Maszyna Canon imagePRESS V1350 dostarczona przez firmę Amagraf w drukarni Box-GrafPoprzedni artykuł 

Od lewej: Tomasz Lipiec, Piotr Alwingier
Od lewej: Tomasz Lipiec, Piotr Alwingier

Kiedy Robert Szymańczak - właściciel drukarni Box-Graf - rozpoczął poszukiwania maszyny do druku kolorowego i czarno-białego, zależało mu na urządzeniu, które gwarantowałoby wysoką jakość produkcji, ale także wydajność, a co za tym idzie – przyniosłoby jego firmie oszczędności. Trafił wówczas na urządzenie Canon w ofercie Amagraf. Dogłębna analiza oczekiwań Box-Grafu i testy sprawiły, że niebawem rozpoczęła tu pracę maszyna Canon imagePRESS V1350. To jeden z pierwszych w Polsce i pierwszy model tego urządzenia dostarczony przez Amagraf – dystrybutora rozwiązań firmy Canon w obszarze Professional Print. Dzięki tej inwestycji Box-Graf, jak zapewnia jego właściciel, realizuje obecnie produkcję z jeszcze wyższą jakością i wydajnością.

Drukarni Box-Graf z Kad w województwie mazowieckim od lat przyświeca misja zaspakajania potrzeb klientów i ich oczekiwań w zakresie drukowania najwyższej jakości produktów z obszaru szeroko pojętego akcydensu, opakowań oraz introligatorni. Robert Szymańczak stawia przede wszystkim na jakość i wydajność swojej produkcji, dlatego już od jakiegoś czasu przyglądał się nowej cyfrowej maszynie do druku kolorowego, aby poprawić parametry wydajnościowe w swoim zakładzie, a klientom zaproponować jeszcze wyższą jakość usług. „Ten niesłychanie skromny człowiek – mówi Piotr Alwingier, jeden ze współwłaścicieli firmy Amagraf – nie boi się wyzwań i z pasją rozwija swoją drukarnię. Dlatego po wspólnej analizie potrzeb i oczekiwań, wielu przeprowadzonych testach urządzeń konkurencyjnych zdecydował się na zakup zaoferowanej przez nas maszyny, która w największym stopniu odpowiadałaby na nie. Taką okazała się Canon imagePRESS V1350”.

Wybór podyktowany był – jak podkreśla Tomasz Lipiec, Business Development Manager DP&S PP Partner Sales w firmie Canon – bardzo wysoką stabilnością produkcji, jaką oferuje to urządzenie. „Głównym celem tej inwestycji – mówi - było zwiększenie mocy produkcyjnych drukarni. W krótkim czasie okazało się, że wdrożenie arkuszowego systemu do druku kolorowego Canon imagePRESS V1350 było strzałem w dziesiątkę w zakresie oczekiwań klienta. Ważnym elementem dla niego była bowiem stabilna produkcja, w tym na papierach o wysokiej gramaturze, z czym maszyna radzi sobie bardzo dobrze. Warto dodać, że jest to pierwsze w Polsce urządzenie z serii V1350 sprzedane z kontrolerem Fiery, co umożliwiło klientowi płynne przejście na nowy system druku oraz pełną integrację z funkcjonującym w drukarni środowiskiem druku”.

„Główną zaletą maszyny Canon imagePRESS V1350 – mówi Robert Szymańczak - jest maksymalna stabilność druku jaką ona gwarantuje. Wpływa to na sprawną i bezproblemową realizację zleceń, gwarancję ich wykonania w uzgodnionym z klientem czasie, wysoką jakość oraz wydajność, która wpływa na czas realizacji produkcji, a w efekcie - na generowane oszczędności. Równie istotnym był dla nas fakt, że maszyna umożliwia stosowanie szerokiego spektrum podłoży drukowych, aż do gramatury 500 g/m2. Co więcej, gwarantuje stabilną produkcję – bez zacięć i przestojów. Maszyna zaproponowana przez Amagraf wypadła najlepiej w zakresie druku kolorowego oraz dalszej obróbki po druku w przeprowadzonych przed zakupem testach, uwzględniających rozwiązania innych producentów. Niewątpliwie inwestycja ta jest również jednym z elementów unowocześnienia procesu produkcji, na czym także nam zależało. Cenimy sobie również partnerów, jaką przy tej inwestycji były firmy Amagraf i Canon – ich obsługę zarówno przedsprzedażową jak również po zakupie urządzenia”.

