TankerBox firmy Mondi rewolucjonizuje zrównoważoną wysyłkę aromatycznych produktów AromsaPoprzedni artykuł 

Wiodąca w branży turecka firma aromatyczna Aromsa, której produkty obejmują sosy, polewy, ekstrakty i przyprawy, stanęła przed wyzwaniem. Firma była w pełni zaangażowana w swoją strategię zrównoważonego rozwoju, ale rozpoczęła również współpracę z nowym klientem, który chciał używać pojemników ze stali nierdzewnej do wysyłki. Wymagałoby to zainwestowania w około 250 pojemników ze stali nierdzewnej, co jest kosztownym rozwiązaniem w zakresie opakowań. Oprócz wysokiej ceny dochodzą do tego koszty logistyczne przechowywania i konserwacji, mycia i sterylizacji pojemników.

Firma Mondi została poproszona o opracowanie alternatywnego rozwiązania i zaproponowała TankerBox, który firma Aromsa przetestowała na swojej linii produkcyjnej. Po kilku miesiącach ścisłej współpracy i innowacji w obiektach Aromsa, TankerBox był gotowy do użytku komercyjnego przez Aromsa.

Wyprodukowany z tektury falistej i opracowany jako substytut tradycyjnego pośredniego kontenera zbiorczego (IBC) i metalowej beczki, TankerBox jest innowacyjnym produktem i bardziej zrównoważonym rozwiązaniem. Jego opatentowana konstrukcja składa się z 5 części: zewnętrznego pudełka, wewnętrznej oktabiny, ramy kątowej, dolnej gwiazdy i górnych elementów pokrywy. Oferuje inteligentny system rozładunku z dwoma alternatywnymi opcjami rozładunku od góry lub od dołu i jest skonstruowany tak, aby zminimalizować zawartość pozostałości w produkcie.

Nil Okyar, kierownik produkcji w firmie Aromsa, mówi: „Wszystkie operacje, które wykonywaliśmy na pojemniku ze stali nierdzewnej, możemy wykonywać znacznie wygodniej za pomocą TankerBox. Udało nam się uprościć transport, ponieważ teraz unikamy zwrotu związanego z metalowymi pojemnikami. Możemy również magazynować i wysyłać TankerBox jeden na drugim, zyskując miejsce do przechowywania i podwajając możliwości wysyłkowe. Te korzyści były możliwe tylko dzięki doskonałej współpracy z Mondi”.

W porównaniu z metalowymi beczkami lub ich odpowiednikami IBC, zoptymalizowana konstrukcja TankerBox zapewnia korzyści kosztowe dzięki wydajności magazynowania i logistyki, ponieważ nie wymaga czyszczenia chemicznego ani zwracania jako pusty ładunek. Dodatkowe korzyści obejmują łatwą obsługę i integrację z liniami napełniającymi, a także możliwość drukowania w celu wzmocnienia marki.

„Jesteśmy dumni ze współpracy z naszymi klientami w celu spełnienia ich wymagań” — powiedział Gozdecan Demir, menedżer ds. sprzedaży pojazdów ciężkich i rozwoju biznesu w Mondi. „Zaprojektowaliśmy to rozwiązanie dla Aromsy i sprawdziło się doskonale, ponieważ było oparte na ich potrzebach. To właśnie ten poziom współpracy prowadzi do doskonałości i sukcesu”.

Tankerbox może być bezpiecznie stosowany w różnych gałęziach przemysłu m.in. chemicznym, farbiarskim, farmaceutycznym i naftowym, a także w przemyśle spożywczym do napojów zagęszczonych, płynnej żywności przemysłowej i dodatków, napojów alkoholowych, mleka i produktów mlecznych. Mondi dostarcza TankerBox i jego wyposażenie, podczas gdy nasza usługa rozwoju produktu oferuje kompleksowe wsparcie w całym procesie sprzedaży. Obejmuje to pozyskiwanie aseptycznych wkładek dostosowanych do wymagań klientów, co jest kolejnym dowodem zaangażowania Mondi na rzecz swoich klientów.

Zaangażowanie Aromsy w zrównoważony rozwój, w połączeniu z zaangażowaniem Mondi w rozwiązania zorientowane na klienta, jest przykładem siły partnerstwa we wprowadzaniu pozytywnych zmian. Wspólnie kształtują bardziej zrównoważoną przyszłość branży, dostarczając po jednej pełnej smaku przesyłce na raz.

Na podstawie informacji firmy Mondi Group

 Produkcja: WebFabrika 1999-2023 | Kontakt | Regulamin | Polityka Prywatności