Canon wprowadza pierwsze neutralne węglowo papiery wielkoformatowe dla branży AECMPoprzedni artykuł 

Papiery są kompatybilne z seriami Canon ColorWave, PlotWave  i imagePROGRAF
Papiery są kompatybilne z seriami Canon ColorWave, PlotWave i imagePROGRAF

Canon Europe ogłosił wprowadzenie na rynek Red Label Zero FSC® i Recycled White Zero FSC®, czyli pierwszych wielkoformatowych papierów o neutralnym bilansie węglowym, przeznaczonych dla branży architektonicznej, budowlanej i produkcyjnej (AECM). Oba produkty posiadają certyfikat FSC (FSC-C008945) i są w pełni neutralne pod względem emisji dwutlenku węgla.

Papiery Red Label Zero FSC® i Recycled White Zero FSC® posiadają certyfikat EU Ecolabel. Oznacza to, że mają one gwarantowany, niezależnie zweryfikowany, niski wpływ na środowisko w całym swoim cyklu życia. Red Label Zero FSC® jest lekki i dostępny w 30 odmianach, w tym w rozmiarach ISO (DIN) i ANSI. Przy gramaturze zaledwie 75 g/m², Red Label Zero FSC® jest dostępny w szerokościach od 210 mm do 1067 mm oraz w rolkach o długości 175 m lub 200 m. Przy zamawianiu palety klient może wybrać opcję dostawy bez opakowania, aby zmniejszyć ilość odpadów.

Nieco cięższy, 80 g/m 2 , papier Recycled White Zero FSC ® dostępny jest w szerokościach od 297 mm do 914 mm w rolkach o długości 150 m i jest wykonany w 100% z surowca z recyklingu, pochodzącego od konsumentów, dzięki czemu jest idealnym wyborem dla każdej organizacji dbającej o zrównoważony rozwój. Oba papiery są kompatybilne z seriami urządzeń Canon ColorWave, PlotWave i imagePROGRAF, a także z innymi markami drukarek dostępnymi na rynku, co sprawia, że są wygodną opcją dla branż AECM.

Aby zapewnić neutralność klimatyczną obu papierów, firma Canon współpracuje wyłącznie z dostawcami spełniającymi najwyższe standardy odpowiedzialności, o czym świadczą posiadane przez nich certyfikaty FSC® (Forest Stewardship Council), jak również stale dąży do poprawy procesów produkcyjnych w celu zminimalizowania emisji CO2. Firma ogranicza także transport towarów, aby jeszcze bardziej obniżyć emisję dwutlenku węgla w całym łańcuchu dostaw od fabryki papieru do klientów końcowych/sprzedawców. Cała emisja dwutlenku węgla, jaka pozostaje w procesie, będzie rekompensowana przy użyciu uznanych programów kompensacji środowiskowej za pośrednictwem inicjatywy ClimatePartner prowadzonej globalnie w ramach projektów redukcji emisji dwutlenku węgla i obejmujących energię wodną i wiatrową.

Maurice Pardoel, Director Product Line Management & Operations w Canon Europe – Imaging Supplies, mówi: „Do kwestii zrównoważonego rozwoju we wszystkich naszych produktach w firmie Canon podchodzimy bardzo poważnie, a naszym celem jest redukcja śladu węglowego oraz pomoc klientom w ograniczaniu ich wpływu na środowisko, dlatego niezwykle się cieszymy z wprowadzenia na rynek AECM pierwszego wielkoformatowego papieru o neutralnym bilansie węglowym. Ponowna współpraca z ClimatePartner umożliwiła nam rozszerzenie asortymentu papieru neutralnego pod względem emisji dwutlenku węgla przy jednoczesnym wsparciu zrównoważonych projektów klimatycznych prowadzących do kompensacji emisji i zapewnieniu naszym klientom wykorzystującym produkty wielkoformatowe bardziej ekologicznych opcji, zgodnych z celami w zakresie zrównoważonego rozwoju, jakie sobie stawiają.”

Canon Europe współpracuje z ClimatePartner od 2012 roku, a efektem tej współpracy jest kompleksowa oferta papieru biurowego, neutralnego pod względem emisji dwutlenku węgla: Black Label Zero, Top Colour Zero oraz Recycled White Zero. Przez ostatnie kilka lat Canon Black Label Zero był najlepiej sprzedającym się papierem biurowym firmy Canon w całej Europie, co świadczy o zwiększonym zapotrzebowaniu na zrównoważony papier biurowy. Do asortymentu Imaging Supplies obejmującego zrównoważony, neutralny pod względem emisji dwutlenku węgla papier, dołącza teraz Red Label Zero FSC® i Recycled White Zero FSC® . Cały asortyment wspiera zrównoważoną gospodarkę leśną, minimalizując ślad węglowy, ograniczając odpady energetyczne i zużycie energii oraz promując recykling surowców.

Papier Red Label Zero FSC®i Recycled White Zero FSC® jest dostępny bezpośrednio w biurach sprzedaży Canon.

Na podstawie informacji firmy Canon

 Produkcja: WebFabrika 1999-2024 | Kontakt | Regulamin | Polityka Prywatności