Francuska drukarnia książek osiąga lepszą jakość i większą trwałość dzięki wodnym płytom fleksograficznym AsahiPoprzedni artykuł 

Prezes Imprimerie Floch Hubert PEDURAND z pełnowymiarową płytą Asahi AWP™-DEW obrobioną przy użyciu urządzenia do obróbki płyt Asahi AWP™ 4260 PLF (w tle).
Prezes Imprimerie Floch Hubert PEDURAND z pełnowymiarową płytą Asahi AWP™-DEW obrobioną przy użyciu urządzenia do obróbki płyt Asahi AWP™ 4260 PLF (w tle).

Firma Asahi Photoproducts, pionier w rozwoju fleksograficznych płyt fotopolimerowych, poinformowała dzisiaj, że francuska drukarnia książek ImprimerieFloch korzysta z certyfikowanej technologii Carbon Neutral AWP™ Zmywalne wodą płyty fleksograficzne CleanPrint nie tylko poprawiają jej pozycję w zakresie zrównoważonego rozwoju, ale także poprawiają jakość druku dla swoich klientów.

Założona w 1929 roku firma Floch zaczęła używać płyt fleksograficznych Asahi Photoproducts w latach 80-tych. Ponieważ firma starała się nadążać za najnowszymi technologiami druku, w 1997 roku Floch zmodernizował jednostkę do obróbki płyt Asahi AWF 110, aby umożliwić produkcję bardzo cienkich płyt o grubości 0,85 mm z żywicy APR przemywanej wodą. „W tamtym czasie” – powiedział Hubert PEDURAND, prezes firmy Floch – „nie były dostępne żadne specjalne jednostki produkujące płyty książkowe. Chociaż rozwiązanie w postaci żywicy APR jest przeznaczone do produkcji płyt falistych o grubości od 1,7 do 8 mm, współpracując z Asahi, byliśmy w stanie dostosować sprzęt do naszych potrzeb i służył nam dobrze przez kilka dziesięcioleci.

W 2022 roku przedstawiciele firmy Floch odwiedzili klienta Asahi, aby zapoznać się z jeszcze nowszą technologią – naświetlarką płyt CDI, płytami litymi i zautomatyzowanym stołem do cięcia. „Po zobaczeniu tego rozwiązania w praktyce” – dodał pan PEDURAND – „zamawialiśmy płyty Asahi AFP™-TOP w sklepie referencyjnym do drukowania stron z bryłami lub sitami i byliśmy tak zadowoleni z wyników, że ostatecznie wprowadziliśmy produkcję płyt dom. W 2023 roku zakupiliśmy naświetlarkę do płyt ESKO CDI i jednostkę do obróbki płyt Asahi 4260 PLF, a także rozpoczęliśmy korzystanie z zmywalnych wodą płyt Asahi AWP™-DEW CleanPrint . Dzięki temu rozwiązaniu jesteśmy w stanie wyprodukować we własnym zakresie prawie 9 000 metrów kwadratowych płyt rocznie, co daje nam większą kontrolę nad procesem i zapewnia wyjątkowe rezultaty.

„Wspaniale się współpracowało z zespołem Asahi, instalując system w niecałe dwa tygodnie. Do końca drugiego tygodnia wyprodukowaliśmy 93 płyty i wydrukowaliśmy trzy książki przy użyciu płyt AWP™-DEW, które posiadają certyfikat Carbon Neutral. My – i nasi klienci – jesteśmy absolutnie zachwyceni ulepszeniami produkcji, które udało nam się osiągnąć, w tym wyższą jakością, szybszą produkcją płyt, mniejszą ilością odpadów przy narządzaniu, mniejszą liczbą przestojów prasy z powodu czyszczenia płyt i, oczywiście, znacznie bardziej zrównoważonym podejściem proces drukowania. To był naprawdę ważny krok dla naszej firmy i zapewnił nam pozycję jednej z najbardziej zrównoważonych drukarni książek we Francji”.

Ponadto firma Floch jest jedną z pierwszych na świecie, która zainstalowała najnowocześniejszy system recyklingu ścieków Asahi AWP-LOOP™ jako część swojego AWP™. Rozwiązanie do obróbki płyt fleksograficznych CleanPrint . Umożliwia to firmie zmniejszenie produkcji ścieków nawet o 70% i zużycia detergentu W350 o 50%, co jeszcze bardziej zmniejsza wpływ firmy Floch na środowisko. W tradycyjnej obróbce płyt metodą mycia wodą jeden metr kwadratowy płyt fleksograficznych wymaga zużycia średnio około 10 litrów wody. System AWP-LOOP zmniejsza ilość ścieków do około 3 litrów i zatrzymuje 70% wody w systemie z obiegiem zamkniętym. Firma Asahi wkrótce ogłosi możliwość stosowania w procesie wytwarzania płyt detergentów do mycia naczyń zamiast detergentów przemysłowych, co jeszcze bardziej zwiększy trwałość swoich płyt do mycia wodą. Ostatecznym celem jest wykorzystanie czystej wody z kranu w procesie prania bez użycia detergentu, a inżynierowie Asahi pracują nad osiągnięciem tego celu do roku 2025.

Na podstawie informacji firmy Asahi Photoproducts

 Produkcja: WebFabrika 1999-2024 | Kontakt | Regulamin | Polityka Prywatności