HEIDELBERG wchodzi na rosnący rynek przemysłowego druku cyfrowego z rodziną JetfirePoprzedni artykuł 

Jetfire 50 firmy HEIDELBERG: produktywny i niezawodny w formacie B3 już dostępny
Jetfire 50 firmy HEIDELBERG: produktywny i niezawodny w formacie B3 już dostępny

Heidelberger Druckmaschinen AG (HEIDELBERG) rozszerza swoją ofertę maszyn do druku cyfrowego i prezentuje nową rodzinę Jetfire dla rozwijającego się rynku przemysłowego. Systemy oparte są na wiodącej technologii druku atramentowego firmy Canon.

Nowa rodzina Jetfire zostanie zintegrowana z ekosystemem HEIDELBERG poprzez system zarządania produkcją HEIDELBERG Prinect. W ten sposób firma oferuje kompleksowe rozwiązania, które obsługują zarówno druk offsetowy, jak i cyfrowy w ramach jednego systemu, zapewniając maksymalną elastyczność i efektywność kosztową, szczególnie w sektorze akcydensów. HEIDELBERG łączy w ten sposób swoją wiedzę w zakresie druku offsetowego i cyfrowego, aby zapewnić drukarniom hybrydowe środowisko produkcyjne do opłacalnego drukowania w przyszłości.

„Naszym celem jest zaoferowanie naszym klientom, którzy chcą jednocześnie obsługiwać maszyny offsetowe i cyfrowe, atrakcyjnego i zintegrowanego portfolio usług i produktów" - mówi dr David Schmedding, szef sprzedaży w Heidelberger Druckmaschinen AG, a od 1 lipca br. Dyrektor Sprzedaży i Marketingu i Członek Zarządu. HEIDELBERG i Canon widzą potencjał wzrostu w ekspansji druku inkjet i chcą wspólnie wdrożyć tę technologię w branży poligraficznej do produkcji przemysłowej. Tym samym HEIDELBERG dodaje do swojej oferty rozwiązania druku arkuszowego inkjet obok systemów Versafire opartych na tonerze i offsetowych maszyn arkuszowych.

Rozwiązania przemysłowe już w ofercie

W pierwszej kolejności HEIDELBERG będzie oferował istniejący system druku cyfrowego B3 firmy Canon z odpowiednią integracją z systemem Prinect, własnym serwisem i materiałami eksploatacyjnymi pod nazwą Jetfire 50 począwszy od targów drupa 2024 w Düsseldorfie. Planuje się, że maszyna będzie dostarczana klientom od pierwszego kwartału 2025 roku. W kolejnym etapie HEIDELBERG ma zaoferować cyfrową maszynę do druku atramentowego w formacie B2 do druku akcydensów od połowy 2025 roku, a pierwsze dostawy planowane są na początek 2026 roku. Maszyna ta będzie wykorzystywać najnowocześniejszą technologię atramentową, aby przenieść przemysłowy druk cyfrowy na nowy poziom i będzie oferowana jako Jetfire 75 firmy HEIDELBERG. Nowe systemy druku cyfrowego mają być również obsługiwane w pełni automatycznie w zintegrowanym systemie razem z maszynami offsetowymi dzięki Prinect Touch Free za pośrednictwem systemu Prinect firmy HEIDELBERG.

„HEIDELBERG jest dla drukarń partnerem, który może dostarczać i integrować wszystkie nowoczesne technologie w sposób neutralny technologicznie i zorientowany na potrzeby" - kontynuuje Schmedding. "Oferujemy całe spektrum - od tonera po druk atramentowy, od druku offsetowego po druk fleksograficzny - kontrolowane za pomocą systemu zarządzanuia produkcją Prinect".

HEIDELBERG z wieloletnim know-how w sektorze cyfrowym

Maszyny Gallus Labelfire i Gallus One do drukowania etykiet udowodniły, że HEIDELBERG może zaoferować skuteczne rozwiązania inkjet w środowisku przemysłowym. Ponadto firma ma już ponad 3 000 instalacji druku cyfrowego Versafire opartych na tonerze i ponad 1 500 projektów integracji z maszynami do druku cyfrowego innych producentów. Według szacunków rynkowych, rynek do którego HEIDELBERG może adresować swoje rozwiązania cyfrowe, w tym usługi i materiały eksploatacyjne, wzrośnie z około 5 miliardów euro obecnie do 8 miliardów euro do 2028 roku. Firma dąży do znacznego zwiększenia swoich obrotów dzięki rozwiązaniom do druku cyfrowego w perspektywie średnioterminowej.

