ABSR – jeden z największych na rynku francuskim resellerów produktów poligraficznych, powiększył ostatnio swój park sprzętowy o dwa rozwiązania marki Agfa. Pracę rozpoczęły tu: hybrydowa maszyna Jeti Tauro H3300 oraz bazująca na technologii roll-to-roll Jeti Condor RTR5200. Ta druga, oferująca zadruk o szerokości do 5,2 m, oznacza dla ABSR wejście w zupełnie nowy segment produkcji i znaczący krok w jej rozwoju. Jak podkreśla jej kierownictwo, oba niedawne zakupy umożliwią firmie zaoferowanie krótszej realizacji zleceń, bardziej zdywersyfikowanego portfolio oraz najwyższej jakości obsługi.
Agfa Jeti Condor RTR5200 – „gamechanger” w parku sprzętowym ABSR
Szefowie ABSR podkreślają, że pierwsza w ich wyposażeniu cyfrowa maszyna oferująca zadruk mediów giętkich o szerokości nawet 5,2 m, zmienia perspektywę usług oferowanych przez nią w technologii roll-to-roll. Jest jednocześnie kolejnym, znaczącym krokiem w jej rozwoju technologicznym. Maszyna pracuje z prędkością maksymalną 672 m2/h zadrukowując ponad 5-metrowe zwoje z materiałem, wychodząc tym samym naprzeciw rosnącym potrzebom klientów z segmentu druku wielkoformatowego. Kierownictwo ABSR podkreśla, że wybór urządzenia marki Agfa potwierdza hołdujące w tym przedsiębiorstwie przywiązanie do rozwiązań reprezentujących najwyższą jakość i chęć optymalizacji procesów wytwórczych. Ta zatrudniająca 12 osób firma specjalizuje się w druku wielkoformatowym z wykorzystaniem różnych podłoży sztywnych i giętkich, znakowaniu i zdobieniu tekstyliów oraz cięciu i grawerowaniu laserowym.
Założona w 2003 roku, od początku koncentrowała się na obsłudze resellerów, oferując szeroką gamę zadrukowanych podłoży i materiałów poligraficznych: od plandek i płócien, aż po media winylowe i sztywne. Zakup maszyny Jeti Condor RTR5200 umożliwi jej zwiększenie wolumenu produkcji i zagwarantuje szybszą jej realizację, co – zdaniem szefów ABSR – jest kluczowe w kontekście utrzymania konkurencyjności w segmencie druku wielkoformatowego. Dealerzy współpracujący z francuską firmą mają obecnie do dyspozycji większe niż dotychczas portfolio dostępnych produktów i usług poligraficznych: od naciągniętych płócien do znakowania odzieży, oferowanych w ramach kompleksowej, profesjonalnej usługi świadczonej przez ABSR jako podwykonawcę.
Jeti Condor RTR5200 pozwala firmie obsługiwać zlecenia wysokonakładowe, czyniąc ją – jak podkreśla producent – idealną do realizacji reklam zewnętrznych, billboardów i materiałów typu signage. Agfa dodaje, że rozdzielczość rzędu 1200 dpi oraz 7-pikolitrowe krople nanoszone przez zainstalowane tu głowice pozwalają na zachowanie wysokiej jakości nawet gdy maszyna pracuje z wysoką prędkością. Dzięki temu produkcja wysokonakładowa odbywa się tu przy zachowaniu wysokiej precyzji, także przy odwzorowywaniu ostrych detali.
Możliwość realizacji z jednej strony zleceń wielkoformatowych, z drugiej – zachowanie wysokiej jakości detali wspiera ABSR pod względem elastyczności jej portfolio usług i produktów, skierowanych do szerokiego grona współpracujących z nią resellerów.
Agfa Jeti Condor – poza standardowym trybem CMYK – oferuje opcję druku z szerszym gamutem kolorystycznym. Użytkownik może bowiem skorzystać z dodatkowych kolorów takich jak lekki cyjan, lekka magenta, lekka czerń, biel czy uszlachetnień w postaci lakieru. Ta wszechstronność otwiera jej klientom drzwi do bardziej kreatywnego podejścia przy projektowaniu swoich produktów. Firma zwraca tu uwagę szczególnie na aplikacje wielowarstwowe czy możliwość lakierowania, co pozwala wyjść naprzeciw rosnącym oczekiwaniom i potrzebom końcowych użytkowników z różnych branż. Niezależnie od tego czy zlecają oni tu wydruki typu backlit, materiały signage czy dekoracje wewnętrzne.
Kierownictwo ABSR wskazuje, że jedną z kluczowych zalet maszyny Jeti Condor RTR5200 w kontekście współpracujących z firmą dealerów jest wysoka prędkość maszyny, sięgająca 672 m2/h. Jest ona znaczącym argumentem, jeśli wziąć pod uwagę krótkie terminy i wysokie nakłady zamawiane tu przed brokerów. Dzięki zwiększonemu potencjałowi wytwórczemu ABSR może szybciej realizować prace, co ma przełożenie na czasy dostaw oczekiwane przez jej wieloletnich partnerów. Na sprawną pracę maszyny i obsługę zleceń wpływają też opcja jednoczesnego drukowania na kilku zwojach i łatwy system podawania mediów. Jak podaje producent, minimalizują one ewentualne zakłócenia i maksymalizują wydajność.
Jeti Tauro H3300 – flagowa „hybryda” marki Agfa
Drugim z zakupionych przez ABSR urządzeń była maszyna Jeti Tauro H3300, drukująca na mediach sztywnych i giętkich o szerokości do 3,3 m z prędkością maksymalną 905 m2/h. W jej przypadku użytkownik również ma do dyspozycji szerszy gamut kolorystyczny (CMYK, biel, lakier). Jeti Tauro H3300 posiada zautomatyzowaną konfigurację, co pozwala realizować zlecenia wysokonakładowe z wysoką – jak podkreśla Agfa – spójnością i stabilnością. Jest maszyną wysoce wszechstronną, drukującą zarówno na sztywnych jak i giętkich mediach, a realizowane na niej wydruki cechują precyzyjna skala szarości i właściwie reprodukowane tinty.
Na podstawie informacji Poligraficznej Agencji Informacyjnej pai.info.pl