Asahi Photoproducts podkreśla zalety drukowania w rozszerzonej gamie kolorów (EKG) na Labelexpo EuropePoprzedni artykuł 

Firma Asahi Photoproducts, pionier w rozwoju fleksograficznych płyt fotopolimerowych, poinformowała, że wspiera nadchodzące tournee Expanded Color Gamut (ECG), które poprowadzi dr Kai Lankinen, znany ekspert w dziedzinie EKG, podczas targów Labelexpo Europe. Targi Labelexpo Europe odbędą się w dniach 11–14 września w Brukseli. Asahi Photoproducts będzie zlokalizowane na stoisku 5a34 i zademonstruje różnorodne sposoby, w jakie przyszłość zrównoważonej produkcji etykiet i opakowań elastycznych jest już dostępna, w tym wartość wdrożenia druku o rozszerzonej gamie kolorów (EKG) oraz sposób, w jaki firma może współpracować z operacjami fleksograficznymi, aby pomóż im na drodze do Solvent ZERO.

Drukowanie przy użyciu rozszerzonej gamy kolorów procesowych umożliwia uzyskanie szerszej gamy kolorów i zazwyczaj obejmuje CMYK oraz kolor pomarańczowy, zielony i fioletowy. Dodając do procesu te trzy dodatkowe atramenty bazowe, producenci mogą uzyskać znacznie bliższe odwzorowanie kolorów atramentów dodatkowych opracowanych w tradycyjny sposób , a także wyeliminować potrzebę mycia prasy pomiędzy zadaniami. Minimalizacja lub eliminacja użycia rozpuszczalników w procesie produkcji płyt jest kluczowym krokiem w wielu zakładach fleksograficznych, pozwalającym zmniejszyć ich ślad węglowy i zaoferować bardziej zrównoważoną pracę fleksograficzną oraz czystsze i przyjemniejsze środowisko pracy.

„Cieszymy się, że możemy wspierać Labelexpo Europe 2023, najważniejsze europejskie targi branżowe” – powiedział Dieter Niederstadt, kierownik ds. marketingu technicznego Asahi. „Oprócz tego, że jest wyposażony w naszą neutralną pod względem emisji dwutlenku węgla AWP TM CleanPrint, skupimy się również na wartości, jaką druk EKG wnosi do operacji druku fleksograficznego.

Obejmuje to wyższą jakość i zwiększoną produktywność, ponieważ dzięki temu podejściu zmniejsza się lub eliminuje mycie prasy pomiędzy zadaniami i łatwiej jest uzyskać prawie wszystkie kolory Pantone, znacznie poszerzając gamę kolorów, które można uzyskać za pomocą druku fleksograficznego. Eksperci Asahi będą pod ręką, aby odpowiedzieć na pytania gości i zalecić rozwiązania istniejących wyzwań, przed którymi mogą stanąć.

Ponadto znany ekspert ds. EKG, dr Kai Lankinen, będzie oprowadzał po pięciu kabinach EKG, w tym kabinie Asahi, we wtorek i środę podczas pokazu. Dr Lankinen, założyciel Dr. Lankinen Graphic Innovations, jest zorientowanym na wyniki międzynarodowym profesjonalnym konsultantem w dziedzinie druku opakowań, którego pasją jest #Wydajność i #Zrównoważony rozwój poprzez wdrażanie technologii #ExpandedGamut (#ECG). Udowodnione rezultaty obejmują zwiększenie produktywności, lepszą efektywność ekologiczną, osiągnięcie oszczędności i zmniejszenie śladu CO 2 w opakowaniach. Dr Lankinen ma ponad 20-letnie doświadczenie w branży, ściśle współpracując z właścicielami marek i drukarniami opakowań.

Jeszcze w 2020 roku Pantone oszacował, że od 15 do 25 procent wszystkich opakowań jest drukowanych przy użyciu EKG w oparciu o drukarki korzystające z oprogramowania EKG. Firma spodziewa się, że w ciągu następnej dekady liczba ta wzrośnie o ponad połowę, a istnieje szansa na jeszcze większy wzrost tego odsetka, gdy firmy fleksograficzne skorzystają z możliwości edukacyjnych oferowanych przez Asahi na Labelexpo . W artykule Labels & Labeling firma Pantone zauważyła, że użycie EKG z samym CMYK pozwala zwykle osiągnąć około 65 procent skali Pantone, podczas gdy druk 7-kolorowy może zwiększyć ten zakres procentowy do 90 procent, praktycznie eliminując potrzebę stosowania punktowego tusze kolorowe . Dodatkowo Asahi szacuje, że zastosowanie EKG skutkuje oszczędnością materiałów na płytki rzędu 20 procent.

Asahi AWP™ CleanPrint można myć wodą, co wspiera podejście firmy Solvent ZERO do rozwoju produktów. Płyty AWP™-DEW uzyskały już certyfikat neutralności pod względem emisji dwutlenku węgla we współpracy z Carbon Trust, a płyty AWP™-CleanFlat znajdują się obecnie w końcowej fazie programu zatwierdzania neutralności pod względem emisji dwutlenku węgla. Obie płyty zaprojektowano z myślą o zrównoważonym rozwoju. Płyty te dzięki dokładnemu pasowaniu idealnie nadają się do druku EKG. Redukują ilość odpadów i wpływ na środowisko, minimalizując zużycie atramentu i rozpuszczalnika oraz redukując czas narządzania i ilość odpadów. A ponieważ można je myć wodą, eliminują potrzebę stosowania agresywnych środków chemicznych w procesie wytwarzania płyt.

Na podstawie informacji firmy Asahi Photoproducts

 Produkcja: WebFabrika 1999-2024 | Kontakt | Regulamin | Polityka Prywatności