Jetfire 50 od HEIDELBERG już w ofercie

Jetfire 50 to nowe cyfrowe rozwiązanie produkcyjne dla dostawców usług druku przemysłowego poszukujących alternatywnych metod produkcji. W formacie B3, system łączy w sobie wszystkie zalety elastyczności druku cyfrowego ze stabilnością druku atramentowego w sektorze akcydensowym. Przy wydajności 9 120 arkuszy SRA3 na godzinę, maszyna oferuje doskonałą wydajność w połączeniu z wysoką elastycznością i niezawodnością. Maszyna ma być dostarczana do klientów od pierwszego kwartału 2025 roku.

Najważniejsze dane techniczne:

 • Wydajność Jetfire 50 wynosi 9 120 arkuszy SRA3 na godzinę (co odpowiada około
 • 18 000 stron A4 na godzinę).
 • Do 2,5 miliona dwustronnych arkuszy SRA3 miesięcznie
 • Zrównoważona technologia inkjet na bazie wody o rozdzielczości 1200 dpi x 1200 dpi
 • Gramatura: 60 - 350 g/m²
 • Zintegrowany z HEIDELBERG Prinect Workflow

heidelberg.com/en/jetfire50

Sprzedaż Jetfire 75 od HEIDELBERG w formacie B2 spodziewana jest od połowy 2025 r., a pierwsze dostawy planowane są na początek 2026 r.

Nowy Jetfire 75 oparty na technologii atramentowej w formacie B2 ma na celu ustanowienie nowych standardów w przemysłowym druku cyfrowym. System może drukować 8 700 arkuszy B2 na godzinę. To sprawia, że Jetfire 75 jest ponad dwa razy szybszy niż dotychczasowe maszyny na rynku. Rezultat: wydajność druku do 54 milionów arkuszy B2 rocznie osiąga wysoką wydajność przemysłową w druku akcydensów. Dzięki formatowi papieru 61 x 75 cm można niezwykle wydajnie drukować broszury, książki i inne prace akcydensowe, a także specjalne formaty, takie jak plakaty, banery 6-up, a także prace z danymi zmiennymi i numeracją.

Najważniejsze dane techniczne:

 • Wydajność przemysłowa 8 700 arkuszy B2 na godzinę (odpowiednik około 35 000 stron A4 na godzinę)
 • Wydajność druku do 54 milionów arkuszy B2 rocznie
 • Gramatura: od 60 do 450 g/m²
 • Zrównoważona technologia inkjet na bazie wody z rozdzielczością 1200 x 1200 dpi
 • Zostanie zintegrowany z systemem HEIDELBERG Prinect Workflow

www.heidelberg.com/en/jetfire75

Prinect Touch Free: Nowa opcja Prinect Production Manager-a dla pełnej auto- macji w druku cyfrowym i offsetowym

Aby być konkurencyjnymi i działać w sposób efektywny ekonomicznie, drukarnie odchodzą od ręcznego zarządzania zleceniami. Wychodząc tym potrzebom naprzeciw HEIDELBERG opracował Prinect Touch Free. W pełni zautomatyzowany, hybrydowy system zarządzania procesami, który wykorzystuje sztuczną inteligencję do podejmowania właściwych decyzji produkcyjnych - szybko, automatycznie i zintegrowany z portfolio maszyn offsetowych i cyfrowych.

Jako opcja systemu HEIDELBERG Prinect Production Manager-a, Prinect Touch Free automatycznie znajduje najszybszą i najbardziej wydajną drogę od zadania do gotowego produktu. Umożliwia to drukarniom produkcję dużej liczby zleceń w bardzo krótkich seriach bez dużego nakładu pracy. Prinect Touch Free w sposób ciągły optymalizuje cały portfel zamówień pod względem optymalizacji kosztów produkcji i czasu produkcji. Ponieważ wszystkie technicznie możliwe ścieżki produkcji są przechowywane w systemie, zmiana harmonogramu może być przeprowadzona natychmiast, nawet z offsetu na druk cyfrowy lub odwrotnie. HEIDELBERG jest zatem jedynym producentem, który może wspierać najbardziej opłacalną lub optymalną technologię druku w sposób neutralny technologicznie.

Na podstawie informacji firmy Heidelberg

 Produkcja: WebFabrika 1999-2024 | Kontakt | Regulamin | Polityka Prywatności