Drukarnia TINTA wzbogaciła swój park maszynowy o automatyczną linię do oprawy spiralnej GRAFMASZPoprzedni artykuł 

Firma TINTA z siedzibą w Działdowie w województwie warmińsko-mazurskim posiada ponad 33 letnie doświadczenie w branży poligraficznej i specjalizuje się w druku offsetowym. Drukarnia dysponuje halą produkcyjną o powierzchni ponad 3500m2 w drukarni pracuje ponad 80 pracowników.

O tym co wpłynęło na decyzję o zakupie akurat tego rozwiązania mówi właściciel drukarni Pan Zbigniew Szymański: "Staramy się świadczyć nasze usługi na maszynach możliwie zautomatyzowanych co pozwala uzyskać wysoką jakość usług przy niedługim czasie oczekiwania nawet przy dużych nakładach” – . „Jednym z kierunków wykonywanych przez nas prac jest oprawa w spiralę zamykaną. Z roku na rok zauważamy wzrost zapotrzebowania na tego typu prace. Urządzenia, na których pracowaliśmy do tej pory tj. zakupione kilka lat temu w firmie GRAFMASZ perforator RENZ Punch 500 i półautomat RENZ Mobi 500 niemieckiej produkcji okazały się być już niewystarczająco wydajne pod szybką realizację zleceń w wysokich nakładach. W związku z tym przed tegorocznym sezonem kalendarzowym podjęliśmy decyzję o poszerzeniu naszego parku maszynowego w celu skrócenie czasu realizacji do minimum”.

Po analizie rynku postanowiliśmy ponownie wybrać rozwiązanie oferowane przez polskiego dystrybutora GRAFMASZ tj. automatyczną linię do oprawy w spiralę zamykaną PBW 580S. Urządzenie to zostało zainstalowane przez techników tego dostawcy oraz przeprowadzone zostało profesjonalne szkolenie w pełnym zakresie obsługi urządzenia po którym nasi operatorzy byli w pełni gotowi do sprawnej obsługi urządzenia”– dodaje Pan Zbigniew.

W skład linii PBW580S wchodzą półautomatyczny modułu do podawania bloków, perforator z funkcją porcjowania bloku z możliwością wymiany listwy na perforującą inne kształty otworów, automatyczny moduł transportowy, pneumatyczna zaciskarka spirali z automatycznym podawaniem zawieszki oraz ramię ssawkowe podającego gotowy produkt na wykładak pasowy. Szerokość robocza urządzenia to 580 mm , a zakres obsługiwanych spirali to ¼”-3/4” Dzięi wydajności nawet do 1500 cykli/h w relatywnie krótkim czasie można wykonać każde, nawet bardzo duże zlecenie.

„Decyzję o zakupie uważamy za trafną. możliwości przerobowe jakie zyskaliśmy dzięki maszynie zwiększyły się kilkukrotnie. Inaczej ujmując, pracę którą wykonywaliśmy do tej pory w ciągu pięciu dni roboczych udaje nam się w tym momencie skrócić do niecałych dwóch dni, nie absorbując przy tym tak dużej ilości osób jak poprzednio. Od momentu instalacji (sierpień 2021) na nowej linii wykonaliśmy już ponad 200 000 opraw. Maszyna posiada bardzo korzystną relację początkowej inwestycji do posiadanych możliwości i tego jaką produktywność uzyskuje drukarnia po jej pełnym wdrożeniu.

Maszynę cenimy szczególnie za bardzo wysoką wydajność, stabilność w pracy oraz zastosowane rozwiązania, których brak nawet w droższych maszynach znanych producentów. Wartością dodaną całej transakcji jest profesjonalna obsługa serwisowa firmy Grafmasz, której technicy służą pomocą i w każdym przypadku otrzymywaliśmy fachową poradę.

Posiadane przez nas urządzenia RENZ są natomiast znakomitym uzupełnieniem nowego automatu – umożliwiają szybkie wykonanie krótszych serii opraw dzięki dużo szybszemu narządowi, a także wykonanie oprawy na wszystkich dostępnych na rynku średnicach spiral, również w zakresie 7/8 – 1 ¼”. Dzięki temu jesteśmy teraz w stanie sprawnie wykonać każde potencjalne zlecenie – niezależnie od średnicy użytej spirali i wielkości nakładu” podsumowuje Pan Zbigniew.

 Produkcja: WebFabrika 1999-2024 | Kontakt | Regulamin | Polityka Prywatności