Ploter Agfa :Anapurna 2500LED wyróżniony prestiżową nagrodą EDP AwardPoprzedni artykuł 

Agfa Graphics poinformowała, że stworzony przez nią ploter :Anapurna 2500LED otrzymał prestiżową nagrodę EDP Award za 2011 rok w kategorii zaawansowanych urządzeń wielkoformatowych bazujących na technologii inkjet UV. Uroczyste wręczenie nagród, przyznawanych dorocznie przez European Digital Press Association – europejskie stowarzyszenie wydawców prasy i mediów poświęconych technologii cyfrowej – odbyło się podczas targów Fespa Digital w Hamburgu.

European Digital Press Association (EDP) to stowarzyszenie europejskich magazynów poligraficznych specjalizujących się w technologiach cyfrowych. Należą do niego czasopisma z kilkunastu krajów, które docierają do ponad miliona czytelników. Nagrody EDP Awards są dorocznie przyznawane najważniejszym nowym produktom reprezentującym różne obszary zastosowania technologii cyfrowych.
Wśród rozwiązań uhonorowanych w tym roku znalazł się ploter wielkoformatowy firmy Agfa Graphics – model :Anapurna 2500LED. Urządzenie zostało uznane za „najlepszy wielkoformatowy ploter oparty na technologii inkjet UV”.

Ploter :Anapurna 2500LED to pierwszy na rynku system wprowadzający technologię LED UV do zastosowań typowo przemysłowych. Jest on dedykowany do szerokiej gamy zastosowań wewnętrznych i zewnętrznych, wykonywanych na różnych podłożach – zarówno sztywnych jak i giętkich, o maksymalnej szerokości 2540 mm. Urządzenie to jest pierwszym w ofercie Agfa Graphics ploterem „hybrydowym”, w którym atramentowe głowice drukujące stworzone przez tego belgijskiego producenta połączono z wysokiej jakości promiennikami UV LED. Ich zastosowanie skutkuje niższym zużyciem energii podczas pracy plotera, wyeliminowano w nim także emisję szkodliwych wolnych związków organicznych oraz emisję znacznych ilości ciepła wpływających niekorzystnie na zadrukowywane podłoże. Dzięki temu w urządzeniu można stosować media nieodporne na wysoką temperaturę, np. płyty piankowe, folie czy PVC. Ploter :Anapurna 2500LED jest wykorzystywany do produkcji takich wyrobów jak: plakaty, fotoreprodukcje, billboardy, displeje (również typu POS i POP), panele wystawowe, grafika sceniczna, elementy konstrukcyjne, panele reklamowe itd. Urządzenie jest dedykowane na rynek sitodruku i systemów oznaczeń, oferuje trzy tryby prędkości produkcji, z których maksymalny wynosi niemal 60 m2/h.

Uroczyste wręczenie nagród EDP Awards 2011 odbyło się podczas majowych targów Fespa Digital w Hamburgu. Poza możliwością zamieszczenia loga EDP Awards na wyróżnionym produkcie, Agfa Graphics – podobnie jak zwycięzcy innych kategorii konkursowych – otrzymała m.in. całoroczną kampanię promocyjną w należących do stowarzyszenia European Digital Press Association wydawnictwach, na którą składają się publikacje merytoryczne oraz reklamy.

Na podstawie informacji PAI PrintinPoland.com

 Produkcja: WebFabrika 1999-2024 | Kontakt | Regulamin | Polityka Prywatności