XSYS wprowadza ulepszone rastrowanie powierzchni Woodpecker NevisPoprzedni artykuł 

XSYS ma przyjemność ogłosić nową wersję technologii mikrostruktury powierzchni ThermoFlexX Woodpecker, która umożliwia szybsze naświetlanie płyt fleksograficznych z płaskimi punktami dla standardowych białych atramentów. Jako proste, otwarte i skuteczne rozwiązanie do rastrowania, Woodpecker Nevis może zaoszczędzić na kosztownym białym tuszu, zapewniając jednocześnie większy kontrast i lepsze kolory w druku opakowań elastycznych. Jest już dostępny na rynku i jest najnowszym dodatkiem do portfolio Woodpecker, które obejmuje również opcje Sharp, Nano i Replay dla naświetlarek płytowych ThermoFlexX TFxX.

„Rastrowanie Woodpecker Nevis poprawia ogólną jasność i pozwala zaoszczędzić na kosztach białego atramentu, jednocześnie upraszczając i przyspieszając proces obrazowania”, powiedział Christophe Lievens, dyrektor ds. globalnej sprzedaży XSYS Prepress. „W połączeniu z opcją ThermoFlexX Multiplate, która umożliwia obrazowanie w wielu rozdzielczościach na tej samej płycie, zapewnia bardziej ekonomiczne i konkurencyjne rozwiązanie, które pomoże drukarzom zoptymalizować OEE i zmniejszyć ilość odpadów”.

Celem rozwiązania do przesiewania powierzchni Woodpecker jest dokładniejsze kontrolowanie atramentu, ponieważ jest on przenoszony z aniloksu na płytę i na podłoże. Rezultatem jest gładsze, bardziej kryjące nakładanie atramentu, ostrzejsze linie i czystsze ekrany, bez żadnych typowych defektów druku często występujących w druku fleksograficznym, takich jak dziurki po szpilkach, puste krawędzie spływu i efekty halo, przy pełnej prędkości prasy.

Mikrostruktury powierzchni Woodpecker są nakładane na etapie obrazowania i są adaptowalnym rozwiązaniem, które współpracuje z otwartymi RIP. Co więcej, ponieważ wzór nie jest osadzony w pliku, co zwykle znacznie zwiększa jego rozmiar, można osiągnąć znacznie szybszą wymianę danych i czas przetwarzania przez komputer. To znaczne zmniejszenie złożoności przepływu pracy skraca również czas dostawy płyt i ostatecznie przyspiesza wprowadzanie na rynek dla właścicieli marek.

Opracowany do bezproblemowej współpracy z wałkami rastrowymi o większej objętości, zwykle używanymi do drukowania standardowym białym tuszem na podłożach foliowych w opakowaniach giętkich, Woodpecker Nevis składa się z trzech wzorów powierzchni o różnych poziomach chropowatości, co zapewnia najszerszy zakres zastosowań. Chociaż aniloks o większej objętości zwiększy jakość i nieprzezroczystość, istnieje również możliwość zmniejszenia objętości aniloksu, co może zużywać tańszy biały atrament bez negatywnego wpływu na nieprzezroczystość.

„Dobre pokrycie bielą jest niezbędne w druku opakowań elastycznych, ponieważ stanowi podstawę mocnych kolorów i efektownej grafiki. Jednak biały atrament może stanowić nawet 50% całkowitych kosztów atramentu, więc XSYS kontynuuje opracowywanie nowych produktów, które mogą pomóc zoptymalizować proces, obniżyć koszty i zmniejszyć ilość odpadów. Wraz z Woodpecker Nevis wprowadzamy na rynek elastyczne i zrównoważone rozwiązanie, które można dostosować do indywidualnych potrzeb każdego klienta” – podsumował Stephan Reis, Global Marketing Director. „Oferujemy teraz ekrany powierzchniowe o wysokiej częstotliwości dla kolorów procesowych i bieli, pokrywając w ten sposób całe spektrum”.

Na podstawie informacji firmy XSYS

 Produkcja: WebFabrika 1999-2024 | Kontakt | Regulamin | Polityka Prywatności