Wysoce zautomatyzowana korekta grafiki EyeC zapewnia 100% skutecznościPoprzedni artykuł 

Oliver Glatt i Thomas Johner podczas inspekcji za pomocą EyeC Proof Text
Oliver Glatt i Thomas Johner podczas inspekcji za pomocą EyeC Proof Text

Ciągły rozwój nowych produktów, odmian i specjalnych promocji dla szybko zmieniającego się sektora detalicznego, a także zapotrzebowanie na wyrafinowane projekty opakowań, wymaga ogromnej elastyczności przy zachowaniu najwyższej jakości. W parze z tym często idzie zwiększone ryzyko błędów.

Packpool medien GmbH, dostawca kompleksowych usług w dziedzinie grafiki i reprodukcji opakowań, stawił czoła właśnie temu wyzwaniu. Ta ugruntowana firma od ponad 20 lat wspiera znanych międzynarodowych klientów z sektora dóbr konsumpcyjnych i farmaceutycznych w dwóch krajach na wszystkich etapach rozwoju opakowań i wdrażania technologii druku. Aby spełnić standardy jakościowe swoich klientów i zapewnić wzrost efektywnej kontroli jakości w przygotowaniu do druku, Packpool, jako klient pilotażowy, zintegrował pierwszą wersję nowego, całkowicie opartego na chmurze systemu porównywania tekstu EyeC ProofText i korekty grafiki we współpracy z EyeC.

Wyzwanie

Szybsze cykle życia i rozwoju produktu, często zmieniające się grafiki od klientów oraz obszerne etykietowanie wartości odżywczych i składników, wszystko to przyczynia się do znacznego zwiększenia złożoności i związanego z tym ryzyka błędów podczas tworzenia grafiki opakowania. Aby utrzymać wysokie standardy jakości, firma Packpool zareagowała początkowo czasochłonnymi i kosztownymi wizualnymi kontrolami jakości oraz częstymi ręcznymi korektami. Jednak istniejąca technologia szybko okazała się frustrująca dla pracowników, ponieważ wyniki nadal nie były w 100% wolne od błędów i nadal wymagały poważnej ręcznej interwencji. Aby jeszcze bardziej podnieść jakość grafiki, usprawnić proces kontroli i wyeliminować potencjalne błędy podczas pracy z jeszcze mniej ustandaryzowanymi plikami klientów, Packpool szukał niezawodnego rozwiązania, które zapewni wczesne, automatyczne wykrywanie odchyleń na etapie przygotowania do druku. Jednocześnie nowe narzędzie musiało oszczędzić dużo czasu, było łatwe w obsłudze i możliwe do wykorzystania w dowolnym miejscu, m.in. w domowym biurze.

Innowacyjne rozwiązanie

Po szczegółowej ocenie głównych dostawców systemów porównywania tekstów, zespół kierowany przez Thomasa Johnera, założyciela i dyrektora zarządzającego Packpool, szybko wybrał EyeC jako odpowiedniego partnera. „Potrzebowaliśmy wyrafinowanego, w pełni zautomatyzowanego rozwiązania do kontroli tekstu naszej grafiki, którego głównym celem było zminimalizowanie potrzeby ręcznej przeróbki przez operatora”, mówi Johner. Obie firmy cieszyły się już długoletnim, równym partnerstwem. Do tej pory Packpool używał już EyeC Proofiler Graphic do kontroli wersji opartej na pikselach, którego zalety i dobre wyniki były dobrze znane. „Znamy EyeC od wielu lat i bardzo doceniamy ich mocne portfolio i głęboką wiedzę. Dzięki stałej wymianie z zarządzaniem produktami i usługami, EyeC dostarczyło nam innowacyjne rozwiązanie dostosowane do naszych wymagań, pomagając nam zrealizować naszą wizję braku defektów.” dyrektor zarządzający kontynuuje.

