Durst: Inwestowanie w cyfrową przyszłośćPoprzedni artykuł 

Malezyjski przetwórca Practimax mocno wierzy w wydajność swoich trzech maszyn cyfrowych Durst i przewiduje świetlaną przyszłość druku cyfrowego w regionie.

Druk cyfrowy Durst

Firma Practimax została założona w 1999 roku w Malezji z zaledwie trzema pracownikami, jedną prasą rotacyjną i jasną wizją, aby stać się jednym z wiodących i najbardziej produktywnych producentów etykiet w kraju. Dziś, prawie ćwierć wieku później, zespół firmy liczy ponad 100 osób, które produkują miliony etykiet samoprzylepnych dla międzynarodowych korporacji i znanych marek detalicznych.
Zakład produkcyjny działa 24 godziny na dobę, dostarczając etykiety papierowe, foliowe i foliowe na opakowania bezpośrednie, etykiety instruktażowe i etykiety identyfikacyjne produktów dla różnych rynków, w tym spożywczego, kosmetycznego, domowego, pielęgnacji ciała, toaletowego, farmaceutycznego, chemicznego i elektronicznego.

Practimax jest na najlepszej drodze do realizacji swojej wizji poprzez dostarczanie wysokiej jakości produktów, szybką dostawę i efektywność kosztową. Jednym z filarów jej dotychczasowego sukcesu była niezawodność i umiejętność reagowania na pilne prośby klientów.

Zielone operacje

Przyjęcie bardziej zrównoważonego podejścia w przedsiębiorstwach stało się koniecznością, zwłaszcza po pandemii. Podczas gdy branża poligraficzna ogólnie stoi przed własnym zestawem wyzwań związanych ze zbliżaniem się do zrównoważonego rozwoju, wszystkie wysiłki podejmowane przez podmioty z tego sektora w celu przestrzegania zasad środowiskowych, społecznych i ładu korporacyjnego (ESG) z pewnością będą miały wpływ na rozwój branży .

Practimax, producent etykiet o ugruntowanej pozycji w Malezji, chce zmierzać w kierunku zrównoważonego rozwoju – powoli, ale pewnie. Jednym z pierwszych kroków jest wdrożenie systemu planowania zasobów przedsiębiorstwa (ERP) i wykorzystanie alternatywnych materiałów, które są bardziej zrównoważone pod względem operacyjnym. System ERP, który Practimax rozwija we własnym zakresie, pomaga zredukować zużycie papieru w biurach zakładów produkcyjnych, zapewniając bardziej wydajne i zoptymalizowane ogólne zarządzanie.

„Mamy dobre relacje z głównymi dostawcami materiałów, takimi jak UPM Raflatac i Avery Dennison. Zawsze, gdy pojawiają się nowe, bardziej przyjazne dla środowiska materiały, dostawcy przedstawiają je nam, a my zawsze staramy się je pozyskać i wykorzystać w naszej produkcji – mówi Kate Yap, CEO Practimax. Od momentu powstania Practimax zawsze kładł nacisk na jakość i szybkość, dzięki czemu wyróżnia się na tle konkurencji. Firma posiada dedykowany zespół sprzedaży i serwisu, który jest dobrze wyposażony w wiedzę techniczną i umiejętności rozwiązywania problemów, aby służyć swoim klientom.

„Kładziemy duży nacisk na jakość druku. Na etykiety i naklejki zawsze wybieramy najlepsze materiały – dodaje Yap.

Kluczem do sukcesu Practimax jest doskonały zespół ludzi, dlatego kierownictwo firmy zapewnia im najlepsze narzędzia do pracy.

Inwestowanie w produkty Durst

Yap przyznaje, że Practimax obsługuje głównie rynek lokalny. Jego klientela obejmuje zarówno firmy z branży szybkozbywalnych towarów konsumpcyjnych (FMCG), jak i graczy naftowych i gazowych. – Standardowo produkujemy etykiety na produkty FMCG – kosmetyki, środki higieny osobistej itp. Produkujemy również etykiety na opakowania smarów – mówi. „Jeśli chodzi o rynek eksportowy, obsługujemy tylko produkty higieny osobistej”.

Misją Practimax jest dostarczanie klientom niezawodnych i ekonomicznych produktów z wykorzystaniem najnowocześniejszych technologii w druku. Firma konsekwentnie inwestuje w różne prasy, aby sprostać zmieniającym się wymaganiom przemysłu.

Pozostając wiernym swojemu celowi, Practimax jako pierwszy wprowadził w Malezji cyfrową maszynę do druku atramentowego UV Durst Tau 330. Ta szybka, wysokiej jakości i niezawodna technologia umożliwia firmie tworzenie obrazów o wyjątkowej jakości z żywymi, doskonałymi kolorami. Ta technologia firmy Durst zapewnia spójną jakość od pierwszej do ostatniej etykiety oraz od pierwszej serii do kolejnych serii, produkowanych przez dłuższy czas.

„Używamy technologii Durst od ostatniej dekady. Obecnie posiadamy trzy maszyny Durst. Spójne wyniki i prędkość maszyn Durst są fantastyczne”, mówi Yap. „Rozdzielczość druku jest również doskonała. Jest to maszyna cyfrowa, więc nie musimy poświęcać dużo czasu na jej konfigurowanie, czego wymaga konwencjonalny druk. Nie ma klisz drukarskich, folii i jakiejś mieszanki kolorów. W przypadku maszyny cyfrowej wystarczy jedno kliknięcie. Jakość i spójność kolorów, które może wytworzyć Durst, czyni nasze życie lepszym jako właścicieli firmy zajmującej się przetwórstwem etykiet.
Przed zakupem pierwszego Durst Tau 330, Practimax był całkowicie konwencjonalną drukarką, obsługującą dwie maszyny fleksograficzne Gallus EM280. Po instalacji Durst Tau cyfrowy druk etykiet może zająć nawet 50 procent produkcji firmy.

