Ranpak zaprezentuje podczas targów LogiMAT nową generację maszyn pakujących Cut’it! EVO In-LinePoprzedni artykuł 

Ranpak Holdings Corp. („Ranpak”) (NYSE: PACK), światowy lider ekologicznych, papierowych rozwiązań opakowaniowych dla handlu elektronicznego i przemysłowych łańcuchów dostaw, przedstawi następna generacja Cut'it! Maszyna pakująca EVO in-line na międzynarodowych targach rozwiązań intralogistycznych i zarządzania procesami LogiMAT, zaplanowanych na 31 maja do 2 czerwca w Stuttgarcie, Niemcy.

Cut’it! EVO zapewnia najbardziej innowacyjne podejście do procesu pakowania: po zapakowaniu produktów maszyna określa najwyższy punkt napełnienia kartonu, odcina nadmiar kartonu i automatycznie nakłada klejone wieczko, w wyniku czego pudełko jest gotowe do paletyzacji i wysyłki. Rezultatem jest mniejsze pudełko, szybsze i szczuplejsze operacje oraz niższe koszty wysyłki dzięki zoptymalizowanym rozmiarom pudełek. Łatwe do otwierania paczki zabezpieczone przed manipulacją z odrywanymi paskami dodatkowo zwiększają komfort rozpakowywania przez klienta. Kilka kluczowych nowych funkcji i możliwości tego zautomatyzowanego systemu nowej generacji, który został całkowicie przeprojektowany, obejmuje zwiększoną niezawodność i produktywność oraz łatwiejszą obsługę i konserwację. Ponadto dostęp online do danych w czasie rzeczywistym w celu uzyskania wglądu w operacje oraz pomoc online umożliwiają pomocy technicznej bezpośredni dostęp do systemu w razie potrzeby. System posiada również duże, przezroczyste drzwi przesuwne, które ułatwiają obserwację wnętrza maszyny podczas jej pracy, a także ułatwiają konserwację. Ranpak będzie znajdował się na wystawie w hali 5, stoisko A65.

Wprowadzenie ulepszonego Cut’it! EVO to krytyczny krok w planie Ranpak dotyczącym ekspansji na szerszą gamę rozwiązań automatyzacji. Część kompletnej linii pakowania, którą będzie można obejrzeć za pośrednictwem wyjątkowego doświadczenia VR na stoisku Cut’it! Maszyna pakująca EVO wykorzystuje zrównoważone rozwiązania w zakresie opakowań papierowych.

"Cut’it! EVO przetwarza do 15 pudełek na minutę” — powiedział Paul Spronken, Product Manager Automation w Ranpak. „Jest to elastyczne rozwiązanie, które umożliwia firmom podążanie za ewolucją potrzeb związanych z pakowaniem, która obejmuje możliwość pakowania średnio o 25% więcej pudełek na jeden ładunek ciężarówki, zmniejszając w ten sposób liczbę potrzebnych ciężarówek nawet o 25%. Cut’it! EVO EVO można łatwo zintegrować z każdą operacją pakowania przy minimalnym wpływie na powierzchnię, działa z dużą prędkością i zmniejsza zapotrzebowanie na siłę roboczą i/lub personel tymczasowy, co jest coraz ważniejsze w dzisiejszym trudnym środowisku zatrudniania i zatrzymywania. System można skonfigurować dla szerokiej gamy rozmiarów pudeł, od 150x230mm do 450x650mm. W przypadku większych pudełek Cut’it! XXL jest dostępny.”

Większa niezawodność i łatwość użytkowania

Całkowicie nowy projekt Cut’it! EVO jest skonfigurowany z trzema stanowiskami obróbczymi: pomiar, cięcie i bigowanie oraz składanie/pokrywanie. Konfigurując je jako oddzielne procesy, system może obsługiwać wyższą przepustowość przy zwiększonej niezawodności. Ponadto nowa konstrukcja charakteryzuje się ograniczonymi ruchami mechanicznymi, co zmniejsza potrzebę konserwacji. Łatwy w użyciu 12-calowy kolorowy interfejs użytkownika jest ergonomicznie zaprojektowany i może być obsługiwany z dowolnej strony maszyny. Zaktualizowany system zawiera zintegrowane procedury odzyskiwania błędów w celu szybkiego rozwiązywania problemów.

Funkcje i łączność nowej generacji

Cut’it! EVO wpisuje się w najnowsze trendy, które będą prezentowane na targach LogiMAT, w tym w digitalizację. To rozwiązanie nowej generacji, które zostało całkowicie przeprojektowane, zawiera wiele ulepszeń zwiększających niezawodność, produktywność i czas pracy bez przestojów, a także dostęp do pomocy online. 12-calowy kolorowy interfejs użytkownika i zintegrowane kamery ułatwiają również operatorom zarządzanie pracą sprzętu i zapewniają optymalną jakość. W celu rozwiązania problemów i zapewnienia jakości system kamer może przechowywać do 40 godzin materiału wideo. Ponadto zintegrowane, laserowe urządzenia pomiarowe wykrywają nieporęczne, przepełnione pudła, przenosząc je selektywnie, aby zapobiec zakleszczeniu się systemu. Dostępne są różne opcje integracji w zależności od układu logistycznego klienta. Zaktualizowany, nowoczesny design, w tym duże przezroczyste drzwi przesuwne, zapewnia łatwy dostęp do wszystkich obszarów maszyny, co zapewnia optymalną konserwację.

Łatwa integracja

Cut’it nowej generacji! Maszyna pakująca EVO in-line została opracowana w oparciu o 50-letnie doświadczenie Ranpak w zakresie zrównoważonego pakowania oraz solidne informacje zwrotne od klientów korzystających z urządzeń Ranpak w terenie. Informacje te umożliwiają zespołowi inżynierów Ranpak zapewnienie ciągłej poprawy wydajności i dostosowanie każdej maszyny dokładnie do wymagań klienta. Często obejmuje to zalecenia dotyczące rozwiązań innych firm, które można zintegrować w celu zapewnienia zwiększonej funkcjonalności, takich jak różnorodne rozwiązania w zakresie przenośników i robotyki. Jednym z przykładów jest partnerstwo Ranpaku z firmą Caja Robotics, która dostarcza komplementarną technologię do realizacji zamówień. Razem te dwa rozwiązania optymalizują procesy realizacji, począwszy od składania i odbierania zamówień e-commerce do pobrania, aż po pakowanie i wysyłkę, gdy zamówienie jest gotowe, łącząc w ten sposób możliwości depaletyzacji, kompletacji i pakowania. Inni partnerzy są angażowani w zależności od potrzeb lub podyktowanych unikalnymi wymaganiami klienta lub preferencjami integratora. Podejście to pozycjonuje Ranpak jako wybitnego eksperta od końca linii w centrach dystrybucyjnych wszystkich typów i wielkości.

Na podstawie informacji firmy Ranpak

 Produkcja: WebFabrika 1999-2024 | Kontakt | Regulamin | Polityka Prywatności