Idealne dopasowanie

Dzięki wsparciu zespołu ekspertów EyeC, Packpool ma obecnie w ciągłym użyciu EyeC ProofText. Wysoce zautomatyzowany, internetowy system korekty grafiki porównuje różne źródła tekstowe — głównie informacje HTML — z innymi plikami, takimi jak PDF końcowego pliku graficznego lub dowód. Inteligentny algorytm znajduje i ocenia rozbieżności między dokumentami, w tym zawartością tekstu i czcionką, niezależnie od pozycji, struktury i stylu, nawet w przypadku złożonych odpraw — w zaledwie jednym kroku procesu. Intuicyjna użyteczność systemu i innowacyjny interfejs użytkownika umożliwiają użytkownikom sprawne przeglądanie i ocenę złożonych dokumentów. Ponadto można zaoszczędzić czasochłonny czas, sprawdzając jednocześnie wiele dokumentów i różne języki. Dla każdego ukończonego zadania ProofText generuje raport sprawdzający w celu śledzenia i zapewnienia jakości. Wszystkie te funkcje zostały zintegrowane z ostatecznym rozwiązaniem ProofText, co zapewnia skrócenie długich cykli recenzji i przyspieszenie procesu przygotowania do druku w Packpool. Przez cały czas trwania projektu EyeC zapewniało zdalne wsparcie techniczne dla wdrożenia ProofText. „To, co odróżnia EyeC od innych dostawców, to poziom wsparcia. Intensywne wymiany w regularnych odstępach czasu sprawiły, że spontaniczne pytania, które się pojawiły, były udzielane w dowolnym momencie. Mogliśmy również wnieść własne pomysły, na które EyeC szybko odpowiedziało i wdrożyło oraz po prostu. Mieliśmy poczucie, że jesteśmy dłuższą częścią zespołu” – podkreśla Oliver Glatt, doradca klienta w Packpool.

Imponujący wynik

Z powodzeniem wdrożono główny cel, jakim było dalsze zmniejszenie dotychczas niskiego wskaźnika błędów i optymalizacja czasochłonnych przeróbek poprzez zautomatyzowany proces. Do tej pory firma Packpool odnotowała znaczną poprawę jakości grafiki i znaczny wzrost wydajności poszczególnych przepływów pracy dzięki wysoce zautomatyzowanemu dopasowywaniu tekstu i pierwszorzędnej użyteczności. „Fakt, że jest to aplikacja oparta na chmurze, jest zdecydowanie dodatkowym bonusem ponieważ znaczna część pracowników nadal pracuje zdalnie” – mówi Johner. Do pomyślnej poprawy jakości przyczynia się również opcja wielojęzyczna (w tym bardziej złożone języki azjatyckie, takie jak tajski i chiński), a także możliwość sprawdzania języków od prawej do lewej (np. arabski, hebrajski). Zespół wykorzystuje obszerny raport na koniec każdego testu jako dokumentację dla klienta i dla własnego bezpieczeństwa. Wszystkie te czynniki skutkują mniej skomplikowanymi odbiorami i skróceniem czasu potrzebnego na dostarczenie nowych opakowań do klientów i na rynek. Nawet długoletni klienci Packpool, tacy jak AUGUST STORCK KG, szybko przekonali się o zaletach EyeC ProofText. „Odkąd zintegrowaliśmy EyeC ProofText, jesteśmy bardziej pewni, że każdego dnia dostarczamy 100% jakości. Ta innowacyjna forma cyfrowej kontroli i gwarancja jakości, jaką zapewnia, tworzą znaczącą wartość dodaną dla nas i naszych klientów” – dodaje Glatt. Obecnie trzech pracowników używa EyeC ProofText jako narzędzia do codziennej kontroli jakości w dziale przygotowania do druku lub przygotowania pracy. Od pierwszej odprawy, przez każdą pośrednią kontrolę, aż do gotowej ostatecznej grafiki, każda grafika przechodzi kontrolę za pomocą EyeC ProofText. „Żadne dzieło sztuki nie opuściło wcześniej naszego domu” – potwierdza Johner. Daje to średnio dwie kontrole obejmujące wszystkie poprawki (początkowa grafika po odprawę i początkowa grafika po początkową kompozycję). Oznacza to, że liczba sprawdzeń może zostać ponownie zmniejszona poprzez użycie ProofText zgodnie z potrzebami. „Wdrożenie w naszych cyfrowych procesach pracy i przepływach pracy przebiegło bezproblemowo. Jednocześnie byliśmy w stanie podnieść jakość grafiki i znacznie zoptymalizować strukturę procesu kontroli jakości poprzez wyłącznie cyfrowe sprawdzanie”, potwierdza Glatt.

Następne kroki

Kolejne kroki to ekspansja ProofText do siostrzanej firmy Packpool Swiss, skupiającej się na sektorze opakowań farmaceutycznych i ulotek. Ponadto Packpool planuje wykorzystać kolejne funkcje, które wkrótce będą dostępne wraz z ciągłym rozwojem ProofText. Nadal istnieje potencjał do dalszego tworzenia wartości i optymalizacji procesu. „EyeC ProofText podkreśla nasze dążenie do dostarczania najlepszej jakości na rynku i spełniania najwyższych wymagań. Jest to innowacja, która wyznacza nowe standardy na arenie międzynarodowej w zakresie korekty i fazy opracowywania szablonów druku”, mówi Johner. „Jesteśmy dumni, że byliśmy częścią projektu pilotażowego i regularnie korzystamy z systemu od marca”.

Na podstawie informacji firmy EyeC GmbH

 Produkcja: WebFabrika 1999-2024 | Kontakt | Regulamin | Polityka Prywatności