XSYS uhonorowany nagrodą FPPA za doskonałość w zakresie innowacji w przygotowalni fleksograficznejPoprzedni artykuł 

XSYS, wiodący specjalista światowej branży druku fleksograficznego, z dumą ogłasza, że został nagrodzony nagrodą FPPA Innovation Excellence Award 2024 za w pełni automatyczną linię do wytwarzania płyt ThermoFlexX Catena+. Otrzymana podczas 25. dorocznej konferencji stowarzyszenia, która odbyła się 26 lutego w Indian Wells w Kalifornii, nagroda jest wyrazem uznania dla ciągłego zaangażowania XSYS w dostarczanie przełomowych innowacji, które pozwalają przygotowalni i konwerterom uzyskiwać doskonałe rezultaty.

ThermoFlexX Catena+ to kompleksowe rozwiązanie przepływu pracy opracowane w celu usprawnienia procesu wytwarzania płyt fleksograficznych przy pełnej automatyzacji w celu zwiększenia wydajności, wysokiej precyzji i mniejszej ilości odpadów. Integrując najnowocześniejszą automatyzację i inteligentne oprogramowanie, Catena+ umożliwia przygotowanie do druku w celu wyprodukowania wysokiej jakości płyt przy minimalnej interwencji operatora, zmniejszając w ten sposób ryzyko błędów i maksymalizując produktywność.

Catena+ nie tylko zapewnia doskonałe rezultaty drukowania, ale także wspiera ważne cele w zakresie zrównoważonego rozwoju, wykorzystując najnowszą technologię naświetlania UV LED i optymalizując proces, szczególnie w połączeniu z płytami fleksograficznym XSYS i technologią rastrowania powierzchni ThermoFlexX Woodpecker. Został wybrany przez komisję oceniającą jako zwycięzca spośród wielu zgłoszeń i nagrodzony „Doskonałością w przygotowaniu do druku fleksograficznego za wybitne osiągnięcia w branży fleksograficznej 2024”.

„Jesteśmy niezwykle zaszczyceni otrzymaniem tej nagrody branżowej za system do wytwarzania płyt Catena+” – powiedział Dan Rosen, dyrektor sprzedaży ds. klientów narodowych na Amerykę Północną, który odebrał trofeum wraz z dyrektorem technicznym Jamesem Van Buskirkiem. „Jako XSYS jesteśmy zaangażowani we wprowadzanie na rynek innowacji, które pozwalają naszym klientom być najlepszymi w swojej dziedzinie. Ta nagroda wyraźnie dowodzi, że XSYS zapewnia właściwe odpowiedzi na dzisiejsze wyzwania i przesuwa granice automatyzacji z korzyścią dla naszych klientów i szerszej branży.

Coroczne nagrody stowarzyszenia Flexographic Prepress Platemakers Association (FPPA) Excellence in Flexo Pre-press Awards przyznawane są i świętują wybitne osiągnięcia, innowacyjność, zrównoważony rozwój i ogólną doskonałość w zakresie przygotowania do druku fleksograficznego w branży poligraficznej. Kategoria Innowacja w szczególności nagradza postępy w technologii, procesach lub metodologiach, które znacznie zwiększyły możliwości przygotowania do druku fleksograficznego.

Uzasadniając wybór automatycznej linii Catena+ jako zwycięzcy, jurorzy, w skład których wchodzą członkowie zarządu FPPA i komitetu marketingowego, podkreślili elastyczność, jaką zapewnia jej modułowa konstrukcja, co oznacza, że rozwiązanie może rosnąć wraz z biznesem i wzrost wydajności, jaki przynosi produkcja talerzy. W szczególności zauważyli, że innowacyjność Catena+ została sprawdzona na rynku dzięki kilku pełnym systemom skutecznie działającym w środowiskach produkcyjnych.

Podczas konferencji Dan Rosen wygłosił prezentację na temat płyt zoptymalizowanych pod diody LED, podczas której podzielił się wynikami szczegółowego badania druku. Omawiając zalety płyt fleksograficznych nyloflex® FTV i NEF, przedstawił próbki druku powstałe we współpracy z Cyber Graphics. Wiodący sklep handlowy ma doświadczenie w stosowaniu technologii naświetlania płyt LED i jako pierwszy w Ameryce Północnej wdrożył pralkę, suszarkę, urządzenie do wykańczania światłem i układarkę Catena-WDLS firmy XSYS.

Na podstawie informacji firmy XSYS

 Produkcja: WebFabrika 1999-2024 | Kontakt | Regulamin | Polityka Prywatności