Cyfrowe wycinanie etykiet w drukarni PRINTMAPoprzedni artykuł 

cyfrowa maszyna do wykańczania etykiet Grafmasz
cyfrowa maszyna do wykańczania etykiet Grafmasz

PRINTMA to kolejna drukarnia, która zainwestowała w cyfrowe wykańczanie etykiet. Firma zakupiła ploter do wycinania etykiet VD 320 III od polskiego dystrybutora Grafmasz.

PRINTMA z Lublina posiada własny park maszynowy m.in. maszynę drukującą XEROX Versant. Od pewnego czasu drukuje również w technologii cyfrowej etykiety dzięki inwestycji w drukarkę Konica Minolta Accuriolabel 230. Wraz z tym wdrożeniem pojawiła się również potrzeba zakupu cyfrowego rozwiązania do wycinania etykiet w niższych nakładach.

„Potrzebowaliśmy rozwiązania do wykonywania niewielkich zleceń o krótkim czasie przezbrojenia. Wycinamy głownie etykiety foliowe, najczęściej w kształcie prostokątnym o wymiarach ok. 200 x 90mm. Zmiana projektu odbywa się w zakupionym urządzeniu bardzo sprawnie, gdyż nowy projekt odczytywany jest poprzez marki naniesione na wydruku. Nie ma konieczności również stosowania kosztownych wykrojników, a koszt stosowanych nożyków jest marginalny. Ploter posiada aż 4 głowice tnące. Prędkość maksymalna pracy jest w zupełności wystarczająca pod potrzeby druku cyfrowego i oferuje kilkunastokrotnie większą wydajność niż np. rozwiązania bazujące na pojedynczej głowicy.” - mówi Pan Patryciusz Mamcarz, właściciel drukarni PRINTMA.

VD 320 III to zautomatyzowany, cyfrowy ploter wyposażony w 4 głowice tnące za pomocą noży i maksymalnie pozwalający na pracę z prędkością do 6m/min. Urządzenie zalecane jest do wycinania, nacinania etykiet i naklejek. Posiada czujniki kontroli prowadzenia wstęgi, stół z podsysem. Wczytywanie programów odbywa sięga pomocą odczytania znaczników. Standardowo wyposażone jest również w laminowanie na zimno z regulacją pasowania wstęgi. Hamulec elektromagnetyczny (proszkowy) na odwijaku i nawijakach, gwarantuje stały naciąg. Możliwość cięcia i rozdzielania na bobiny (standard- 6 noży = 7 bobin ; opcjonalnie- maks. 15 noży = 16 bobin). Moduł do łączenia wstęgi podczas zmiany rolek – minimalizuje straty materiału. Maszyna posiada pneumatyczne wałki rozprężne (odwijak/nawijak) ułatwiające wymianę roli.

Firma Grafmasz umożliwiła nam przetestowania urządzenia w swoim warszawskim showroomie. Podczas wizyty wykonaliśmy niezbędne próby. Instalacja plotera w Naszej firmie została przeprowadzona terminowo, a następnie odbyło się przeszkolenie z obsługi maszyny i software’u przez technika Grafmasz. Od kilku lat używamy foliarki MATRIX również dostarczonej przez tego samego dostawcę. Mam nadzieję że Nasza współpraca z firmą GRAFMASZ będzie kontynuowana, a poziom świadczonych usług będzie równie profesjonalny jak przy tej instalacjipowiedział Pan Patryciusz.

 Produkcja: WebFabrika 1999-2024 | Kontakt | Regulamin | Polityka Prywatności