Wszystkie prezentowane w Gdańsku rozwiązania cieszyły się dużym zainteresowaniem odwiedzających imprezę. Wśród nich przeważały firmy, które zadawały konkretne pytania, dotyczące usprawnienia procesów produkcyjnych w ich zakładach – mówi Fryderyk Wiernicki, dyrektor handlowy firmy Duplo Polska. - Formuła spotkania, jaką zaproponował nasz dealer – warsztaty z urządzeniami, które można było we własnym zakresie przetestować – pozwoliła nam przy okazji na odbycie wielu ciekawych, indywidualnych rozmów. Dlatego sprawdziła się ona zdecydowanie bardziej niż tradycyjne wykłady czy prezentacje. Klientów zainteresowały nie tylko nasze urządzenia, ale również bogata oferta i możliwości finansowania inwestycji. Ciekawą alternatywą, która bardzo zainteresowała odwiedzających warsztaty, a która cieszy się coraz większym zainteresowaniem klientów, jest zupełnie nowa propozycja naszej firmy, wprowadzona do oferty niespełna miesiąc temu – dzierżawa maszyn. Usługa ta polega na wydzierżawieniu klientowi stosownego dla niego w danym momencie urządzenia w formie miesięcznej opłaty ryczałtowej z pełnym serwisem lub bez (decyzja należy do klienta). Umożliwia to im korzystanie z maszyn Duplo „pod konkretne zlecenia”, bez konieczności generowania większych, długoterminowych kosztów, jakie są związane z ewentualnym zakupem maszyny, na które niektóre firmy nie mogą sobie pozwolić. To autorski pomysł polskiego oddziału firmy Duplo i sądząc po zainteresowaniu tą nową usługą już teraz mamy nadzieję, że okaże się ona strzałem w dziesiątkę, zwłaszcza w trudniejszym, kryzysowym czasie. Poza tym nadal oferujemy klientom tradycyjny leasing (współpracujemy na tym polu z wieloma firmami leasingowymi i nasza oferta jest w tym zakresie bardzo szeroka), zakup za gotówkę oraz zakup z odroczonymi płatnościami. Jesteśmy elastyczną firmą, która dostosowuje się do potrzeb i oczekiwań klientów. Spotkanie w Gdańsku wyraźnie pokazuje, że coraz częściej poszukują oni niestandardowych propozycji finansowania inwestycji.
W Gdańskim Parku Naukowo-Technologicznym, gdzie odbywała się impreza, można było przetestować kilka rozwiązań firmy Duplo. Wśród nich znalazł się m.in. szybki i wydajny system zbierająco-broszurujący do oprawy zeszytowej Duplo 5000; cieszył się on największym zainteresowaniem odwiedzających imprezę gości. Organizatorzy zaprezentowali ponadto automatyczną bigówkę DC-445 DuCreaser, która zapewnia w pełni zautomatyzowane bigowanie kolorowych wydruków cyfrowych oraz urządzenie tnąco-bigujące DC-615PRO do wykańczania kolorowych wydruków cyfrowych.
Formuła tego spotkania miała przede wszystkim umożliwić naszym gościom (wśród nich znaleźli się przedstawiciele drukarń cyfrowych, ale przede wszystkim offsetowych, które z racji spadających nakładów coraz częściej sięgają po cyfrową technologię) zapoznanie się z urządzeniami umożliwiającymi optymalizację procesów wykończeniowych. Wpływają one na efektywność pracy, przynoszą oszczędności czasu i pieniędzy; są proste w użytkowaniu, wydajne i zapewniają szybką realizację zleceń na szerokiej gamie mediów. Dlatego mogą stanowić doskonałą alternatywę w trudniejszych warunkach rynkowych. Jesteśmy zadowoleni, że mogliśmy zaprezentować tak wiele rozwiązań w jednym miejscu. Okres jesienny to czas, kiedy wiele firm podejmuje decyzje inwestycyjne, dlatego zależało nam na tym, aby wśród urządzeń, jakie przy tej okazji są brane pod uwagę, znalazły się maszyny Duplo. Stąd pomysł na zorganizowanie warsztatów w Gdańsku, jak najbliżej naszych klientów z tego regionu – mówi Sławomir Wojtaś.
Cieszy nas fakt, że tak wiele firm skorzystało z zaproszenia i przyjechało do Gdańska. Warto podkreślić, że były to firmy nie tylko z Trójmiasta i okolic, ale z całej północnej Polski – dodaje Fryderyk Wiernicki. - To ważny dla nas rynek, bo wciąż jeszcze przez naszą firmę mało spenetrowany. Dlatego wygląda bardzo obiecująco i w najbliższym czasie z pewnością będziemy intensyfikować działania wspomagające działalność naszego dealera – Zakładów Artystycznych ART - na tym terenie.