Holmen Iggesund trzeci rok z rzędu z platynową oceną EcoVadisPoprzedni artykuł 

Badanie jakości wody w Iggesunds bruk
Badanie jakości wody w Iggesunds bruk

Fabryka Holmen's Iggesund w Szwecji, która produkuje kultową tekturę Invercote, po raz kolejny została nagrodzona najwyższym poziomem od EcoVadis. Poziom Platynowy oznacza, że firma znajduje się w pierwszym procencie wszystkich ocenianych firm, a liczba ocenianych firm stale rośnie.

Międzynarodowa agencja oceniająca EcoVadis ocenia wyniki firm w zakresie zrównoważonego rozwoju. W 2022 roku EcoVadis przeprowadził około 30 000 ocen firm w ponad 200 sektorach w 160 krajach. Holmen Iggesund dołączył do EcoVadis na wczesnym etapie, aby w przejrzysty sposób skompilować i przedstawić swoje wyniki w zakresie zrównoważonego rozwoju.

„Dołączyliśmy do EcoVadis, ponieważ wierzymy w przejrzystość i szukaliśmy sposobów na podzielenie się naszymi wynikami w zakresie zrównoważonego rozwoju z klientami i interesariuszami, którzy również uważają to za istotne”, mówi Johan Granås, dyrektor ds. zrównoważonego rozwoju w Holmen Iggesund.

„Zmiana klimatu jest największym wyzwaniem naszych czasów i chcemy, aby nasi klienci ufali, że dostarczymy im najwyższej jakości zrównoważony materiał opakowaniowy. Musimy poważnie rozważyć wszystkie aspekty zrównoważonego rozwoju, w tym przejrzystą i kompleksową sprawozdawczość”, mówi Granås.

Zaznacza też, że w przyszłości osiągnięcie poziomu Platyny będzie jeszcze trudniejsze, bo to nagroda dla jednego procenta z najwyższej półki.

„Wzrasta systematyczna i znaczna praca na rzecz zrównoważonego rozwoju, co oczywiście jest dobrą rzeczą i ma kluczowe znaczenie w przyszłości, jeśli mamy osiągnąć cele środowiskowe. Naturalną konsekwencją jest to, że im lepsi stają się wszyscy, tym trudniej będzie nam osiągnąć najwyższy poziom”, kontynuuje Granås.

Wraz ze wzrostem zapotrzebowania na bardziej zrównoważone materiały opakowaniowe, Holmen Iggesund będzie nadal się rozwijać. Jednak jego zwiększenie pojemności zostanie dokładnie rozważone z punktu widzenia zrównoważonego rozwoju.

„Musimy zawsze upewnić się, że działamy w granicach naszego środowiska.

Musimy również zapewnić, aby nasze lasy mogły dostarczać wystarczającą ilość drewna do naszej produkcji bez poświęcania różnorodności biologicznej. Przyglądamy się również zaopatrzeniu w wodę, emisjom do powietrza i oczywiście środowisku pracy naszych pracowników. Wszystko trzeba przemyśleć, zanim podejmiemy kolejny krok. To jest sposób pracy, gdy stawiasz zrównoważony rozwój na pierwszym miejscu swojej firmy.

Jako wiodący na rynku dostawca wysokiej jakości tektury ze świeżych włókien, zdajemy sobie sprawę, że mamy do odegrania ważną rolę, zarówno w czołówce zrównoważonej produkcji, jak i jako wzór do naśladowania pod względem przejrzystości naszych działań. Tylko w ten sposób osiągniemy nasz cel, jakim jest bycie odpowiedzialnym i zrównoważonym partnerem dla naszych klientów”, podsumowuje Johan Granås.

Holmen Iggesund jest częścią Holmen, jednego z największych właścicieli lasów w Szwecji. Działalność grupy opiera się na sile tkwiącej w lasach, rzekach i wiatrach. Z lasów zarządzanych w sposób zrównoważony drewno jest pozyskiwane i przetwarzane na produkty drzewne dla zrównoważonego budownictwa, a to, co pozostaje, jest wykorzystywane do produkcji najwyższej jakości i innowacyjnych produktów z papieru i tektury.

„Jako część Holmen mamy duże zasoby drewna i korzystną sytuację energetyczną”, mówi Johan Nellbeck, dyrektor generalny Holmen Iggesund.

„Dzięki drewnu z pobliskich lasów i wodzie pochodzącej z lokalnej rzeki, która zapewnia nam również energię elektryczną potrzebną do tego procesu, można śmiało powiedzieć, że zrównoważenie środowiskowe jest częścią naszego DNA. Ponadto, jako największy pracodawca w naszym regionie, jesteśmy odpowiedzialni za dbanie nie tylko o własny personel, ale także o naszą lokalną społeczność – podsumowuje Nellbeck.

Na podstawie informacji firmy Holmen Iggesund

 Produkcja: WebFabrika 1999-2023 | Kontakt | Regulamin | Polityka Prywatności