Analiza części zamiennych ABB w celu optymalizacji działalności wiodącego wietnamskiego producenta papieruPoprzedni artykuł 

Zespół ABB stworzył analizę zalecane części zamiennych za pomocą mySpareParts Manager, narzędzia dostępnego dla ABB, które zbudowało niestandardowy raport z wymaganymi częściami zamiennymi systemu sterowania rozproszonego (DCS) dla operacji Saigon Paper. Nie tylko pokazał, jak zoptymalizować koszt inwentaryzacji i dokładny cykl życia sprzętu DCS w celu wcześniejszego planowania modernizacji i wymiany, ale także pomógł zidentyfikować minimum niezbędnych części zamiennych, rozszerzając początkowy zakres z siedmiu do piętnastu.

Ponieważ proaktywne części zamienne stają się coraz ważniejsze, aby uniknąć strat produkcyjnych, posiadanie solidnego zapasu części zamiennych jest wyraźną przewagą konkurencyjną. Saigon Paper będzie teraz mógł skorzystać ze zmniejszonej liczby awarii, lepszej dostępności maszyn i zoptymalizowanej produktywności przy niskich kosztach konserwacji, skupiając się jednocześnie na efektywności energetycznej, dodatkowo zwiększając marże zysku.

„Nasza inwestycja w usługi ABB już się opłaca, ponieważ daje nam lepszy przegląd części zamiennych DCS potrzebnych do optymalizacji kosztów zapasów i poprawy produktywności w naszych papierniach”, powiedział Quy Luu Tu, kierownik ds. utrzymania ruchu w Saigon Paper. „Oczekujemy, że ABB będzie oferować te same usługi dla wszystkich innych urządzeń i oprogramowania”.

„Silna współpraca zawsze była kluczem do naszej długotrwałej współpracy z Saigon Paper, a to naprawdę pomogło nam lepiej zrozumieć istniejące zapasy części zamiennych dla całej zainstalowanej bazy ABB, jednocześnie dążąc do zrównoważonego procesu produkcyjnego”, powiedział Duong TranDai, Dyrektor Biznesowy, ABB Wietnam.

Saigon Paper Corporation jest wiodącym dostawcą wysokiej jakości bibuły i papieru przemysłowego oraz jest właścicielem jednej z największych papierni w kraju. Ich papiernie łącznie mają roczną zdolność produkcyjną 43 680 ton bibuły i 224 640 ton papieru przemysłowego.

Obie fabryki polegają na ABB Ability™ System 800xA DCS, aby utrzymać ciągłość produkcji, a ABB jest ich wieloletnim partnerem i preferowanym dostawcą QCS, automatyki, napędów, silników i elektryfikacji.

Na podstawie informacji firmy ABB Ltd

 Produkcja: WebFabrika 1999-2024 | Kontakt | Regulamin | Polityka Prywatności