Aby zwiększyć wydajność, Probo korzysta z PrintFactoryPoprzedni artykuł 

Probo chciał poprawić swoją produktywność, ale tracili czas i pieniądze, nieustannie goniąc za kolorem i próbując poprawić wydajność rozmieszczania.

„Jako firma poligraficzna staramy się pracować jak najefektywniej. Drukujemy jak najwięcej zamówień na jednym arkuszu lub banerze, czyli inteligentnym zagnieżdżaniu. W naszym poprzednim oprogramowaniu zrobiliśmy to na linii produkcyjnej. Chcieliśmy to scentralizować. Oprogramowanie PrintFactory umożliwia nam zagnieżdżanie zamówień dla wszystkich naszych linii produkcyjnych z jednego systemu.” mówi Wieger Klaver, programista automatyzacji procesów, Probo

Wydajne zagnieżdżanie

Zagnieżdżanie w PrintFactory nie tylko planuje i grupuje elementy w zadania na podstawie ich przeznaczenia logistycznego i okna dostawy, ale także automatycznie tworzy znaczniki cięcia, spady i wszystkie inne kroki. Pozostaje jednak elastyczny do ostatniej chwili, pozwalając produkcji na anulowanie lub modyfikację zamówień, a także zmianę drukarek lub cutterów.

Biorąc pod uwagę czas dostawy i miejsce docelowe logistyki, ilość półproduktu na hali produkcyjnej znacznie się zmniejsza, co czyni proces prostszym i wydajniejszym dla operatorów. Utrzymując gniazda „otwarte” do ostatniej chwili, pozwala to na dodanie elementów w ostatniej chwili, jeszcze bardziej zwiększając wydajność zagnieżdżania.

Probo może zaoferować swoim klientom taką elastyczność i wydajność, jednocześnie maksymalizując ich zdolność produkcyjną.

Spójny kolor

Posiadanie tysięcy zamówień każdego dnia wymaga, aby kolory były konsekwentnie dokładne i niezawodne. Probo używa PrintFactory, aby zapewnić spójność, ponieważ nie jest możliwe ręczne sprawdzenie każdego produktu.

Wieger kontynuuje: „Pliki przesyłane przez naszych partnerów mają różne kolory. Pliki te muszą zostać przekonwertowane na plik do druku, aby drukarka odczytała prawidłowe kolory. Oprogramowanie PrintFactory robi to za nas. Fajną rzeczą jest to, że odbywa się to również centralnie, dzięki czemu możemy znacznie lepiej zarządzać.

Za kulisami oprogramowanie PrintFactory wykorzystuje algorytm, który rozwiązuje wszystkie problemy spowodowane dryfowaniem kolorów.

Erik Strik, dyrektor generalny PrintFactory: „Przy konfiguracji ściśle współpracowaliśmy z zespołem, aby upewnić się, że przełączenie nie spowoduje zakłóceń. Wybrali nasz plan automatyzacji w formacie SaaS (Software as a Service), a my przez cały czas byliśmy na miejscu, aby za pierwszym razem skonfigurować i skalibrować ich drukarki. Oczywiście zapewniono szkolenie personelu na miejscu.”

„Zestaw narzędzi do zarządzania kolorami PrintFactory i technologia profilowania łączy urządzeń są teraz dopasowane do wizualizacji i odbitek próbnych — za każdym razem. Nasz silnik Device-Link zapewnia jakość i spójność kolorów, których potrzebowała firma Probo, na wszystkich swoich urządzeniach i podłożach, a (ponieważ moduł EcoSave zużywa mniej atramentu bez uszczerbku dla wierności kolorów) oszczędności końcowe dotyczą całej firmy. Zespół też jest szczęśliwszy. Każdy w firmie może korzystać z oprogramowania, aby uzyskać taką dokładność”.

Śledzenie statusu zamówienia

Aby śledzić elementy w ich zadaniach drukowania i cięcia, musiała być w pełni zautomatyzowana. Jednak ich dostawcy drukarek i ploterów zapewniali wgląd w śledzenie zadań w inny sposób, jeśli w ogóle.

Wieger Klaver, Process Automation Developer, Probo: „Chcemy monitorować status każdego zamówienia w naszym systemie w czasie rzeczywistym, na przykład czy zostało wydrukowane gniazdo. Każdy dostawca drukarek zapewnia wgląd w to w inny sposób. Z tym się zmagaliśmy. Dzięki PrintFactory możemy teraz łatwiej iw ten sam sposób informować klientów i pracowników o statusach zamówień.”

Potrzeba pojedynczego punktu informacji o maszynie i stanie pracy jest niezbędna, ponieważ park maszynowy stale się rozwija i zmienia. Dzięki temu dział IT nie jest ciągle w trakcie doganiania nowych maszyn i konfiguracji, a także nie może stać się wąskim gardłem w poszerzaniu asortymentu czy ograniczaniu kreatywności sprzedaży. PrintFactory konsoliduje tradycyjne wyspy produkcyjne w jedną platformę, na której wprowadzane są wszystkie zadania i odbierane są informacje zwrotne.

Jednorazowy rozwój pozwala Probo na elastyczność i rozwój bez poświęcania więcej czasu na przepływ pracy.

Na podstawie informacji firmy PrintFactory

 Produkcja: WebFabrika 1999-2024 | Kontakt | Regulamin | Polityka Prywatności