Niemiecki producent opakowań wdraża rozwiązanie ABB do automatycznego testowania papieruPoprzedni artykuł 

Dane dotyczące jakości z L&W Autoline wykorzystywane w systemie zarządzania jakością w papierni
Dane dotyczące jakości z L&W Autoline wykorzystywane w systemie zarządzania jakością w papierni

Producent tektury falistej Papierfabrik Adolf Jass Schwarza GmbH z powodzeniem zintegrował najnowsze automatyczne rozwiązanie testowe ABB L&W Autoline ze swoim procesem produkcyjnym, w dużej mierze zastępując ręczne pomiary laboratoryjne.

Przeprowadzka jest częścią szerszego projektu cyfryzacji w zakładzie, który produkuje milion ton tektury falistej rocznie i przybliża kontrolę jakości do hali produkcyjnej. Operatorzy Jass szybciej uzyskają wiarygodne informacje dotyczące jakości, co umożliwi im dostosowanie procesu i parametrów w celu zapewnienia zwiększonej wydajności dzięki mniejszej liczbie odrzutów, oszczędzając energię i zużycie surowców.

Dane dotyczące jakości z L&W Autoline są gromadzone w systemie zarządzania jakością papierni poprzez integrację z rozproszonym systemem sterowania ABB Ability™ System 800xA i komunikacją OPC, dodając w ten sposób zautomatyzowane dane laboratoryjne do uniwersalnego obrazu jakości produktu w papierni.

„Integracja automatycznego testowania papieru L&W Autoline oznacza, że zakończyliśmy odejście od czasochłonnego ręcznego testowania papieru, dzięki czemu nasz personel może skoncentrować się na dostosowaniu jakości i optymalizacji naszych produktów końcowych”, powiedział dr Uwe Weiss, kierownik ds. technicznych i produkcji, Jass. „Jesteśmy bardzo zadowoleni z jego wydajności i już dostrzegamy korzyści płynące z posiadania wyższej jakości danych w krótszym czasie”.

„Zmniejszenie niepewności pomiaru lub zmienności testów jest podstawą tego, co automatyzacja systemów testowania papieru może zapewnić papierniam, umożliwiając papiernikom podejmowanie bardziej świadomych decyzji i szybszych działań naprawczych” — powiedział Felix Schäufler, specjalista ds. sprzedaży w ABB. „Dodanie nowego L&W Autoline, z najnowszymi standardami oprogramowania, zapewnia ściślejszą kontrolę produkcji, zmniejszając w ten sposób liczbę odrzutów i oszczędzając energię i surowce Jass”.

Nowa generacja ABB L&W Autoline to najszybsze i najbardziej niezawodne rozwiązanie do automatycznego testowania papieru. Spełnia aktualne standardy branżowe (ISO/TAPPI) i dostarcza dokładne i powtarzalne raporty jakości w ciągu kilku minut, dzięki czemu produkcja może szybciej reagować na zakłócenia procesu.

Na podstawie informacji firmy ABB

 Produkcja: WebFabrika 1999-2024 | Kontakt | Regulamin | Polityka Prywatności