Agfa na targach Fespa 2022: nowe opcje i możliwości oraz wzbogacone rozwiązania w portfolio inkjetowymPoprzedni artykuł 

Fot.: Agfa
Fot.: Agfa

Już za kilka dni w Berlinie rozpoczną się targi Fespa 2022, podczas których Agfa zaprezentuje szereg nowych opcji i udoskonaleń w swoich rozwiązaniach do druku inkjetowego. Światową premierę będzie tu miał m.in. ploter Jeti Tauro H3300 LED, wyposażony w opcję lakierowania. Firma zaprezentuje też liczne rozwiązania do zastosowań przemysłowych. Z jej ofertą będzie można zapoznać się odwiedzając stoisko nr C20 w pawilonie 3.2. Targi Fespa Global Print Expo 2022 odbędą się na terenach Berlin Messe w dniach 31 maja – 1 czerwca.

Spośród targowych zapowiedzi Agfa szczególny nacisk kładzie na premierową prezentację modelu Jeti Tauro H3300 LED, wyposażonego w funkcję lakierowania. Jak podkreśla producent, aplikowany w ten sposób lakier może z jednej strony wzbogacać i uszlachetniać finalny wydruk, z drugiej –pełnić funkcję ochronną przy pełnym kryciu. Agfa dodaje, że jej nowe rozwiązanie technologiczne rozszerza gamut kolorystyczny, zapewniając wysoką prędkość aplikowania lakieru – do 75 m2/h.

„Maszyny z serii Jeti Tauro wyznaczają nowe trendy w technologii druku cyfrowego – mówi Philip Van der Auwera, Worldwide Product Manager Sign & Display w firmie Agfa. – Nowo wprowadzona opcja pozwala na wysokiej jakości uszlachetnianie wydruków, przy nieograniczonych wręcz możliwościach projektowania. W naszej ofercie jest też dostępny odpowiedni lakier o wysokim połysku”.

Kolejnym targowym rozwiązaniem firmy Agfa będzie ploter Oberon RTR3300 wyposażony w opcje aplikowania dodatkowej bieli oraz zadrukowywania cienkich podłoży foliowych. Jak zapewnia producent, ta zdobywająca branżowe nagrody maszyna roll-to-roll jest uznawana przez użytkowników za prawdziwego „konia roboczego”, znacząco wspierającego rozwój ich biznesów. Dzięki wspomnianym, nowym opcjom Oberon RTR3300 stał się – zdaniem firmy Agfa – właściwym rozwiązaniem do aplikowania bieli na mediach pół- i w pełni przezroczystych, stosowanych m.in. przy dekoracjach okiennych.

Przygotowując ekspozycję targową, Agfa zadbała też o klientów działających w dynamicznie rozwijającym się segmencie soft signage, obejmującym zadrukowywanie podłoży tekstylnych. Z myślą o nich firma pokaże model Avinci CX3200 – nowej generacji maszynę sublimacyjną, pozwalającą na aplikowanie atramentów sublimacyjnych na tkaninę bądź z udziałem papieru transferowego z prędkością do 150 m2/h. Jak podkreśla Agfa, jej pojawienie się na rynku to znaczący krok naprzód dla całej branży drukowania wysokiej jakości tekstyliów. Firma dodaje, że na jej wdrożenie już zdecydowali się wiodący dostawcy tego typu asortymentu, działający na rynku europejskim.

Na stoisku firmy Agfa będą też obecni jej eksperci z dziedziny zastosowań przemysłowych. Belgijski producent coraz wyraźniej akcentuje swoją obecność w tym segmencie m.in. poprzez projekty Alussa – dedykowanego zadrukowywaniu podłoży skórzanych czy InterioJet – do produkcji elementów wykorzystywanych w produkcji laminatów podłogowych. Na stoisku będą też próbki wydruków wykonanych z zastosowaniem atramentów produkowanych przez firmę Agfa, oferowanych w ramach umów OEM.

„Druk przemysłowy reprezentuje obecnie najwyższy poziom technologiczny, stając się jednym z najważniejszych rynków zastosowań inkjetowych – mówi Mike Horsten, Global Business Manager, odpowiedzialny za projekt InterioJet w firmie Agfa. – Za sprawą wprowadzanych przez nas rozwiązań przemysłowych realizacje tego typu, także w małych i średnich nakładach stały się nareszcie możliwe do wykonania. Na naszym stoisku nie zabraknie przykładów tego typu aplikacji, również niezwykle wysublimowanych, wykonanych przez naszych klientów”.

Na podstawie informacji Poligraficznej Agencji Informacyjnej

 Produkcja: WebFabrika 1999-2024 | Kontakt | Regulamin | Polityka Prywatności