Maag GmbH opiera się na duchu innowacji, aby osiągnąć sukces w biznesiePoprzedni artykuł 

Firma Asahi Photoproducts, pionier w rozwoju fleksograficznych płyt fotopolimerowych, poinformowała, że firma Maag GmbH z siedzibą w Ense w Niemczech, założona przez Jürgena Maaga w 1982 r., dodała do swojej oferty zmywalne wodą płyty fleksograficzne AWP™ CleanPrint Carbon Neutral firmy Asahi Photoproducts pod adresem na zlecenie kluczowego klienta. Zastosowanie tych płyt jest zgodne z naciskiem firmy na zrównoważony rozwój. Klient chciał, aby do produkcji opakowań firma przeszła z płyt do mycia rozpuszczalnikiem na płyty do mycia wodą.

„W rzeczywistości produkcja płyt do drukowania opakowań ma stosunkowo niewielki wpływ na ogólny ślad środowiskowy całego łańcucha dostaw opakowań” – powiedział Bernd Hecking, menedżer techniczny. „Ale stosowanie płyt płuczących wodę przyczynia się do naszej filozofii zrównoważonego rozwoju środowiska, neutralności pod względem emisji dwutlenku węgla, redukcji LZO i, co ważne, redukcji ilości odpadów. Wszędzie tam, gdzie możemy wpłynąć na bilans CO2, będziemy robić to najlepiej, jak potrafimy. Dostęp do talerzy, które można myć wodą, to także bonus w zakresie komunikacji, pozwalający na pozyskiwanie nowych klientów. Oprócz lepszej pozycji w zakresie zrównoważonego rozwoju, zmywalne wodą płyty Asahi AWP™ CleanPrint zapewniają lepszą jakość druku i mniej odpadów, co również odegrało rolę w decyzji o dodaniu tych płyt do mieszanki”. Maag kupuje płyty AWP™ CleanPrint od firmy reprodukcyjnej Carl Ostermann Erben GmbH (COE).

Historia Maag GmbH charakteryzuje się wyzwaniami, innowacjami i wyraźnym zaangażowaniem w zrównoważony rozwój. Od początków małej firmy, która prawie nie osiągnęła swojej obecnej pozycji pioniera w technologii opakowań zrównoważonych pod względem środowiskowym, postęp rozwojowy osiągnięty przez firmę Maag GmbH pokazuje, jak zaangażowanie w zrównoważony rozwój może być skuteczne nie tylko pod względem ekologicznym, ale także ekonomicznym. Firma zatrudnia obecnie 80 członków zespołu, działa w oparciu o nowy, zaprojektowany w sposób zrównoważony zakład produkcyjny i osiąga obroty w wysokości około 20 milionów euro. Siedemdziesiąt procent jej działalności dotyczy opakowań do żywności, a pozostałe 30% to zabawki, produkty higieniczne i kosmetyki.

W ramach swojej podróży na rzecz zrównoważonego rozwoju firma Maag przyjęła podejście do zarządzania odchudzonego i posiada certyfikat ISO 14001. W 2016 roku firma utworzyła nowe stanowisko Menedżera ds. zrównoważonego rozwoju/Menedżera BHP i powołała eksperta ds. zarządzania środowiskowego, który współpracował z Agencją ds. Efektywności Nadrenii Północnej-Westfalii, instytucją doradczą, która pomaga firmom działać w sposób bardziej zrównoważony. „Zaangażowanie go na pokład dało nam ogromny impuls w naszych wysiłkach na rzecz zrównoważonego rozwoju” – dodał Hecking. „Pomógł nam zrozumieć, co musimy zrobić, aby zatoczyć koło. Obecnie prawie wszystkie nasze produkty to opakowania z polipropylenu o strukturze monomateriałowej, które w dużym stopniu nadają się do recyklingu. Dzięki tym wszystkim osiągnięciom nie rozmawiamy już z kupującym o cenie; rozmawiamy z twórcami produktów lub menedżerami ds. marketingu na temat nowych produktów i tego, czy nadają się one do recyklingu. To inne podejście, a posiadanie w naszym portfolio płytek do mycia wodą również pomaga w pogłębieniu tej rozmowy”.

W 2020 roku spółka uruchomiła nowy zakład produkcyjny spełniający najnowocześniejsze wymagania w zakresie ochrony klimatu, obejmujący panele fotowoltaiczne na dachu, odzysk energii z ciepła odpadowego powstałego w procesie konwersji, niskoemisyjne wytwarzanie mocy chłodniczych, a docelowo , także sprężonego powietrza. „W rzeczywistości od 2021 r. jesteśmy całkowicie neutralni pod względem emisji dwutlenku węgla” – powiedział Hecking.

Druk fleksograficzny jest szeroko stosowaną metodą druku na całym świecie. Obecnie stosowane płyty drukarskie to głównie płyty zmywalne rozpuszczalnikiem, które wymagają roztworu płuczącego na bazie rozpuszczalników organicznych na etapie wymywania w procesie wytwarzania płyt. Asahi Kasei opracowuje i produkuje zmywalne wodą płyty, które wykorzystują wodny roztwór myjący, który jest w równowadze z środowiskiem.

Na podstawie informacji prasowej firmy Asahi Photoproducts

 Produkcja: WebFabrika 1999-2024 | Kontakt | Regulamin | Polityka Prywatności