Wspieranie drukowania książek w krótkich seriach z pomocą XeikonPoprzedni artykuł 

W ciągu ostatnich dwudziestu lat technologia cyfrowa na nowo zdefiniowała rynek druku książek dzięki rozwiązaniom, które zapewniają rentowną produkcję krótkich i średnich nakładów na żądanie. Wraz z wprowadzeniem przez firmę Xeikon technologii suchego tonera SIRIUS w 2020 r., zastosowanej w pełnokolorowych , dwustronnych prasach rolkowych Xeikon SX30000 i SX20000 , drukarnie na całym świecie z powodzeniem wycinają większy kawałek tego rosnącego segmentu, czerpiąc liczne korzyści z przerwy -poprzez innowacje dla wysokiej jakości produkcji drukarskiej.

Dimitri Van Gaever , dyrektor segmentu rynku grafiki, stwierdza: „Cyfrowy druk książek to najszybciej rozwijająca się aplikacja cyfrowa pod względem wolumenu. Podczas gdy tradycyjna produkcja książek znajduje się pod presją, drukarnie, które przyjęły technologię cyfrową, są w znacznie lepszej sytuacji, ponieważ mogą obsługiwać małe, a nawet bardzo małe zamówienia, które można drukować na zamówienie, skracając w ten sposób czas realizacji i eliminując koszty magazynowania. To, co Xeikon wniósł do stołu z SIRIUS, to wyjątkowa jakość połączona z niezrównaną elastycznością podłoża i formatu, przy niskich kosztach drukowania ”.

Po wielu udanych instalacjach, w tym w BookBaby w USA, gdzie dwie maszyny Xeikon SX30000 produkują książki na żądanie, pierwszy publiczny pokaz technologii SIRIUS odbędzie się w Hunkeler Dni Innowacji w Szwajcarii. Odwiedzający będą mogli zapoznać się z rozwiązaniem Xeikon do produkcji książek w akcji, demonstrując trzy wysokiej klasy aplikacje, w tym książkę podróżniczą na stolik do kawy, kolorowy przewodnik turystyczny i bogato ilustrowaną książkę o architekturze. Jednoprzebiegowa , dwustronna prasa rolkowa Xeikon SX30000 będzie działać zgodnie z rozwiązaniem Hunkeler Gen8 typu roll-to-stack, produkującym bloki książek, które będą oprawiane na offline Muller Martini Vareo Pro z Infinitrim . Papier zarówno na wewnętrzne strony książki, jak i okładki zostaną dostarczone przez firmy Sappi i UPM Specialty Papers.

Jako najbardziej produktywny z rodziny SIRIUS, flagowy model Xeikon SX30000 może dostarczyć do 2545 wydrukowanych w pełnym kolorze arkuszy B2 na godzinę (co odpowiada 404 stronom A4 na minutę) przy niższych kosztach konfiguracji niż konwencjonalne technologie. Obsługując najszerszą gamę podłoży w tej kategorii, drukuje na papierach niepowlekanych, papierach powlekanych cyfrowo jedwabistych, błyszczących lub matowych oraz standardowych papierach offsetowych o gramaturze do 350 g/m2 i błyszczy nie tylko w druku książek (w tym okładek, obwolut, i fotoksiążki do układania na płasko), ale także w bezpośredniej poczcie, punktach sprzedaży, dokumentach zabezpieczonych i ogólnym druku komercyjnym. Oprócz możliwości druku dwustronnego o bardzo dużym pokryciu i rozdzielczości 1200 dpi niezrównana jest również trwałość procesu. Suchy toner jest produkowany w zakładzie zasilanym w 100% zieloną energią, nie emituje lotnych związków organicznych, ma niskie zużycie energii, a wydruk jest w pełni odbarwialny w istniejących strumieniach odpadów.

Odwiedzający stoisko Xeikon będą mogli również zapoznać się z prasą rolkową Xeikon SX20000, ekonomiczną opcją wdrożenia technologii SIRIUS do produkcji poligraficznej. Oprócz osobistej rozmowy z ekspertami, duży ekran dotykowy zapewni im bezpośredni dostęp do wirtualnego salonu wystawowego Xeikon na Printing Expo Online. Inne prezentowane zastosowania obejmują komunikację marketingową, punkty sprzedaży , druk specjalistyczny i dekorację wnętrz.

Van Gaever podsumowuje: „ Xeikon udowodnił swoje zaangażowanie w opracowywanie najlepszych rozwiązań zwiększających wartość w druku książek, szczególnie w luksusowym segmencie o wysokiej wartości i szybko rozwijającym się rynku na żądanie. Dzięki najnowocześniejszemu drukowi cyfrowemu SIRIUS umożliwiamy naszym klientom dostarczanie najwyższej jakości, która dorównuje offsetowi bez kompromisów przy bardzo konkurencyjnym całkowitym koszcie posiadania; propozycja wartości, która została już sprawdzona w terenie”.

Na podstawie informacji firmy Xeikon

 Produkcja: WebFabrika 1999-2024 | Kontakt | Regulamin | Polityka Prywatności