Według Yap druk cyfrowy staje się dziś coraz bardziej popularny. Uważa, że technologia ta mogła nawet wyprzedzić druk fleksograficzny w operacjach Practimax, mimo że druk cyfrowy i fleksograficzny mają swoje zalety i wady.

Specyficzne zadania, które Practimax wykonywał wcześniej na sitodruku, wymagały atramentu o dużej gęstości i miały szczególne wymagania techniczne, takie jak użycie bloku obrotowego. Durst Tau może obsłużyć te zadania za naciśnięciem jednego przycisku, a firma nie musi poświęcać trzech do czterech godzin na konfigurację. Według kierownictwa firmy wszystkie prace sitodrukowe zostały przekonwertowane na druk cyfrowy wkrótce po zainstalowaniu nowej maszyny.

„Nie możemy porównywać jabłka do pomarańczy. Oba mają różne rodzaje jakości, ale druk cyfrowy może zaspokoić nie tylko zadania krótkonakładowe, ale także średnio- i długoterminowe, dzięki opłacalności i szybkiemu zwrotowi. Wielu naszych klientów wymaga również specjalnych funkcji, takich jak efekt sitodruku i dodatkowe zabezpieczenia nadruku, które mogą wytworzyć maszyny Durst” — podkreśla Yap.

Wspieranie się nawzajem

Practimax zabezpieczył wszystkie swoje maszyny Durst za pośrednictwem partnera firmy z Azji Południowo-Wschodniej – EP Digital (EP oznacza drukować po chińsku), który ma ponad trzy dekady doświadczenia w branży profesjonalnego druku. Oferuje sprzedaż i serwis szerokiej gamy wysokiej jakości sprzętu graficznego, ale specjalizuje się w cyfrowych prasach drukarskich i związanych z nimi materiałach eksploatacyjnych.

Yap zauważa, że obie firmy polegają na sobie nawzajem. Jako klient, Practimax otrzymuje całodobowe wsparcie techniczne od EP Digital.

„Obsługa posprzedażowa i wsparcie, które otrzymujemy od EP Digital, są doskonałe. Firma posiada dedykowany zespół i zapewnia nam całodobowe wsparcie techniczne. Wystarczy zadzwonić do nich po pomoc, a oni przyjadą do naszych placówek w ciągu kilku godzin, aby rozwiązać problem” – dodaje.
Kierownik regionalny EP Digital, Sean Yap, opisuje Practimax jako firmę, która rozumie przyszłość branży, zwłaszcza w druku cyfrowym. Jest to firma zdeterminowana, aby odróżnić swoją wartość sprzedaży od innych konkurentów.

„Jest pionierem druku cyfrowego, pierwszym właścicielem cyfrowej maszyny atramentowej w Malezji w 2013 r. Obecnie obsługuje trzy różne maszyny Durst, które działają 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu i oferują różne rozdzielczości i prędkości” — komentuje Sean Yap , dodając, że druk cyfrowy to zdecydowanie rozwijający się rynek w regionie.

Sean Yap kontynuuje: „To, co sprawia, że Practimax jest szczególnie wyjątkowy, to wykorzystanie technologii druku cyfrowego w celu zapewnienia autentyczności produktu i oferowania druku zabezpieczającego. W porównaniu z konwencjonalnymi maszynami, maszyny cyfrowe mogą wytwarzać zmienny druk w jednym przebiegu. Po przejściu na technologię cyfrową można drukować różne kopie, co jest szczególnie przydatne w przypadku etykiet produktów, które wymagają numerów bieżących lub seryjnych. Ułatwia to ludziom śledzenie i śledzenie produktów – pudełek, butelek itp.”
Sean Yap podkreśla, że dzięki wyjątkowemu wsparciu ze strony lidera zespołu serwisowego Durst, Manuela Grubera i jego zespołu, firma EP Digital była w stanie zbudować zespół przeszkolonych inżynierów w regionie Azji Południowo-Wschodniej, dostępnych 24 godziny na dobę i siedem dni w tygodniu, aby wspierać Practimax i innych klientów w okolicy.

Wierzy, że dostępność wsparcia technicznego EP Digital i branding Durst skłoniły Practimax do wyboru EP Digital jako swojego partnera biznesowego.

„Będąc partnerem SEA firmy Durst, EP Digital wspiera drukarnie w regionie, zatrudniając naszych wyszkolonych inżynierów w Indonezji, Tajlandii, Malezji i Wietnamie” — dodaje.

Kate Yap ujawnia, że firma ostatnio prawie podwoiła wielkość swojej fabryki, przenosząc zakład produkcyjny z 13 000 stóp kwadratowych do 24 000 stóp kwadratowych, co odzwierciedla jej znaczny wzrost.

Porusza też najbliższą przyszłość Practimax, w której widzi potencjalne inwestycje i jest przekonana, że będzie to kolejna jednostka z portfolio Dursta.

Na postawie informacji Durst Group

 Produkcja: WebFabrika 1999-2024 | Kontakt | Regulamin | Polityka Prywatności