Sun Chemical na targach Fespa 2022 w Berlinie: szerokie portfolio rozwiązań do druku cyfrowegoPoprzedni artykuł 

Fot.: Sun Chemical
Fot.: Sun Chemical

Podczas targów Fespa 2022, odbywających się w dniach 31 maja – 3 czerwca br. na terenach Messe Berlin, firma Sun Chemical wystąpi pod hasłem „Solutions in Motion”. Na stoisku nr A40 w pawilonie 6.2 zaprezentuje liczne rozwiązania ze swojej oferty, dedykowane różnym aplikacjom końcowym i mające zwiększyć innowacyjność biznesów prowadzonych przez jej klientów. Wśród promowanych podczas wystawy produktów znajdą się m.in. atramenty inkjetowe do druku wielko- i superwielkoformatowego; farby do drukowania na tekstyliach; farby sitodrukowe i do zastosowań przemysłowych jak też rozwiązania z oferty SunJet – oddziału Sun Chemical i DIC, specjalizującego się w cyfrowym druku inkjetowym.

Targi Fespa 2022 będą dla Sun Chemical kolejną okazją do zaprezentowana swojej „mapy drogowej”, bazującej na opracowanym przez firmę projekcie „5R” (Reuse, Reduce, Renew, Recycle & Redesign), ukierunkowanym na jak największą proekologiczność jej technologii i produktów. Obejmuje on następujące kwestie: projektowanie produktów na nowo (tak by cechowała je wyższa proekologiczność); stosowanie materiałów nadających się do ponownego zastosowania; redukcję zużycia energii, wody, surowców, jak też zwiększanie efektywności działalności drukarń; większe zastosowanie surowców bioodnawialnych i redukcję materiałów bazujących na surowcach kopalnych, jak też wspieranie klientów w tego typu działaniach; zwiększenie poziomu odzysku farby z makulatury jak też kompostowalności produktów poligraficznych. Program „5R”, wraz z prowadzonymi działaniami badawczo-rozwojowymi (których celem jest zwiększenie proekologiczności produkowanych przez firmę farb, powłok i klejów) jest jednym z filarów realizowanej przez Sun Chemical filozofii działania bazującego na zasadach GOZ i ma pomóc jej w dalszej redukcji tzw. śladu węglowego.

Druk wielkoformatowy

Targi Fespa 2022 będą dla Sun Chemical kolejną okazją do zaprezentowania atramentów inkjetowych z serii Streamline, dedykowanych ploterom wielkoformatowym różnych producentów. Ich receptura bazuje na stworzonych przez firmę chemikaliach o niskiej zapachowości. Jak podkreśla Sun Chemical, atramenty z tej serii posiadają certyfikat Greenguard Gold, potwierdzający ich niski poziom emisji przy zastosowaniach wewnętrznych.

Wśród promowanych atramentów znajdzie się najnowszy z serii – Streamline TVL-2. Jest on skierowany do użytkowników ekosolwentowych maszyn inkjetowych Roland SG2 i VG2, zadrukowujących materiały typu signage, displeje i aplikacje graficzne. Na stoisku dedykowane miejsce znajdzie też atrament Streamline MBS, oferowany w pojemnych, 2-litrowych opakowaniach typu pouch, kompatybilnych z MBIS i systemem dozowania ECOPROCISS. To kompleksowe rozwiązanie stworzono z myślą o optymalizacji kosztów ponoszonych przez drukarnie.

Druk superwielkoformatowy

Z myślą o firmach, które specjalizują się w druku superwielkoformatowym, Sun Chemical zaprezentuje wodne atramenty z serii Streamline, dedykowane wysokowydajnej, przemysłowej produkcji plakatów.

Wśród nich znajdzie się m.in. Streamline APY, przeznaczony do ploterów wyposażonych w głowice Kyocera. Sun Chemical podaje, że atramenty z tej serii zapewniają wyjątkowo wyrazistą kolorystykę i – w porównaniu z innymi rozwiązaniami – oferują znaczące oszczędności w ich zużyciu oraz krótki czas schnięcia. Wśród innych zalet Streamline APY firma wymienia m.in. lepsze niż dotychczas wykończenie zadrukowywanej powierzchni oraz obniżone koszty energii związanej z użytkowaniem plotera.

