Pierwszy automatyczny system inline QUICKER do mycia płyt fotopolimerowychPoprzedni artykuł 

Print Systems, producent maszyn i urządzeń myjących dla fleksografii prezentuje innowacyjny system inline mycia płyt polimerowych, w skład którego wchodzi podajnik płyt QUICKER AF, myjka QUICKER serii C oraz odbiornik płyt QUICKER AR.

Podajnik i odbiornik płyt polimerowych jest kompatybilny z każdą myjką QUICKER. Proste sterowanie pracą urządzeń w systemie inline obejmuje podstawowe parametry, takie jak np. prędkość pracy maszyny, którą operator dostosowuje do stopnia zabrudzenia płyt.

25 płyt polimerowych umieszczonych do mycia w podajniku QUICKER AF, po pełnym procesie mycia, płukania i suszenia, trafia na stół odbiorczy urządzenia QUICKER AR. Czyste płyty na stole odbiorczym ułożone są w tej samej kolejności jak w podajniku, co ułatwia ich szybkie archiwizowanie. Cały proces mycia, z czasem poświęconym przez operatora na załadunek 25 płyt, wynosi zaledwie 25 minut.

Pełna automatyzacja pozwala na oszczędności czasu pracy operatora rzędu 90% i lepsze wykorzystanie zasobów ludzkich. W czasie pracy urządzeń operator może wykonywać inne wartościowe czynności. Koszty automatycznego mycia płyt polimerowych stanowią jedynie 33% kosztów mycia ręcznego. Sama myjka pracuje w obiegu zamkniętym. Dzięki temu zużywa się zdecydowanie mniej specjalistycznej chemii i wody. Dodatkowo płyny nie są podgrzewane, co ogranicza zużycie prądu. Wykorzystywanie maszyn QUICKER oraz specjalistycznej chemii do mycia nie wymaga budowy kosztownych instalacji wentylacyjnych ponieważ w procesie nie wydzielają się toksyczne opary. Automatyczne mycie jest całkowicie bezpieczne dla operatora i płyt polimerowych, a uszkodzenie polimeru jest praktycznie niemożliwe. Regularnie stosowane, dzięki automatyce, procedury mycia polimerów wydłużają ich żywotność.

„Każda automatyzacja procesów z wykorzystaniem innowacyjnych maszyn i urządzeń przekłada się na duże oszczędności w przyszłości. Drastyczny wzrost kosztów energii elektrycznej, ogrzewania, wody oraz wielu surowców stosowanych w druku fleksograficznym powoduje radykalną zmianę myślenia o biznesie. Z naszej wiedzy każda drukarnia koncentruje się obecnie na poszukiwaniu rozwiązań ograniczających koszty produkcji, a zaangażowanie zespołu w mycie polimerów jest dużym wyzwaniem. Dobrym rozwiązaniem jest automatyzacja procesu, a inwestycja nie zawsze musi wiązać się z jednorazowym wysokim kosztem. W proponowanym przez nas modelu wynajmu maszyn nie trzeba ich kupować, aby móc z nich korzystać. Maszyna QUICKER w abonamencie to doceniane przez naszych klientów proste zasady i brak ukrytych kosztów. Dodatkowo, proponujemy inne formy finansowania inwestycji z wykorzystaniem dotacji unijnych wraz profesjonalnym wsparciem w zakresie ich pozyskania.” – powiedział Dariusz Szymendera, Prezes Print Systems.

Dzięki automatyzacji procesu mycia płyt zwiększa się jego efektywność i ogranicza zakres prac operatorskich do niezbędnego minimum. Stosowanie specjalistycznych środków chemicznych decyduje o pełnej skuteczności mycia. Dlatego bardzo ważne aby używać odpowiednio dobranych i przetestowanych w warunkach produkcyjnych środków - zmywaczy. Rekomendowane w przypadku urządzeń QUICKER są produkty tej samej marki. Należy pamiętać, że czysta płyta polimerowa to wysoka jakość i powtarzalność druku. Gwarantuje również szybkie i bezproblemowe wznowienie zleconych prac.

Na podstawie informacji firmy Print Systems

 Produkcja: WebFabrika 1999-2024 | Kontakt | Regulamin | Polityka Prywatności