cięcia papieru, nacinania mediów samoprzylepnych, zawieszek a przede wszystkim prototypowania opakowań i produkcji opakowań w mniejszych seriach bez użycia sztanctygla. Skierowaliśmy swoje zapytanie do naszego wieloletniego partnera Grafmasz, który dostarczył nam zestaw wyciętych próbek. Firma podała również referencje z instalacji podobnych maszyn w Poznaniu i po rozmowie z innymi użytkownikami byliśmy już pewni że jest to maszyna której potrzebujemy. Zdecydowaliśmy się na zamówienie bez testowania urządzenia z uwagi na zaufanie jakim darzymy firmę Grafmasz. Maszyna została u nas zainstalowana w październiku 2021 roku"

Ploter 0604 MT to zautomatyzowany ploter wyposażony w głowicę bigującą z serwomechanizmem, nóż aktywny służący do wycinania materiałów o grubości do 6 mm, nóż wleczony sprawdzający się idealnie pod nacinanie papieru/folii samoprzylepnej oraz cięcie materiału do grubości 2 mm jak również pisak. Opcjonalnie ploter może być wyposażony w głowicę z nożem oscylacyjnym pozwalając na cięcie materiału o grubości do 10 mm, nóż V-cut służący do wycinania w tekturze litej rowka w kształcie litery „V” np. pod prototypowanie pudełek oraz nóż rotacyjny do cięcia tekstyliów. Na wyposażeniu urządzenia znajduje się również odwijacz, który umożliwia cięcie materiału z roli. Prędkość przejazdu głowicy wynosi do 1000 mm/s i dokładność do 0,01 mm, a solidna metalowa konstrukcja sprawia, że stabilność i dokładność pracy plotera nie ustępuje ploterom renomowanych światowych firm.

"Ploter pracuje u nas ponad miesiąc i jesteśmy z niego bardzo zadowoleni – mówi Pan Mariusz Mimo obecnej sytuacji na rynku, ploter w ciągu tego okresu ma już spore obłożenie choć wciąż nie wykorzystujemy maksymalnej wydajności. Jesteśmy także zadowoleni z profesjonalnej instalacji i szkolenia z obsługi urządzenia, przeprowadzonego przez Grafmasz”.

 Produkcja: WebFabrika 1999-2024 | Kontakt | Regulamin | Polityka Prywatności