Najnowsza propozycja Sun Chemical dla drukarń superwielkoformatowych to wodne atramenty Streamline APR, stworzone z myślą o maszynach wyposażonych w głowice Ricoh Gen 5. Jak zapewnia producent, oferują one użytkownikom podobne korzyści co Streamline APY. Na stoisku będą dostępne próbki wydruków wykonanych z ich udziałem.

Tekstylia

Bazując na swoich bogatych doświadczeniach w obszarze atramentów inkjetowych i znajomości rynku zadrukowywania tekstyliów, Sun Chemical zaprezentuje w Berlinie szereg rozwiązań (zarówno już znanych jak i nowych), skierowanych do firm z tego segmentu, zainteresowanych wdrożeniem technologii cyfrowej. Wśród promowanych na stoisku produktów do drukowania na tekstyliach, znajdujących się w portfolio firmy, będą m.in. serie: Xennia Amethyst, Xennia Pearl, Xennia Agate ElvaJet Coral i ElvaJet Opal. Wśród nowości dla tego segmentu firma anonsuje m.in. farby sublimacyjne do maszyn z głowicami Kyocera i Epson – ElvaJet Topaz SC i ElvaJet Onyx SB. Zdaniem Sun Chemical umożliwiają one produkcję na wyższym niż dotychczas poziomie, łącząc w sobie najwyższą precyzję druku i prostotę w użytkowaniu.

SunMotion

Kolejna targowa propozycja firmy to SunMotion – rozwiązanie będące alternatywą dla systemów oznaczeń z podświetleniami (typu backlit) oraz displejów LCD. Niewidzialne gołym okiem farby są tu nanoszone na plastikowe podłoże, a stworzone w ten sposób wielowarstwowe powłoki „ożywają” podczas ekspozycji światłem UV LED. Jak podkreśla producent, powstałe w ten sposób animowane obrazy przypominają pełnokolorowe filmy. Rozwiązanie jest skierowane do właścicieli marek, zainteresowanych zwiększeniem atrakcyjności swojego brandu.

SunJet

SunJet – stworzony przez Sun Chemical i DIC oddział specjalizujący się w druku inkjetowym – zaprezentuje na targach swoje najnowsze osiągnięcia w obszarze chemikaliów wykorzystywanych do produkcji atramentów. Rozwiązania te powstają w dużej mierze dzięki współpracy z partnerami OEM, integratorami systemowymi oraz producentami głowic drukujących, reprezentującymi różne segmenty rynkowe: grafiki użytkowej, dekorowania wnętrz, tekstylny oraz opakowaniowy.

Na stoisku będzie promowana technologia odgazowywania atramentów inkjetowych, oferowana przez DIC również pod marką SunJet. Producent podkreśla, że w odróżnieniu od tradycyjnych membran z mikrofiltrem, w znacznym stopniu redukuje ona poziom parowania atramentu w czasie procesu jego odgazowywania, zapewniając jednocześnie sprawny proces drukowania i redukując koszty, także te związane z czyszczeniem sprzętu.

Pete Saunders, Global Director, Digital Businesses w firmie Sun Chemical, mówi: „Bardzo się cieszymy z powrotu na targi Fespa, w których weźmiemy udział po raz pierwszy od trzech lat. Wydarzenie to jest przez nas, największego producenta farb i pigmentów, od zawsze traktowane jako swego rodzaju wystawienniczy „okręt flagowy”. Czekamy zatem na ponowną możliwość zaprezentowania naszego wszechstronnego portfolio, ale przede wszystkim na spotkania z naszymi obecnymi i potencjalnymi klientami. Chętnie przedyskutujemy ich aktualne i przyszłe potrzeby biznesowe”.

Na podstawie informacji Poligraficznej Agencji Informacyjnej

 Produkcja: WebFabrika 1999-2024 | Kontakt | Regulamin | Polityka Prywatności