Ploter SINAJET 0604MT w Poligrafii MałopolskiejPoprzedni artykuł 

ploter tnąco-bigujący 0604 MT
ploter tnąco-bigujący 0604 MT

Ploter tnący to kolejna inwestycja nowosądeckiej drukarni Poligrafia Małopolska w rozbudowę własnego parku maszynowego. Grafmasz tym samym wdrożył kolejny ploter tnąco-bigujący 0604 MT. Instalacja miała miejsce w drugim kwartale 2022 roku.

Poligrafia Małopolska powstała w 1999 roku i zajmuje się poligrafią, reklamą oraz produkcją upominków papierniczych. Główne kierunki produkcji to obecnie etykiety, opakowania ozdobne oraz galanteria papiernicza, a także produkty dla edukacji. Firma specjalizuje się w cyfrowym druku czarno-białym oraz kolorowym, posiada również grawerowanie laserowe.

Rosnąca ilość małych nakładów wymagających precyzyjnego wykonania różnych kształtów oraz niskonakładowa produkcja opakowań wymusiły na nas poszukanie rozwiązania usprawniającego ich wykonanie. Stąd pomysł poszerzenia naszych możliwości o stołowy ploter tnący” – mówi Pan Łukasz Gocek właściciel drukarni.

Dzięki zastosowaniu plotera tnącego Sinajet produkujemy ponadto kartki, różnego rodzaju ozdoby jak i etykiety. Istotnym faktem jest też brak konieczności przygotowania wykrojników co umożliwia wykonywanie również niewielkich nakładów. Posiadamy u siebie laser ale nie zawsze jest to najodpowiedniejsze rozwiązanie i zastosowanie plotera tnącego dało nam pełną elastyczność” – dodaj Pan Łukasz.

Testowaliśmy inne podobne rozwiązania ale finalnie propozycja Grafmasz najbardziej przypadła nam do gustu. Ploter posiada możliwość rozbudowy o różne narzędzia, w tym do cięcia materiałów o grubości aż 10mm, dzięki temu okazał się być najbardziej zróżnicowanym z dostępnych na rynku. Istotny był też dla nas format urządzenia i jego niewielkie gabaryty. Nie ukrywam też że do decyzji przekonał nas stosunek parametrów do ceny i rekomendacje innych użytkowników tego urządzenia. Jesteśmy zadowoleni ze sprawnego wdrożenia oraz szybkiej i fachowej pomocy technicznej serwisu Grafmasz, w tym pomocy zdalnej co pozwala nam skupić się na swoich obowiązkach” – mówi Pan Łukasz.

Ploter tnący 0604 MT to zautomatyzowane urządzenie wyposażone w głowicę bigującą z serwomechanizmem, nóż aktywny służący do wycinania materiałów o grubości do 6 mm, nóż wleczony sprawdzający się idealnie pod nacinanie papieru/folii samoprzylepnej oraz cięcie materiału do grubości 2 mm jak również pisak. Opcjonalnie ploter może być wyposażony w narzędzie z nożem oscylacyjnym pozwalając na cięcie materiału o grubości do 10 mm, nóż V-cut służący do wycinania w tekturze litej rowka w kształcie litery „V” np. pod prototypowanie pudełek oraz nóż rotacyjny do cięcia tekstyliów. Na wyposażeniu urządzenia znajduje się również odwijacz, który umożliwia cięcie materiału z roli. Prędkość przejazdu głowicy wynosi do 1500 mm/s i dokładność do 0,01 mm, a solidna metalowa konstrukcja sprawia, że stabilność i dokładność pracy plotera nie ustępuje ploterom renomowanych światowych firm.

 Produkcja: WebFabrika 1999-2024 | Kontakt | Regulamin | Polityka Prywatności