Agfa zaprezentuje nowej generacji rozwiązania technologiczne podczas targów Printing United 2022Poprzedni artykuł 

Fot.: Agfa
Fot.: Agfa

Podczas targów Printing United, jakie odbędą się w dniach 19-21 października br. w Las Vegas Convention Center, firma Agfa zaprezentuje swoje najnowsze rozwiązania technologiczne, dedykowane zadrukowywaniu opakowań, tekstyliów i systemów Sign & Display w technice inkjetowej. Po raz pierwszy na jej stoisku (nr C8130) znajdzie się maszyna Inca Onset X3 HS – to efekt przejęcia Inca Digital Printers w 1. połowie tego roku.

„Jesteśmy niezwykle podekscytowani możliwością powrotu na targi w Las Vegas, zwłaszcza mając szerszą i bardziej wszechstronną ofertę niż kiedykolwiek wcześniej – mówi Ruben Silva, Vice-President Inkjet, odpowiedzialny za sprzedaż rozwiązań inkjetowych w północnoamerykańskim oddziale firmy Agfa. – Kładziemy bardzo duży nacisk na rozbudowę i udoskonalania produktów do druku cyfrowego (dedykowanych zarówno produkcji Sign & Display, jak i zastosowaniom przemysłowym), czego najlepszym przykładem jest przejęcie Inca czy nieustające inwestycje w rozwój oprogramowania i atramentów. Dostawców usług poligraficznych, poszukujących najnowszych rozwiązań, zapraszamy do odwiedzenia naszego stoiska i zapoznania się z naszą bogatą ofertą”.

Z myślą o odwiedzających targi Printing United firma Agfa przygotowuje prezentacje kilku wybranych maszyn z jej oferty. Po raz pierwszy – za sprawą wspomnianego przejęcia Inca Digital Printers – na jej stoisku pokazany zostanie wysokowydajny ploter Inca Onset X3 HS. Maszyna przeszła rebranding na charakterystyczną dla wszystkich rozwiązań firmy ciepłą czerwień, będzie też drukować z wykorzystaniem dedykowanych, nowych atramentów inkjetowych produkcji Agfa w trybach pracy – także nowych w jej przypadku – zapewniających ultrawysoką prędkość. Jak podkreśla obecny dostawca maszyny, Inca Onset od początku swojej obecności rynkowej przesuwa granice tego co możliwe w obszarze wielkoformatowego druku cyfrowego. Model Inca Onset X3 HS został zaprojektowany z myślą o całodobowej pracy z prędkością 1450 m2/h. Maszyna obsługuje szerokie spektrum podłoży i – jak podkreśla Agfa – oferuje bardzo szybki czas przezbrojenia i zmiany zadrukowywanego materiału, wynoszący zaledwie 30 sekund. Uzyskano go dzięki odpowiedniemu zintegrowaniu robotyki i zestawu funkcji automatyzujących pracę urządzenia, czyniąc maszynę w tej części procesu – jak podkreśla Agfa – rynkowym „game-changerem”. Na targach Printing United maszyna zostanie pokazana w wariancie w 3/4 zautomatyzowanym, uwzględniającym stół podawczy i robota wyładowującego zadrukowane bryty. Urządzenie będzie zadrukowywać podczas pracy „na żywo” różnorodne podłoża, w tym tekturę falistą.

Wysokowydajny ploter Jeti Tauro H3300 UHS LED

Najszybszy i najbardziej wszechstronny ploter w ofercie firmy Agfa z serii Jeti Tauro zostanie zaprezentowany w Las Vegas w wersji z „master-roll”, obsługującej jednocześnie dwa zwoje z podłożem o wadze do 700 kg. Urządzenie zostanie pokazane w pracy w innowacyjnym, bezobsługowym i w pełni zautomatyzowanym trybie druku dwustronnego. Zintegrowany w nim system kamer umożliwia odczyt kodów QR, generowanych na poziomie interfejsu użytkownika. Pozwalają one na identyfikację dokładnego rozmieszczenia obrazu i ewentualne skorygowanie jego pozycji przed rozpoczęciem każdego zlecenia. To – jak podaje Agfa – gwarantuje dokładne pasowanie przód/tył do +/- 3 mm na długości ok. 90 metrów. Nawet w przypadku nieprzewidzianego zatrzymania druku na tylnej stronie, system kamer wykryje, który obraz musi zostać wydrukowany, co pozwala na szybkie i sprawne wznowienie produkcji.

Avinci CX3200 – sublimacyjny ploter do zadrukowywania tekstyliów

Trzecie z prezentowanych na targowym stoisku rozwiązań sprzętowych to Avinci CX3200 – ploter sublimacyjny, realizujący wysokojakościowe wydruki na szerokim spektrum podłoży poliestrowych, przeznaczonych do wewnętrznych i zewnętrznych zastosowań typu signage, dekoracji wnętrz i ubrań. Urządzenie umożliwia nanoszenie nadruku bezpośrednio na materiale tekstylnym, co – jak podkreśla producent – zapewnia łatwą i szybką aplikację, będąc optymalnym rozwiązaniem np. przy produkcji flag. Avinci CX3200 pozwala też na zastosowanie papierów transferowych, co – jak dodaje Agfa – jest idealną opcją przy realizacji backlitów o niezwykle ostrych, wyrazistych elementach i głębokiej czerni czy też przy zastosowaniu tekstyliów o wysokim poziomie rozciągliwości.

