Xeikon wprowadza najszybszą maszynę do etykietowania z tonerem, która umożliwia w pełni zautomatyzowaną pracęPoprzedni artykuł 

Firma Xeikon ogłosiła wprowadzenie nowej, wysokowydajnej i wysoce zautomatyzowanej drukarki na suchy toner, przeznaczonej specjalnie do masowego druku etykiet o najwyższej jakości. Model Xeikon LX3000, pieszczotliwie nazywany The LION, zostanie po raz pierwszy zaprezentowany publiczności na stoisku Xeikon podczas Labelexpo Europe 2023 w Brukseli, w dniach 11–14 września.

Zbudowana z myślą o szerokości wstęgi 330 mm, Xeikon LION LX3000 to pięciokolorowa drukarka z suchym tonerem opracowana jako odpowiedź na wymagania klientów dotyczące wyższej wydajności i bardziej opłacalnych rozwiązań do masowej produkcji wysokiej jakości etykiet cyfrowych. Odwiedzający targi będą mieli okazję na własne oczy przekonać się o najnowocześniejszej technologii pracy z prędkością 42 m/min. Jest to wzrost prędkości o 40% w porównaniu z obecną prędkością 30 m/min Xeikona. Zautomatyzowana, precyzyjna kontrola jakości gwarantuje, że produkt końcowy spełnia najwyższe standardy bez ręcznej interwencji.

Xeikon LX3000 jest wyposażony w innowacyjny tempomat firmy Xeikon, który wykorzystuje zaawansowaną technologię wizyjną i sztuczną inteligencję do ciągłego monitorowania i automatycznego dostosowywania ustawień produkcji druku. Tempomat sprawdza, dostosowuje i raportuje pięć kluczowych ustawień, aby zapewnić precyzyjną rejestrację kolorów, gęstość stacji drukującej i spójność z ustawionym kolorem referencyjnym. ponieważ jakość produkcji zależy od czynników zewnętrznych (środowisko, podłoże, operator) i wewnętrznych (proces druku). Jeżeli jakość nie spełnia oczekiwań klienta, generowane jest automatyczne powiadomienie, które drukuje się obok wydruku. To fizyczne oznaczenie może napędzać kolejne działania na kolejnych etapach procesów produkcyjnych. Ponadto dostarcza dane ilościowe do monitorowania ogólnej efektywności sprzętu (OEE), pomagając drukarzom w jeszcze większej optymalizacji procesów produkcyjnych.

Według Franka Jacobsa, starszego menedżera produktu, nowy tempomat znacznie zwiększa wydajność i produktywność drukarki, zmniejszając ilość odpadów i umożliwiając operatorom skupienie się na zadaniach wyższego rzędu. „Właściciele marek przyzwyczaili się do zalet druku cyfrowego, w tym niezrównanej elastyczności, doskonałej jakości i szybkiej dostawy. Teraz, dzięki niezawodności technologii tonera Xeikon, która zapewnia bardzo dokładną zmienną długość powtórzeń, w połączeniu z potężną wydajnością LION i tempomatem zapewniającym w 100% doskonałe wydruki, drukarki etykiet mogą drukować większe nakłady wysokiej jakości pracy znacznie taniej.”

Będąc ewolucją wiodącej na rynku technologii tonerów firmy Xeikon, LION LX3000 może drukować na szerokiej gamie podłoży samoprzylepnych bez gruntowania i robi to przy użyciu najbardziej bezpiecznych dla żywności tonerów dostępnych obecnie na rynku. Jakość druku jest również zgodna z ustalonymi standardami wysokiej jakości firmy Xeikon, charakteryzującymi się rozdzielczością 1200 dpi.

Wysokiej klasy LION jest skonfigurowany z nowymi tonerami ECO firmy Xeikon, które zostały opracowane w ponad 60% z wysokiej jakości PET pochodzącego z recyklingu, aby zapewnić maksymalny zrównoważony rozwój. Wolne od fluoru, bisfenolu A (BPA), TPO i olejów mineralnych, a także w 100% wegańskie, tonery ECO spełniają ograniczenia dotyczące bezpieczeństwa żywności i pozostają najbardziej bezpieczną technologią cyfrową dla żywności, odpowiadając na obawy konsumentów dotyczące ich zdrowia i dobrostanu zwierząt.

Ta innowacja jest kolejnym dowodem na to, że Xeikon jest w pełni zaangażowany w cyfryzację produkcji poligraficznej, zawsze dostosowując się do zmieniających się wymagań rynku i zmiennych potrzeb swoich klientów. Co więcej, zwiększając szybkość swojej technologii tonerów do etykiet, Xeikon podnosi także próg rentowności pomiędzy drukiem cyfrowym i konwencjonalnym, umożliwiając klientom wykorzystanie zyskownych możliwości na tym niezwykle konkurencyjnym rynku.

„Xeikon w dalszym ciągu odpowiada na specyficzne wymagania naszych klientów i coraz częściej otrzymujemy większą liczbę zapytań o bardziej konkurencyjne rozwiązania. Xeikon LX3000 powstał w wyniku wysłuchania tych cennych opinii, szczególnie od tych naszych klientów, którzy obsługują większą głośność . Po bardziej szczegółowym omówieniu z niektórymi z nich nowej drukarki w ciągu ostatnich kilku miesięcy, stało się jasne, że wprowadzenie na rynek stanowi znaczący krok we właściwym kierunku” – dodaje Jacobs. „Jesteśmy bardzo podekscytowani wpływem, jaki LION będzie miał na rynek i wartością, jaką przyniesie naszym klientom”.

„Fantastycznie jest w końcu wrócić na Labelexpo w Brukseli, zwłaszcza że Xeikon pojawia się na wystawie z tak wieloma niesamowitymi nowymi rozwiązaniami, w tym przełomowym X eikon LX3000. Wprowadzenie tej zaawansowanej maszyny do etykiet stanowi ważny kamień milowy w naszym zaangażowaniu w tworzenie rozwiązań dostosowanych do konkretnych zastosowań, które zapewniają naszym klientom przewagę konkurencyjną. Misją Xeikon jest kontynuowanie tej ścieżki i uczynienie technologii cyfrowej pierwszym wyborem dla wszystkich drukarzy etykiet” – komentuje Filip Weymans, wiceprezes ds. marketingu Xeikon.

Odwiedzający Labelexpo Europe 2023 w Brukseli powinni udać się na stoisko Xeikon (#C29) w hali 5, aby usłyszeć ryk LIONA.

Na podstawie informacji firmy Xeikon

 Produkcja: WebFabrika 1999-2024 | Kontakt | Regulamin | Polityka Prywatności