„Canon imagePRESS V1350 to maszyna, która pojawiła się na rynku polskim wiosną tego roku – mówi Piotr Alwingier. - Urządzenie to korzysta z rozwiązań wykorzystywanych w serii imagePress C1010 oraz z technologii wprowadzonych na rynek wraz z serią V1000, która od początku była projektowana z myślą o doskonałej stabilności pracy i kolorów, jak i wysokiej precyzji zadruku z obu stron. Oferuje wyjątkowe osiągi i najwyższą produktywność w swojej klasie urządzeń tonerowych na papier cięty. Gwarantowana przez imagePRESS V1350 prędkość druku to aż 135 stron na minutę, a łączny miesięczny nakład może w jej przypadku wynieść nawet 2,4 miliona stron. Bardzo cieszy nas fakt, że możemy oferować to innowacyjne urządzenie, bo jest ono odpowiedzią na wiele potrzeb klientów, z jakimi obecnie się mierzą. Są to spadające nakłady, personalizacja, potrzeba wydruków wysokiej jakości na różnych gramaturach papieru, ekonomiczna i wydajna produkcja i wiele innych. Możliwości tej maszyny są naprawdę ogromne. Również nasza – Amagrafu – elastyczność jest duża, ponieważ jesteśmy w stanie w rozliczeniu odebrać poprzednie urządzenie od klienta, niezależnie od jego producenta, tak jak miało to miejsce w przypadku Box-Grafu. To istotna kwestia dla firm, które myślą o rozwoju, a obawiają się inwestycji ze względu na maszyny, którymi dysponują, a które nie są najnowocześniejsze, ale wciąż sprawne. Jesteśmy elastyczni i z pewnością znajdziemy korzystne rozwiązanie dla każdego”.

W urządzeniu zastosowano podciśnieniowy podajnik papieru, prostą drogę papieru, zaawansowane rozwiązanie kontroli temperatury na pasie transmisyjnym POD-SURF oraz zintegrowany system chłodzący wydruk. Jak zapewnia producent, dzięki nim możliwa staje się realizacja wysokich nakładów bez kompromisów względem jakości i czasu pracy. Nad kolorami czuwa tu technologia Multi Density Adjustment Technology (Multi-D.A.T.), która, wraz z wbudowanym czujnikiem spektrofotometrycznym, zapewnia automatyczną kalibrację koloru. Dodatkowo – jak podkreśla dostawca – zaawansowane technologie pasowania (m.in. stała marka boczna) gwarantują precyzję zadruku z obu stron. Model V1350 jest przeznaczony do drukowania książek, broszur, katalogów i ulotek, poprzez wizytówki, aż po plakaty czy kalendarze, ale także opakowania.

Warto wspomnieć, że sprzedaż o której mowa, zrealizowana została poprzez kanał partnerski firmy Canon, który zyskuje w ostatnim czasie na znaczeniu. „Kontrakty realizowane wspólnie z naszymi partnerami udowadniają, że firmy takie jak Amagraf będąc blisko rynku i potencjalnych klientów, doskonale znają ich oczekiwania i potrzeby. Z kolei wiedza i doświadczenie firmy Canon pozwalają nam razem na skuteczną rywalizację na rynku. Wspólna praca, wsparcie i zaangażowanie wszystkich stron powoduje, że takich wdrożeń spodziewamy się więcej, mając na uwadze przede wszystkim korzyści klientów” – podsumowuje Tomasz Lipiec.

„Mamy nadzieję – podkreśla Piotr Alwingier – że maszyna Canon imagePRESS V1350 znajdzie swoje zastosowanie w kolejnych polskich drukarniach. Wszystkich zainteresowanych, pragnących poznać bliżej jej szerokie możliwości, zapraszamy do kontaktu z nami”.

Na podstawie informacji Poligraficznej Agencji Informacyjnej

 Produkcja: WebFabrika 1999-2024 | Kontakt | Regulamin | Polityka Prywatności