Prezentacje oprogramowania do druku inkjetowego

Tu najważniejszym rozwiązaniem będzie Asanti – zautomatyzowany system produkcyjny, usprawniający workflow w druku cyfrowym, wyposażony w intuicyjny interfejs, ułatwiający – jak podkreśla Agfa – planowanie i śledzenie realizacji poszczególnych zleceń.

StoreFront z kolei to oparte na technologii „chmury” rozwiązanie typu SaaS, umożliwiające dostawcom usług poligraficznych rozszerzenie portfolio klientów dzięki łatwemu projektowaniu i uruchamianiu sklepów internetowych. Uwzględnia m.in. moduły do automatycznego wstępnego sprawdzania plików (preflight) oraz umożliwia nieprzerwane śledzenie statusu zamówienia.

PrintTune – kolejna propozycja firmy Agfa – to narzędzie do pomiaru reprodukcji barwnej wydruków inkjetowych, umożliwiające poprawę ich jakości i stabilności kolorystycznej. Pozwala jednocześnie na wgląd w pracę urządzeń drukujących i ułatwia zatwierdzanie prac.

Prezentacje oprogramowania do druku komercyjnego i produkcji opakowań

Agfa przygotowuje również pokazy swoich rozwiązań software’owych, skierowanych na rynek produkcji komercyjnej i opakowaniowej. Tu kluczowym rozwiązaniem jest Apogee – wszechstronny, zintegrowany workflow produkcyjny dla drukarń offsetowych. Jak podkreśla firma, zapewnia on kontrolę każdego etapu produkcji poligraficznej. Dostępny jest w wersji stacjonarnej bądź z poziomu „chmury”. Amofortis to kompleksowy workflow stworzony przez firmę Agfa z myślą o produkcji opakowań. Uwzględnia m.in. moduły preflightingu, powielania użytków (przy pomocy funkcji step & repeat), proofingu i wysyłania plików do naświetlania. Importuje pliki CAD i umożliwia wyznaczenie linii sztancowania w oparciu o przetwarzany projekt graficzny.

Agfa zaprezentuje również możliwość rastra SPIR@L, który – jak podaje producent – pozwala na wygenerowanie oszczędności farby rzędu 12%, przy jednoczesnej redukcji odpadów, szybszym przekazaniu odbitek do dalszej obróbki i gwarancji uzyskiwania czystych, przejrzystych obrazów.

Ostatnia z prezentowanych propozycji dla drukarń komercyjnych i opakowaniowych to PressTune – oprogramowanie standaryzujące proces drukowania, umożliwiające dopasowanie wydruków do wcześniej zdefiniowanych standardów i utrzymanie ich stabilności kolorystycznej. Jak podaje Agfa, narzędzie to pozwala obniżyć zużycie farby i papieru, redukując jednocześnie czas narządzania nawet o 40%.

Poza prezentacjami sprzętu i oprogramowania, Agfa przygotowuje z myślą o osobach odwiedzających jej stoisko szerokie spektrum próbek wydruków, wykonanych z udziałem jej rozwiązań dla wielkoformatowego druku inkjetowego, w tym z systemów prezentowanych na targach. Będą wśród nich również próbki wydrukowane i polakierowane w niedawno wprowadzonym na rynek modelu Jeti Tauro H3300 HS LED, skierowanym do producentów i przetwórców tektury falistej, stosowanej do produkcji displejów. Nowa opcja pozwala na aplikowanie warstwy lakieru błyszczącego bądź matowego, zarówno na całej powierzchni jak i wybiórczo, zwiększając atrakcyjność wydruków, a jednocześnie do pewnego stopnia je chroniąc.

Na stoisku będą też obecni eksperci firmy Agfa specjalizujący się w druku przemysłowym, m.in. odpowiedzialni za projekty: Alussa – dedykowany dekorowaniu powierzchni skórzanych; InterioJet – rozwiązanie przeznaczone do drukowania elementów podłogowych i meblowych oraz SpeedSet 1060 – stworzoną przez Inca Digital Printers maszynę do zadrukowywania tektury falistej i opakowań kartonowych, a także za specjalistyczne atramenty inkjetowe do różnych zastosowań przemysłowych. Na stoisku będą prezentowane próbki wykonane przez klientów firmy Agfa, będących użytkownikami jej rozwiązań przemysłowych.

Na podstawie infrmacji Poligraficznej Agencji Informacyjnej

 Produkcja: WebFabrika 1999-2024 | Kontakt | Regulamin | Polityka Prywatności