Folia metalizowana 6261 Magenta w "Kolorze roku 2023 Pantone" już w ofercie API FoilmakersPoprzedni artykuł 

Fot.: API Foilmakers
Fot.: API Foilmakers

Firma API Foilmakers poinformowała o wprowadzeniu do swojej oferty 6261 Magenta – folii metalizowanej do hot stampingu. Jest ona wytwarzana w kolorze zgodnym z ogłoszonym w grudniu ub.r. „Pantone of the Year 2023” – Viva Magenta 18-750. Może znaleźć zastosowanie w wielu aplikacjach zarówno poligraficzno-reklamowych, jak i przemysłowych i jest już dostępna w portfolio API Folie Polska – lokalnego oddziału API Foilmakers, obsługującego klientów z naszego kraju i wybranych państw ościennych.

„Magenta – obok żółtego, cyjanu i czerni – od XIX wieku stanowi jeden z podstawowych kolorów, znajdujących zastosowanie w druku – mówi Katarzyna Kozińska, dyrektor zarządzająca API Folie Polska. – Można ją znaleźć w kartridżu każdej drukarki komputerowej, ale jest też rzecz jasna obecna w branży poligraficznej. Tym bardziej miło nam donieść, że w ofercie API Foilmakers znajduje się folia metalizowana o numerze referencyjnym 6261, która jest naszym odpowiednikiem zaanonsowanego w grudniu przez firmę Pantone „Koloru roku 2023” – Viva Magenta 18-750. Została ona uwzględniona w najnowszej wersji wzornika API Foilmakers, który obejmuje bardzo szerokie spektrum kolorystyczne folii, umożliwiające wzbogacenie efektów uzyskiwanych podczas drukowania i uszlachetniania. Zawiera on 75 specjalnie wybranych odcieni kolorów srebrnego, złotego i innych – m.in. wspomnianej magenty 18-750 – tworząc wygodną w oglądaniu broszurę. Jest ona do dyspozycji naszych klientów – wszystkich zainteresowanych zapraszamy do kontaktu z naszym polskim oddziałem bądź do zamawiania wzornika poprzez formularze na stronie internetowej naszej centrali https://apifoilmakers.com/contact /”.

Część bogatej oferty do hot stampingu

API Foilmakers 6261 wchodzi w skład bogatej oferty tego globalnego producenta w zakresie metalizowanych folii używanych w hot stampingu. „Ta metoda uszlachetniania pozwala uzyskać niebanalne efekty specjalne, przyciągające uwagę i podnoszące atrakcyjność opakowania czy etykiety – mówi Katarzyna Kozińska. – Można ją stosować w kontekście różnych procesów powlekania, co więcej – wykorzystywane tu folie można aplikować na licznych, bardzo różnych materiałach i podłożach”.

W ofercie API Foilmakers znajdują się folie do hot stampingu, pozwalające na uzyskanie efektu połysku, satyny oraz matu. Dostępne są w rolach, docinane do oczekiwanej przez użytkownika długości i szerokości zwoju. Na specjalne życzenie firma opracowuje też dedykowane ich gatunki o specjalnych odcieniach kolorystycznych.

„Nasz polski oddział, zlokalizowany w Piasecznie k. Warszawy, nie tylko posiada w ofercie pełne portfolio folii wytwarzanych przez API Foilmakers, ale też zajmuje się ich konfekcjonowaniem, m.in. docinaniem zgodnie z parametrami wymaganymi przez klienta. Świadczymy też kompleksowe usługi w obszarze doradztwa, doboru folii, jej wdrożenia i serwisu technicznego. Tego rodzaju współpraca opiera się na zaawansowanych projektach, które – m.in. w obszarze hot stampingu – realizujemy obecnie w kilku znaczących drukarniach etykietowych z Polski” – podkreśla Katarzyna Kozińska.

W zgodzie ze środowiskiem

Recepturując i wytwarzając folie w swoim europejskim zakładzie, firma API Foilmakers zwraca szczególną uwagę na aspekty środowiskowe, realizując politykę zrównoważonego rozwoju. W tym celu w ramach jej struktur został powołany tzw. „The Green Team”, którego zadaniem jest wskazywanie obszarów wymagających większej dbałości o proekologiczność oraz utrzymywanie standardów środowiskowych w przedsiębiorstwie, np. w kontekście minimalizowania śladu węglowego generowanego podczas procesów produkcyjnych realizowanych w fabryce API Foilmakers oraz w całym łańcuchu dostaw, uwzględniającym jej wyroby (także w zakresie projektowania opakowań i etykiet).

„Tu gdzie to możliwe, staramy się bazować na łańcuchu dostaw ograniczającym się do krajów europejskich – podkreśla Katarzyna Kozińska. – Wyznaczyliśmy też kryteria środowiskowe wobec naszych dostawców, uwzględniające certyfikat ISO 14001 dla surowców i materiałów, których używamy do produkcji. Grubość naszych folii wynosi 2-3 mikrony, co jest zbieżne z nowymi normami przemysłowymi w tym zakresie i ma wpływ na kwestie odzysku i utylizacji odpadów powstałych po wykorzystaniu danego podłoża. Optymalizujemy też kwestię dostaw, by minimalizować koszty i zanieczyszczenia związane z transportem. Dbamy o kwestię zbiórki odpadów i zarządzania nimi. Np. kartony pokryte foliami API są indeksowane jako odpad zadrukowany, więc mogą być odzyskiwane z ciągach przemysłowych, dedykowanych tego typu produktom. To tylko część działań w obszarze tzw. sustainability, jakie podejmuje firma API Foilmakers”.

Więcej informacji na temat polityki zrównoważonego rozwoju, realizowanej przez nią można znaleźć na stronie https://apifoilmakers.com/sustainability/.

Na podstawie informacji Poligraficznej Agencji Informacyjnej

 Produkcja: WebFabrika 1999-2024 | Kontakt | Regulamin | Polityka Prywatności