Xeikon zademonstruje zalety PantherCure w zakresie zrównoważonego rozwoju na targach Labelexpo Europe 2023Poprzedni artykuł 

Xeikon zaprezentuje swoją przewagę konkurencyjną w zakresie innowacji w drukarkach atramentowych poprzez wprowadzenie atramentów PantherCure UV LED na targach Labelexpo Europe 2023 we wrześniu. Nowa rodzina atramentów, w połączeniu z ulepszoną technologią rastrowania, nowymi przebiegami i zaktualizowanym oprogramowaniem, oferuje szereg korzyści w zakresie kosztów druku, korzyści w zakresie zrównoważonego rozwoju i poprawę jakości. Postępy te w znacznym stopniu pomogą drukarniom stawić czoła ostrej presji cenowej i ciągłemu zapotrzebowaniu na bardziej przyjazne dla środowiska rozwiązania w produkcji etykiet i opakowań, przy jednoczesnej poprawie jakości obrazu.

Dzięki atramentom PantherCure UV LED firma Xeikon ulepsza serię drukarek atramentowych UV Panther, aby zaoferować niezwykle konkurencyjne rozwiązanie o najwyższych parametrach środowiskowych, bez zwiększania kosztów inwestycji w maszynę drukarską. Oferując niższe zużycie energii i atramentu, dłuższą żywotność lampy oraz rozszerzoną gamę kolorów z ulepszonym OEE (ogólną efektywnością sprzętu), nowe tusze UV LED odegrają zasadniczą rolę w umożliwieniu firmie Xeikon ustanowienia nowego standardu w technologii druku atramentowego.

„Jesteśmy bardzo podekscytowani możliwością zaprezentowania naszych atramentów PantherCure UV LED na targach Labelexpo , gdzie można je zobaczyć pracujące na maszynie atramentowej Xeikon PX3300. Po prawie trzech latach spędzonych na opracowywaniu tych innowacyjnych atramentów i pomyślnym zakończeniu testów beta u klienta, przedstawiamy teraz pełny zakres naprawdę najbardziej zrównoważonego rozwiązania w zakresie druku atramentowego UV na rynku” – mówi Johan Van de Velde, menedżer produktu Xeikon Drukarka atramentowa. „Po ogłoszeniu w zeszłym roku nowej rodziny atramentów, wysłuchaliśmy opinii i ciężko pracowaliśmy, aby określić ilościowo korzyści. Teraz możemy podzielić się wynikami, które, szczerze mówiąc, są bardzo imponujące”.

Korzyści w zakresie zrównoważonego rozwoju zaobserwowane w przypadku prasy Panther wyposażonej w diody LED obejmują 10-krotne wydłużenie żywotności lampy. Lampy LED mogą wytrzymać do pięciu lat (lub około 20 000 godzin) w porównaniu do żarówek rtęciowych (Hg), które wymagają wymiany średnio co 2000 godzin, co oznacza, że powstaje mniej niebezpiecznych odpadów. Co więcej, diody LED nie wymagają warm-up ani cool-down eliminują czas oczekiwania i czuwania, a także zapewniają o 21% mniej energii potrzebnej w aktywnej fazie drukowania. Łącznie zużycie energii spadnie średnio o 59 kWh dziennie, co przekłada się na mniejszy wpływ na środowisko, zmniejszoną emisję CO2 i znacznie niższe koszty (co odpowiada oszczędności w wysokości 6900 euro rocznie przy założeniu kosztu 0,32 euro na kWh).

Jeśli chodzi o jakość obrazu, firma Xeikon opracowała nowy ekran Dionizosa, zapewniający ostrzejsze, bardziej efektowne obrazy, które wraz z nowymi przebiegami i oprogramowaniem pomagają obniżyć zużycie atramentu nawet o 30%, w zależności od parametrów zadania. Co ważne, drukarki będą mogły również wykorzystać rozszerzoną gamę kolorów, aby osiągnąć aż do 88,7% palety Pantone przy użyciu samego CMYK (w zakresie Delta E wynoszącym 2, wzrastając do 94% przy Delta E ≤ 3).

Holenderska Blana BV, członek Asteria Group, jest pierwszym klientem, który wdrożył do produkcji nowe atramenty UV LED firmy Xeikon. Firma pełni funkcję ośrodka testów beta od października 2022 r., kiedy to istniejąca maszyna atramentowa Xeikon PX3000 przeszła modernizację w terenie. Blana odnotowuje obecnie wyjątkowo wysokie oszczędności energii, co w ujęciu realnym potwierdza ogromne korzyści w zakresie zrównoważonego rozwoju, jakie zapewniają atramenty PantherCure LED. Blana mogła drukować bez problemów i doświadczyła jedynie minimalnych przestojów w okresie testowym. Potwierdzają, że dzięki nowej technologii utwardzalnego atramentu PantherCure LED firmy Xeikon osiągnięto imponujące 35% oszczędności energii.

„Nasze zaangażowanie we wprowadzanie na rynek rozwiązań, które przesuwają granice, wciąż trwa i jesteśmy wdzięczni Blanie za bliską współpracę z nami nad udoskonaleniem przełomowej technologii PantherCure LED” – mówi Filip Weymans, wiceprezes ds. marketingu w Xeikon. „Można by uczciwie powiedzieć, że Xeikon trochę spóźnił się na imprezę dotyczącą drukarek atramentowych, ale w ciągu ostatnich kilku lat znacznie przyspieszyliśmy naszą technologię. Teraz dzięki atramentom UV LED i utwardzaniu w naszych prasach Panther przejmujemy wiodącą pozycję na rynku i ugruntowujemy pozycję pionierów w zakresie innowacji w drukarkach atramentowych”.

Atramenty PantherCure LED (CMYK i biały) są natychmiast dostępne w drukarkach Label Discovery Panther ( podstawowa maszyna do druku atramentowego Xeikon ), Xeikon PX2200 i Xeikon PX3300. Obecni klienci będą mogli zaktualizować swoje maszyny Panther do nowego zestawu atramentów.

Xeikon zaprasza gości na swoje stoisko nr 5C29, aby doświadczyć na żywo mocy prasy Panther z atramentami UV LED i omówić możliwości.

Na podstawie informacji firmy Xeikon

 Produkcja: WebFabrika 1999-2024 | Kontakt | Regulamin | Polityka Prywatności