Canon partnerem Global Good Awards. Producent ponownie nagrodzi młodych, którzy zmieniają światPoprzedni artykuł 

Trzeci rok z rzędu Canon przyzna nagrodę Canon Young Champion of the Year. To jedno z wyróżnień wręczanych w ramach programu konkursowego Global Good Awards 2022, którego celem jest docenianie osób oraz organizacji działających na rzecz zrównoważonego rozwoju.

W tegorocznej edycji konkursu do składu jurorskiego Canon Young Champion of the Year dołączy Ally Zlatar. To laureatka wyróżnienia Diana Award, które otrzymała za poruszanie poprzez sztukę tematyki zaburzeń odżywiania, dysmorfofobii oraz innych problemów zdrowotnych.

Pierwszą nagrodę Canon Young Champion przyznano w 2020 roku. W założeniu jej fundatorów, wyróżnienie to ma doceniać pracę młodych ludzi na rzecz realizacji Celów Zrównoważonego Rozwoju ONZ oraz pomagać inspirować młodzież na całym świecie do działania w istotnych społecznie obszarach. Konkurs odbywa się w dwóch kategoriach wiekowych: do 16 oraz do 21 roku życia, a udział w nim jest bezpłatny. Jurorzy oceniają wnioski indywidualne oraz grupowe – ważne, aby idea zgłoszenia dotyczyła wspólnej pracy na rzecz szczytnego celu.

W poprzednich edycjach konkursu doceniono działania w różnych obszarach, takich jak równość płci, dostęp do edukacji, recykling czy ochrona różnorodności gatunkowej zwierząt. W ubiegłym roku nagroda w kategorii do 16 roku życia trafiła do rodzeństwa Mishal i Mir, którzy zwyciężyli dzięki projektowi kampanii na rzecz zwalczania nierówności, promocji recyklingu oraz ograniczania marnowania żywności. Od czasu wygranej w konkursie rodzeństwo kontynuuje swoją kampanię. W wywiadzie, udzielonym podczas wystawy Expo 2020 w Dubaju, młodzi laureaci potwierdzili, że otrzymanie nagrody pomogło im dalej działać i nieść pozytywne zmiany w swoim otoczeniu.

Z kolei Samuel Alabi Anjolaoluwa, zwycięzca ubiegłorocznej edycji konkursu w kategorii do 21 roku życia, otrzymał tytuł Canon Champion za swój wkład w podnoszenie świadomości na temat trudności z dostępem do edukacji, z którymi mierzą się młodzi ludzie w jego lokalnej społeczności. Praca laureata zaprezentowana została w ramach projektu „Students of Ibadan”. – Niezmiernie ważne jest, abyśmy zapewnili dostęp do edukacji każdemu dziecku żyjącemu na terenach wiejskich – powiedział Samuel. Dodał też: – Kreując przyszłość, musimy zagwarantować młodym ludziom bezpieczeństwo i narzędzia do rozwoju ich pełnego potencjału. Do 2055 r. w Afryce będzie żyło więcej dzieci niż na innych kontynentach, dlatego tak ważne jest dla mnie, by za pomocą historii opowiedzianych na fotografiach stale wspierać młodzież zamieszkującą moje miasto Ibadan w Nigerii.

– Aby budować zrównoważoną przyszłość, istotne jest docenianie i wspieranie nowego pokolenia ludzi gotowych zmieniać świat. Właśnie to robi Canon od czasu uruchomienia programu Young People w 2015 roku – komentuje Adam Pensotti, Head of the Young People Programme w Canon EMEA. – Nagroda Canon Young Champion of the Year stanowi doskonałe uzupełnienie tej inicjatywy, ponieważ pozwala nam odkryć wiele historii o prawdziwej przemianie, która zachodzi na świecie. Z niecierpliwością czekam na tegoroczne zgłoszenia, które z pewnością wiele mnie nauczą i dadzą wiele inspiracji.

Finaliści, którzy dostaną się na krótką listę nominowanych do nagrody otrzymają cztery bilety online na ceremonię wręczenia nagród w 2022 r. w Londynie (dla tych, którzy będą pochodzić spoza Wielkiej Brytanii) lub dwa bilety pozwalające na osobisty udział w gali. Oprócz tego, do każdego finalisty trafi nagroda w postaci drukarki Canon Zoemini. Z kolei dla zwycięzców każdej z dwóch kategorii wiekowych nagrodę stanowić będzie aparat Canon EOS 250D lub inny aparat fotograficzny o zbliżonych parametrach.

Czy Ty lub Twoi znajomi macie mniej niż 21 lat i działacie, by świat był lepszym miejscem?

Kandydaci mogą wystartować w konkursie samodzielnie, jeśli ukończyli 18 rok życia, a młodsi uczestnicy mogą być zgłoszeni przez rodzica, opiekuna, firmę czy organizację charytatywną, z którymi współpracują. Do udziału w konkursie nie mogą zgłosić się uczestnicy programów Canon dla młodzieży oraz członkowie rodzin pracowników producenta. Szczegółowe kryteria zgłoszeniowe i więcej informacji można znaleźć na stronie Global Good Awards.

Organizatorzy zapraszają do nadsyłania wniosków konkursowych. Powinny składać się one z maksymalnie sześciu podpisanych obrazów oraz 1000 słów, w których kandydaci opowiedzą historię pozytywnej zmiany, którą starają się urzeczywistnić. Zgłoszenia mogą dotyczyć dowolnej formy działań w obszarach społecznych i środowiskowych na poziomie lokalnym czy międzynarodowym i powinny wpisywać się w Cele Zrównoważonego Rozwoju ONZ.

Zgłoszenia do konkursu można przesyłać do 22 kwietnia 2022 r. poprzez stronę https://globalgoodawards.awardstage.com/.

Na podstawie informacji firmy Canon

 Produkcja: WebFabrika 1999-2024 | Kontakt | Regulamin | Polityka Prywatności