Nowy Docucutter DC-648 - z Duplo jeszcze szybciejPoprzedni artykuł 

Firma Duplo poinformowała o wprowadzeniu do swojej oferty nowego, w pełni automatycznego, wielozadaniowego urządzenia do wykańczania – Docucutter DC-648. Jak podaje producent – to maszyna jeszcze szybsza niż znany i cieniony na całym świecie, również w Polsce model DC-646.

DC-648 to w pełni automatyczne rozwiązanie do obsługi wydruków cyfrowych realizowanych w krótkich seriach i zmiennych nakładach. Jest kompaktowym urządzeniem, którego modułowa budowa – podobnie jak w przypadku poprzednich modeli - pozwala użytkownikom rozbudowywać je w zależności od potrzeb, co nadaje inwestycji elastyczny charakter. DC-648 to jedyny model z serii DC, który wykonuje dwa rodzaje bigu w jednym przebiegu: otwierający i zamykający i posiada dwie jego szerokości - do wyboru dla użytkownika. Możliwe jest to dzięki odwracanej belce bigującej. Istotnym wyróżnikiem w stosunku do poprzednich modeli jest tu kamera, która nie tylko czyta kody kreskowe i znaczniki przesunięcia obrazu ale automatycznie koryguje również przekosy i kurczenie się papieru.

Integracja z oprogramowaniami Fiery Impose i Ultimate Impostrip

DC-648 oferuje funkcje kilku urządzeń w jednym zintegrowanym systemie, posiada - jak podkreśla producent – intuicyjne i proste w obsłudze oprogramowanie, co sprawia, że do pracy z nim można delegować dowolną osobę w firmie. Dzięki możliwości zintegrowania urządzenia z oprogramowaniami Fiery Impose i Ultimate Impostrip użytkownik – jak podkreśla Duplo – może zaoszczędzić nawet do 70% czasu, poprzez automatyzację procesów związanych z impozycją. Zapisując zadanie w programie PC Controller DC-648, np. wizytówki, można je wyeksportować w pliku xml i pdf, a następnie zapisać je w zdefiniowanych hot folderach Fiery Impose lub Ultimate Impostrip, gdzie zobaczymy podgląd impozycji z liniami cięcia, bigowania, kodami kreskowymi i znacznikami. Automatyczna impozycja – jak podkreśla Duplo - gwarantuje nie tylko oszczędność czasu, ale również zmniejsza ryzyko wystąpienia błędów ludzkich oraz przyspiesza realizację zleceń i redukuje ilość odpadów.

Dodatkowe moduły: rozszerzenie oferty wraz z rozwojem firmy

DC-648 posiada też specjalne moduły (poza standardowymi), w które – w zależności od potrzeb drukarni – może zostać doposażona maszyna. Moduł perforacji i bigowania wzdłużnego pozwala na wykonanie tych operacji wzdłużnie na całej długości arkusza. Moduł automatycznych narzędzi wzdłużnych, działający fragmentami i po całości, pozwala na szybkie zaprogramowanie np. produkcji kuponów. Moduł perforacji poprzecznej umożliwia z kolei wielokrotne wykonanie perforacji fragmentarycznej i całościowej w poprzek arkusza. Boczny nadmuch powietrza usprawnia natomiast pobieranie długich i ciężkich arkuszy. Co więcej – dla urządzenia dostępny jest też opcjonalny podajnik arkuszy banerowych oraz długi, taśmowy stół odbiorczy.

„Mamy nadzieję, że nowa propozycja spotka się z równie ciepłym przyjęciem, jak w przypadku poprzednich modeli naszego wielozadaniowego multifinishera. Tym bardziej, że urządzenie DC-648 oferuje prędkość niemal taką samą jak najszybsze rozwiązanie z serii Docucutter tj. DC-746. Oferuje przy tym bardzo duże możliwości dla użytkownika – mówi Gabriela Swat, dyrektor zarządzający Duplo Polska. – Zapewnia bowiem nowy poziom prędkości, ale także wytrzymałości i wszechstronności, a także dużą automatyzację, łatwość obsługi i możliwość podłączenia do systemu obiegu dokumentów. Pozwala w efekcie na taką efektywność procesów, która może przynieść wiele korzyści w całym przedsiębiorstwie. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do kontaktu z nami - jesteśmy do Państwa dyspozycji”.

Na podstawie informacji Poligraficznej Agencji Informacyjnej

 Produkcja: WebFabrika 1999-2024 | Kontakt | Regulamin | Polityka Prywatności