Tempo przenosi fleksografię na wyższy poziom dzięki przełomowej technologii naświetlania firmy XSYSPoprzedni artykuł 

Od lewej Sonia Marra, Craig Labossiere, Clayton Hollett
Od lewej Sonia Marra, Craig Labossiere, Clayton Hollett

Założona w 1970 r. jako producent toreb foliowych, firma Tempo Flexible Packaging Inc. poświęciła ostatnie dwa lata na realizacji planu inwestycyjnego na dużą skalę. Ponad 10 000 stóp kwadratowych zostało dodanych do sporego obiektu w Innisfil, na północ od Toronto, Ontario, wraz z instalacją nowego sprzętu, w tym nowej maszyny fleksograficznej CI z Niemiec. Ambitny projekt obejmował również unowocześnienie pomieszczenia na kliszę, w którym już znajdował się imager ThermoFlexX 48 i procesor termiczny Xpress, zanim nowy zespół naświetlający Catena-E 48 firmy XSYS został wprowadzony późnym latem ubiegłego roku.

Ta rodzinna firma jest największym pracodawcą w regionie, zatrudniającym ponad 170 pracowników i dostarcza szeroką gamę elastycznych woreczków, a także rolki i torby dla przemysłu spożywczego, karmy dla zwierząt domowych oraz przemysłu ogrodniczego i ogrodniczego w całej Ameryce Północnej. Jako pionowo zintegrowany zakład produkcyjny, Tempo posiada certyfikat zgodności ze standardami FSSC 22000 v 5.1, ze wszystkimi procesami zawartymi w biznesie, od wytłaczania, powlekania, drukowania, laminowania i cięcia wzdłużnego, po końcowe wytwarzanie torebek i torebek. Za sterami zasiadają dzieci współzałożyciela Josepha Giglio; Lee-Anne Giglio jest dyrektorem operacyjnym firmy, a jej brat Leonardo Giglio jest OPTYMISTĄ i dyrektorem generalnym.

Zrównoważony rozwój jest głównym celem Tempo i znajduje odzwierciedlenie w jego dążeniu do innowacji produktowych i zaangażowaniu w przyjazne dla środowiska metody produkcji. „Wizją naszej firmy jest bycie preferowanym partnerem w zakresie zrównoważonych i odpowiedzialnych społecznie rozwiązań w zakresie opakowań elastycznych w Ameryce Północnej”, stwierdza Lee-Anne. „I zawsze wybieramy naszych partnerów, technologie i sprzęt z myślą o tej wizji”.

Zwycięski rywal

Zawsze dążąc do dostarczania wyjątkowych rozwiązań opakowaniowych dla każdego klienta, Tempo Flexible Packaging nieustannie ulepsza każdy aspekt swojej działalności w zakresie druku fleksograficznego. Jeśli chodzi o wybór nowego sprzętu, proces oceny jest rygorystyczny, ponieważ technologia różnych producentów jest poddawana szczegółowej analizie przed podjęciem ostatecznej decyzji o zakupie.

Craig Labossier jest kierownikiem ds. usług technicznych w firmie Tempo. Wyjaśnił: „Mieliśmy wcześniejszą współpracę z XSYS, odkąd kupiliśmy imager ThermoFlexX i procesor Xpress w 2020 roku, ale nadal dołożyliśmy należytej staranności, aby upewnić się, że otrzymaliśmy najlepszą maszynę. Ostatecznie mieliśmy dwóch rywali i szybko stało się jasne, że technologia Catena-E ma zdecydowaną przewagę”.

System termiczny Catena-E 48 obsługuje płyty obrazowe o rozmiarach do 900 x 1200 mm (35 x 48”), umożliwiając precyzyjne odwzorowanie obrazu i precyzyjne elementy wypukłe z większą szybkością, co jest idealne do zastosowań w opakowaniach elastycznych, w których specjalizuje się firma Tempo. jeśli chodzi o trwałość, diody LED nie tylko zużywają mniej energii niż konwencjonalne lampy, ale także osiąga się większe oszczędności przy naświetlaniu mniejszych płyt, ponieważ aktywne są tylko diody LED znajdujące się bezpośrednio pod płytą.

Natychmiastowa poprawa jakości

Jednostka ekspozycji LED Catena-E 48 zastąpiła starszą konwencjonalną jednostkę ekspozycji banku, która powodowała problemy z jakością w Tempo. „Chociaż jesteśmy już wielokrotnie nagradzaną drukarnią, nigdy nie byliśmy tak naprawdę zadowoleni ze starego urządzenia i od jakiegoś czasu dążyliśmy do przejścia na naświetlanie LED, wiedząc, że zapewni nam to niezbędny impuls jakościowy” — powiedział Craig.

Skonfigurowana do bezproblemowej współpracy z kamerą termowizyjną ThermoFlexX 48 i procesorem Xpress, Catena nie zawiodła i natychmiast dała o sobie znać. „Nowe urządzenie natychmiast rozwiązało nasze problemy i nastąpiła radykalna poprawa jakości druku” — powiedział z satysfakcją Craig. „Dzięki Catena-E 48 możemy przechowywać znacznie mniejsze minimalne punkty i pozostają one czyste przez cały cykl drukowania, dzięki czemu możemy drukować dłużej, co poprawia produktywność i zmniejsza ilość odpadów. Nasi klienci zauważają również znacznie czystsze wydruki, które otrzymują”.

W celu dalszej poprawy wyników i trwałości firma Tempo stosuje na swoich płytach przesiewanie powierzchni ThermoFlexX Woodpecker Sharp, które pomaga kontrolować przepływ atramentu, aby zapewnić gładsze nakładanie, przy mniejszym zużyciu atramentu i umożliwieniu wyższych prędkości drukowania. Wzór nie jest osadzony w plikach zadań, ale stosowany bezpośrednio podczas obrazowania, dzięki czemu przepływ pracy jest mniej skomplikowany.

Płynne przejście na diodę LED

Po zobaczeniu dużej różnicy w wydajności pomieszczenia z płytami, a także ostatecznych wyników drukowania, zespół Tempo był przekonany, że Catena-E 48 firmy XSYS była właściwym wyborem. Ponadto łatwość obsługi i wysoki poziom automatyzacji zapewniany przez urządzenie sprawiły, że proces przejścia na nową technologię LED był szybki i prosty.

„Instalacja Catena-E 48 przebiegła bardzo sprawnie; po prostu wpasowywał się w istniejącą konfigurację z imagerem i procesorem termicznym. Uruchomienie i uruchomienie maszyny zajęło mniej niż jeden dzień, łącznie z próbami drukowania na maszynie” — skomentował Craig. Podsumował: „Mamy teraz najlepszy możliwy przepływ pracy w naszej hali płytowej i możemy dłużej pracować z naszymi prasami. Dzięki wyższej produktywności, lepszej jakości i bardziej zrównoważonemu rozwojowi naprawdę przenieśliśmy naszą produkcję fleksograficzną na wyższy poziom”.

Na podstawie informacji firmy XSYS

 Produkcja: WebFabrika 1999-2024 | Kontakt | Regulamin | Polityka Prywatności