Mondi i Baumit wprowadzają rozpuszczalny worek na suche mieszanki zaprawPoprzedni artykuł 

Połączenie zrównoważonego rozwoju i wygody: firmy Mondi i Baumit wprowadzają do sprzedaży rozpuszczalny w wodzie worek na suche mieszanki zapraw. (Zdjęcie: Mondi, PR254)
Połączenie zrównoważonego rozwoju i wygody: firmy Mondi i Baumit wprowadzają do sprzedaży rozpuszczalny w wodzie worek na suche mieszanki zapraw. (Zdjęcie: Mondi, PR254)

Mondi, globalny lider w dziedzinie zrównoważonych opakowań i papieru, przedstawia produkt o nazwie SolmixBag – rozpuszczalny w wodzie worek dla branży budowlanej.

SolmixBag to jednowarstwowy worek papierowy do przechowywania i transportu suchych materiałów budowlanych, takich jak cement i mieszanki zapraw. Produkt ulega rozpuszczeniu w wodzie podczas mieszania – rozpadające się włókna opakowania ulegają połączeniu ze składnikami mieszanki. Zapobiega to powstawaniu odpadów, co wiąże się z mniejszymi kosztami usuwania pozostałości papieru. Korzyścią jest także ograniczenie pylenia na placu budowy – worek jest po prostu umieszczany bez otwierania w zasobniku do mieszania.

Worek SolmixBag wytwarzany jest wewnątrz firmy w ramach wyjątkowo zintegrowanego łańcucha wartości firmy. Wykonany jest z rozpuszczalnego w wodzie papieru typu kraft do wyrobu worków, a w procesie jego produkcji zużywa się o 20% mniej papieru niż w przypadku standardowych worków dwuwarstwowych. Produkt pasuje do istniejących maszyn do napełniania i jest dostępny w standardowych rozmiarach, co stanowi gwarancję płynnego przejścia na nowe rozwiązanie. Worek SolmixBag oferuje tę samą wytrzymałość i ten sam okres przydatności do wykorzystania co dotychczasowe produkty. Z kolei doskonale właściwości w zakresie zadruku sprawiają, że produkt wspaniale prezentuje się na półce.

Wprowadzenie do sprzedaży worka SolmixBag na suche mieszanki betonowe odbyło we współpracy z długoletnim klientem firmy Mondi – firmą Baumit. Organizacje opracowały produkt wspólnie i obie angażują się we wspieranie branży budowlanej w dążeniu do zmniejszenia ilości odpadów.

Jak wyjaśnia Ferdinand Muck, International Key Account Manager Mondi: „w ścisłej współpracy z partnerami z branży materiałów budowlanych dążymy do ograniczania ilości powstających odpadów i pyłów z korzyścią zarówno dla środowiska, jak i dla pracowników budowlanych. Wprowadzenie do sprzedaży worka SolmixBag z udziałem firmy Baumit to ważny krok na drodze do zapewnienia zrównoważonego rozwoju całej branży”.

Jak tłumaczy Peter Weißmann, Head of R&D Dry Mix Mortar Baumit: „w ramach bliskiej współpracy z firmą Mondi mogliśmy bardzo dokładnie przetestować i wypróbować worki, które niebawem znajdą zastosowanie z nowymi grupami produktów. Będzie to miało ogromny wpływ na zrównoważony rozwój. Nasi klienci z branży budowlanej bardzo pozytywnie oceniają nową technologię ze względu na liczne oferowane przez nią korzyści – w tym te najważniejsze: ograniczenie ilości odpadów i pylenia. Współpraca z zespołem Mondi była przyjemnością, a wiedza jego członków dotycząca opakowań pozwala nam pomagać branży budowlanej we wprowadzaniu widocznych zmian ukierunkowanych na budowę lepszej przyszłości”.

Na podstawie informacji firmy Mondi

 Produkcja: WebFabrika 1999-2024 | Kontakt | Regulamin | Polityka Prywatności