Kolejna maszyna z Akondy w drukarni TopPoprzedni artykuł 

Drukarnia Cyfrowa Top z Włocławka działająca na rynku już prawie 30 lat, nieprzerwanie i konsekwentnie stawia na rozwój firmy! Zadowolenie Klientów, które jest wyznacznikiem sukcesu firmy i efektem obsługi produkcyjnej oraz kreatywno-projektowej, w praktycznie wszystkich dziedzinach druku - przekłada się na stałą współpracę z Klientami. Drukarnia w zeszłym roku zmieniła swoje lokum na większe i posiada jeden z najbardziej rozbudowanych parków maszynowych w Polsce, z nowoczesną, automatyczną linią klejenia kalendarzy trójdzielnych i pełnym zapleczem introligatorskim, które umożliwia oprawę publikacji we wszystkich wariantach (oprawa zeszytowa, klejona miękka i twarda).

Na szczególną uwagę zasługuje fakt, iż w zeszłym roku drukarnia Top została laureatem plebiscytu Orły Poligrafii 2021, wyłaniającego najlepsze firmy, będące w swojej branży liderami, które stawiają na nieustanny rozwój, podnoszenie kwalifikacji i poszerzanie swojego portfolio. Właściciel drukarni, Paweł Łuczak nie kryje dumy – „To dla nas bardzo wyjątkowa nagroda, ponieważ najważniejsze są tutaj głosy Klientów, rekomendujących kandydatów w internecie.” Taką nagrodą mogą pochwalić się tylko najlepsze firmy, które zapewniają najwyższą jakość usług i otwartą postawę do potrzeb właśnie swoich Klientów.

Właśnie z zamysłem poszerzania swoich możliwości produkcyjnych, Agencja Top kolejny raz obdarzyła zaufaniem firmę Akonda, która dokonała w drukarni instalacji już swojej trzeciej maszyny i jest to ploter tnąco-bigujący iEcho PK 0705! „O zakupie plotera myśleliśmy już od jakiegoś czasu pod kątem produkcji naklejek, ale nie ukrywam, że kalendarz, który dostaliśmy w zeszłym roku od Akondy, z główką wyciętą w nieregularnym kształcie, również bardzo nas zainspirował. Przecież robimy kalendarze trójdzielne na potęgę, ale dotychczas zawsze w kształtach standardowych”. – tłumaczy Paweł Łuczak. – „Rozwój i poszerzanie kompetencji jest nieustannie wpisane w filozofię naszej firmy, stworzyliśmy sklep internetowy! Czy mogliśmy więc przejść obojętnie koło możliwości produkowania czegoś niestandardowego, w kształcie wymyślonym przez Klienta?”

Faktycznie, ploter tnąco-bigujący iEcho doskonale radzi sobie nie tylko z wycinaniem naklejek, ale wielu innych materiałów, nadając im praktycznie dowolny kształt. Oprócz papieru czy kartonu, ploter doskonale radzi sobie z takimi materiałami, jak tektura lita, folie magnetyczne, spienione PCV czy pianki PE. Wykonanie wysokiej jakości produktu, magnesów, naklejek, pudełek czy kalendarzy trójdzielnych z główkami w kształcie innym niż prostokąt, jest z ploterem iEcho możliwe do zrealizowania w krótkim czasie i na ograniczonej przestrzeni. „Pomysł produkowania opakowań też powstał, ponieważ słuchamy potrzeb naszych Klientów. To oni są siłą napędową programu Orły Poligrafii i jury jedynym w swoim rodzaju.” – nie kryje swojej satysfakcji Paweł Łuczak. – „A my teraz dzięki oprogramowaniu do plotera iEcho będziemy mogli realizować pudełka dopasowane do ich potrzeb (wybrane ze 169 szablonów zgodnych z FEFCO/ECMA). Na naszym rynku lokalnym nie ma takiego urządzenia!”

Wszystkie plotery serii PK to automatyczne plotery tnąco-bigujące przeznaczone dla branży graficznej, reklamowej i opakowaniowej, z założeniem realizowania niskich i średnich nakładów w sposób wygodny i efektywny. Ploter tnąco-bigujący iEcho PK w obrębie jednej maszyny umożliwia cięcie, nacinanie, bigowanie, perforacje i znakowanie! Wyposażone w automatyczny podajnik arkuszy, posiada również kamerę CCD wbudowaną do dokładnego pozycjonowania obrazu na papierze.

Mariusz Bogucki, kierownik działu handlowego Akondy zwraca uwagę na możliwości oprogramowania dostarczonego wraz z ploterem iEcho PK, które może automatycznie dopasować dane dla wycinania, bigowania, perforacji i innych procesów bez ręcznego ustawiania! – „Kompatybilność z CDR, AI, Artios Cad, dxf czy pdf i łatwa obsługa to dla użytkowników plotera iEcho ogromne zalety. Do tego dochodzi 6 różnych metod ustawiania znaczników cięcia, automatyczne łączenie segmentów w pliku z siatką, aby zwiększyć wydajność, automatyczne diagnozowanie błędów przez zdalny dostęp do parametrów urządzenia czy zawsze automatyczne aktualizacje oprogramowania do najnowszej dostępnej wersji.”

Sam ploter tnąco-bigujący iEcho zajmuje niewiele miejsca, zintegrowana konstrukcja maszyny posiada wspawaną ramę maszyny, która zapewnia stabilność w estetycznej obudowie. Obrabiany materiał jest pozycjonowany na pasie filcowym, a wycięte użytki automatycznie spadają na stół odbiorczy. Karton czy papier po obróbce można łatwo zaginać, dzięki pneumatycznemu systemowi bigowania z naciskiem 4kg, gdzie maksymalna gramatura bigowanego materiału to nawet 400g/m2. Ploter PK posiada dwa uchwyty na nóż (wleczony), ustawialne z różnymi dociskami i głębokościami do łatwej zmiany pomiędzy materiałami.

Trzy lata temu Akonda zainstalowała w drukarni dwie inne, duże maszyny – CAL-one 1000 do produkcji kalendarzy trójdzielnych i kompaktowy kombajn introligatorski SCC, urządzenie, na którym można zrealizować znaczną część zadań introligatorskich w swojej drukarni, pełniące funkcję gilotyny i bigówki jednocześnie. „Obsługa na poziomie sprzedaży, serwisu i opieki pogwarancyjnej jest zawsze w Akondzie na najwyższym poziomie, dlatego zakup kolejnej maszyny był naturalną konsekwencją i czymś oczywistym. Każde z zakupionych urządzeń powinno być niezbędnym wyposażeniem parku maszynowego!”- podsumowuje Paweł Łuczak.

Na podstawie informacji firmy Akonda Tex

 Produkcja: WebFabrika 1999-2025 | Kontakt | Regulamin | Polityka Prywatności